10 лютого – прем’єра опери “Моцарт і Сальєрі”

10 лютого у Національній опері України відбудеться прем’єра опери “Моцарт і Сальєрі” М. Римського-Корсакова у постановці Анатолія Солов’яненка.

Сюжет опери, так само як і трагедія Пушкіна, побудований на легенді про отруєння Вольфганга Амадея Моцарта «заздрісником» Антоніо Сальєрі. Хоча слід зробити одне зауваження: достеменних фактів, що підтверджують легенду щодо причетності  Сальєрі до смерті Моцарта, немає. Режисер-постановник Анатолій Солов’яненко зазначив: «Це глибоко філософський твір, дуже цікавий з точки зору розкриття двох діаметрально протилежних образів, через призму «генія і лиходійства». Постановка присвячена 50-річному ювілею Тараса Штонди, який і виступив ініціатором постановки цього твору». Диригент-постановник Алла Кульбаба.

На сцені Національної опери «Моцарт і Сальєрі» ставиться вперше, але в світовій постановочній практиці цього твору виникало чимало проблем. Камерна по суті опера, де діють, а точніше навіть розмірковують, лише два герої, де таким важливим є текст, вона, тим не менш, передбачає наявність  оперного оркестру, і в цілому призначена самим автором для великої сцени. Хоча сам Римський-Корсаков висловлював побоювання з цього приводу і хотів вберегти своє дітище від великих залів, зберегти його камерний формат.

Вирішення цієї непростої задачі – збереження камерності, десь навіть інтимності дійства та, разом з тим, зробити цікаву та видовищну виставу режисер здійснює разом з головним художником театру. Анатолій Солов’яненко разом з Марію Левитською працюють над створенням такого сценографічного рішення вистави, яке б дало глядачеві можливість поринути у внутрішній світ двох визнаних «синів гармонії», якими безперечно були і Моцарт, і Сальєрі.

Ще одним каменем спотикання для режисерів є вибір «головного героя». Так, часом акцент в опері зміщується: головним героєм виступає не Сальєрі, а Моцарт. Тим не менш, в прем’єрній постановці герої займуть місця, відведені їм класиком. «Ця опера, безперечно, присвячена внутрішньому світу саме Сальєрі, його переживанням і життєвій філософії», – додав головний режисер.

Вибір солістів для виконання головних партій також був очевидним. «Роль Моцарта чудово підходить по голосу Валентину Дитюку (тенор) і, впевнений, разом ми створимо цікавий творчий продукт. Його молодість і азарт будуть дуже яскраво контрастувати з досвідом і масштабом Сальєрі, роль якого, звичайно ж, виконає Тарас Штонда», – підвів підсумок Анатолій Солов’яненко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне