20 лютого – до Дня Героїв Небесної Сотні Друга симфонія Г. Малера у Національній опері

Читайте також

Негайно зарядіть свої гаджети!

СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ 🔹 В енергосистемі зберігається дефіцит 🔹 Від ранку залучена аварійна допомога з Європи 🔹 Сьогодні з 18:00 до 22:00 для бізнесу та промисловості можливі обмеження споживання 🔹 Споживайте електроенергію ощадливо

Киянам пропонують відірвати дупу від дивана

Цієї суботи, 20 квітня, у всіх районах міста відбудеться загальноміська толока. У кожному районі будуть локації, до прибирання яких зможе долучитись кожен охочий.

Балерина зібрала понад мільйон доларів

Днями у столиці відбувся благодійний вечір балету, де виступила солістка Національної опери Катерина Ханюкова. Під час заходу вдалося зібрати приголомшливу суму – 1 мільйон 177 тисяч доларів.

До кінця дня киянам краще сидіти вдома

У найближчу годину з утриманням до кінця дня 19 квітня у Києві очікуються пориви вітру 15-20 м/с (І рівень небезпечності, жовтий). Про це попереджає Український гідрометцентр.

Як можна стати донором яйцеклітин у Києві

Донорство яйцеклітин - коли жінка добровільно надає свої яйцеклітини іншій жінці, яка не може завагітніти та виносити дитину за допомогою власних яйцеклітин.

Поділитися

20 лютого до Дня Героїв Небесної Сотні у Національній опері буде виконана Друга симфонія Г. Малера (прем`єра).

Густав Малер – один з найвидатніших і впливовіших симфонічних композиторів кінця XIX – початку XX століття. Його творчість загалом складалася з симфонічних і пісенних циклів. Малер не був популярний і успішний як композитор за життя, але його талант диригента був очевидний. Завдяки цьому Густав виступав в найпрестижніших концертних залах і працював музичним директором у відомих оркестрах. Працюючи як композитор, він створив багато стилів, які з часом мали глибокий вплив на композиторів наступних поколінь, спровокували певні тенденції в створенні опер, встановили нові стандарти.

За Другою симфонією (1887-1894) Густава Малера затвердилася програмна назва «Симфонія Воскресіння». Назва ця сходить до духовної пісні Фрідріха Готлиба Клопштока «Ти воскреснеш». Малер звернувся до її тексту у фіналі симфонії.

Першу частину композитор спершу припускав опублікувати під назвою «Тризна» як самостійну симфонічну поему. Лише у 1893-1894 роках оформляється остаточний задум симфонії з п’яти частин. Композитор писав про свою симфонію: «Я назвав першу частину «Тризна», в ній я ховаю героя моєї Першої симфонії («Титан».) Водночас ця частина –  це питання: навіщо ти жив? чому ти страждав? невже усе це – тільки величезний страшний жарт? Відповідь я даю в останній частині».

Симфонія № 2 прозвучить у виконанні симфонічного оркестру та хору Національної опери України. Солісти: Ксенія Бахрітдінова, Зоряна Кушплер (Віденська державна опера).

Диригент – Микола Дядюра, хормейстер – Богдан Пліш.