29 листопада в Національній філармонії авторський концерт Юрія Шевченка

Юрій Шевченко
Опубліковано: 20/11/2017 11:17
Автор: admin
Рубрика: Новини, Статті

29 листопада, о 19:00, в Колонному залі ім.М.Лисенка Національної філармонії України відбудеться авторський концерт композитора Юрія Шевченка.

У програмі будуть виконані твори, написані автором протягом останніх п’яти років: інструментальні композиції, романси, номери з театральних постановок, батярські пісні, і, звичайно, музика до нового балету «За двома зайцями», прем’єра якого з аншлагом відбулася у цьому році в Національній опері України.

Талант київського композитора Юрія Шевченка вже давно отримав визнання сучасників – йому не раз присуджували одну з престижних премій «Київська Пектораль», і він, мабуть, єдиний композитор, удостоєний цієї нагороди вісім разів. І це не дивно, адже Юрій Шевченко відомий перш за все як театральний композитор, і в столиці навряд чи знайдеться театр, з яким би йому не довелося працювати. А в 2012 році – за видатний внесок у розвиток української музичної культури він був відзначений премією ім. Н.В. Лисенка.

Юрій Валентинович створив музику до вистав «Школа скандалу» Р.Шерідана, «Пані міністр» Б.Нушіча, «З вами небезпечно мати справу» О. Арбузова, «Насмішкувате моє щастя» Л. Малюгіна, «Наполеон і корсиканка» І.Губіча , “Дон Кіхот. 1938” М.Булгакова (за М. Сервантесом) – в Національному академічному театрі російської драми ім. Лесі Українки; «Зимовий вечір» М.Старицького, «Патетична соната» П.Куліша, «Росмерсгольм» Г. Ібсена, «Лісова пісня» Лесі Українки – в Національному академічному драматичному театрі ім. І.Франка; «Дон Жуан» Ж.-Б.Мольєра, «Гамлет» В. Шекспіра, «Хоровод любові» А. Шницлер – в Київському академічному Молодому театрі, а також написав музику до багатьох вистав обласних театрів, лялькових театрів, теле- і радіовистав. Він також автор балетів «Катюша», «Ніч Перуна», «Буратіно», «Попелюшка», «За двома зайцями» та багатьох інших музичних творів.

Як стверджують музикознавці, Шевченко тонко відчуває специфіку сцени, драматургічний матеріал. Його музика допомагає режисерові, акторові на сцені, а глядачеві зрозуміти, що відбувається.

Юрій Шевченко

Свою першу мелодію Юрій Шевченко написав … в 5 років, а слова до пісеньки про кошеня написала його мама. І це, як зізнається композитор, стало початком його творчого шляху. Після закінчення музичної школи ім. М.Лисенка та столичної консерваторії він пробував свої сили в різних музичних жанрах. «Я ніколи не відмовлявся від найрізноманітніших пропозицій, мені все було цікаво спробувати – доводилося писати і дитячі пісеньки, і музику для оркестру народних інструментів, і естрадні пісні. Створення музики мені приносить величезне задоволення, – каже композитор. – Безумовно, я іноді втомлююся, займаючись відразу декількома проектами, але навіть півдня просидіти без драйву, який дає музика, не можу – чогось не вистачає, хочеться знову кудись бігти, щось комусь показувати… “.

Для свого авторського концерту композитор приготував чимало цікавих номерів. «У мене виникла ідея зібрати найкраще з написаного, і презентувати в одному концерті, – розповів Юрій Шевченко під час підготовки програми авторського вечора. – Наприклад, деякі твори у виконанні ансамблю «Київська камерата» звучали на різних фестивалях, інші – виконувалися в концертних програмах, на сцені Національної опери і в інших театрах».

Відкриває програму авторського концерту «Гамлет-сюїта», яка складається з 9 театральних ескізів – музичних фрагментів до постановки «Гамлет» в Молодому театрі. Соліст – скрипаль Олесь Ясько («Київська камерата»).

У програму концерту увійде «Каданс» для камерного оркестру, фортепіано і ударних – своєрідне посвячення «Київська камерата», яке дає можливість прозвучати найбільш яскраво кожному інструменту Національного ансамблю солістів.

Також прозвучить цикл романсів у виконанні солістки Національної опери Наталії Николаїшин, написаних композитором на вірші автора-аматора Галини Алексєєвої, які підкорили композитора теплотою, душевністю та щирістю.

Музика, написана для театрів, також увійде в програму концерту. Це три портрета головних героїв (Голохвастов, Галя і Проня) з балету «За двома зайцями», прем’єра якого пройшла з неймовірним успіхом на сцені Національної опери. Однак для концертного виконання оркестрова музика спеціально перекладена для скрипки – солістка Богдана Півненко («Київська камерата»). Також прозвучать вокальні номери з постановки Національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки – “Любовне божевілля” за п’єсою Жана Франсуа Реньяра.

Субкультура Львова початку 20-го століття стала основою для цілого циклу батярських пісень. У Львові батяр – це шибайголова, здатний на різні витівки і ризиковані жарти, і в буквальному перекладі означає – розбійник, авантюрист. П’ять веселих, відчайдушних пісень виконає соліст Національної опери Олександр Бойко.

На завершення програми буде представлений парафраз на тему Національного Гімну України – «Ми є!», Але на відміну від традиційного хорового виконання прозвучить в перекладенні для скрипки і струнного оркестру. Соліст – Олесь Ясько (скрипка).

Далеко не все з написаного композитором за останні роки увійде в програму авторського концерту. Проте, ця подія стане справжнім святом для всіх шанувальників таланту Юрія Шевченка – справжніх цінителів музики.

Юрій Шевченко

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Статті та новини
Окружна і Кличко
Частина Великої Окружної дороги на північ від Оболоні буде побудована у 2018 – Кличко 15/12/2017 15:30
діти
Інтернати будуть реформуватися 15/12/2017 12:44
київ сміття
Київ затвердив масштабний план переробки сміття до 2025 року 15/12/2017 12:14
прапор
Київ встановить 75-метровий флагшток з найбільшим прапором України 14/12/2017 11:54
бюджет
У держбюджеті-2018 суттєво враховані інтереси столиці – Кличко 14/12/2017 11:36
Нові об'єкти
Кідландія
Кідландія – місто для дітей
Кличко вело
Київський велотрек відкрив дитячу спортивну школу разом з Кличком – ФОТО
сквер на Контрактовій
На Контрактовій площі заклали сквер – ФОТО
Samsung Galaxy Studio
Samsung Galaxy Studio демонструє віртуальну реальність – ФОТО
Fabius
Fabius – ресторан на Столичному шосе Столичне шосе, 70
Відгуки
Анатолій Оце по нашому , штани рвані і ті не тримаються . А прапор встановимо високий , верх цинізму ....Київ готовий прийняти Фінал Ліги чемпіонів краще, ніж Євробачення – Кличко – ФОТО, ВІДЕО | Київ1 - сітігайд #1 […] […]...Вася Пить меньше нада)))...Вася Вот сволочи! Чужими руками снег убирают а скажут что они сами убрали. так за это еще и бабки снимут себе......Александр Грабецкий Опять эти идиоты опоздали... ночью нужно было его убирать, снег уже превратился в лед. Ни чего не меняется, все говорят что это потому что Кличко тупо...alex гарна справа - хай все вдасться!...Evgeny Vovk Ничесе, Витаха! План перевыполнил? даже твои заказчики не рассчитывали, что ты столько земли освободишь от людского бизнеса?:)) Теперь тупо придется,...академик Вернадский Это так вовремя, это так необходимо... Вот где еще можно денег натырить, пока разъяренный народ не открутил голову этим "заботливым, крепким, городски...Григорій Вус ніхто нічого не чистить сьогодні по дорозі в поліклініку впав два рази...Геннадій Пліс подав у відставку з посади першого заступника мера – Кличко | Київ1 - сітігайд #1 […] у тому, що Геннадій Пліс активно просував ініціативу Kyiv Smart City, яка останнім часом […]...
Популярне