3 березня – Людмила Монастирська у опері «Набукко»

Поціновувачів опери знову чекає зустріч із світовою зіркою вокалу – Людмилою Монастирською, яка виконає партію Абігайль у опері «Набукко» Дж.Верді 3 березня у Національній опері України.

Світова прем’єра опери відбулась на сцені міланського театру «Ла Скала» 9 березня 1842 р. і вже з першого  показу її супроводжував успіх. На київській сцені виставу було поставлено в 1993 р.,  і вона була окрасою репертуару майже півтора десятиліття.

Режисер-постановник опери Анатолій Солов’яненко «відродив» її на сцені Національної опери України. Прем’єра «Набукко» з великим успіхом відбулася 31 березня 2016 року.

«Опера “Набукко” була написана Джузеппе Верді як гімн національно-визвольного руху, – розповідає Солов’яненко. – Знаменитий хор  «Vaрensiero» з третього акту тривалий час був гімном італійських революціонерів. Але я не хотів би теперішнє звертання до цієї опери пов’язувати  з політикою. Насамперед, наша з головним диригентом театру Миколою Дядюрою увага до цієї музики пояснюється її естетичною цінністю та винятково прекрасними мелодіями, які заклав геніальний Верді».

Людмила Монастырская

Цього разу (як і у прем’єрі) партію Абігайль виконає всесвітньовідома українка Людмила Монастирська (солістка Національної опери України), котра володіє сопрано з дивовижним тембром, великим діапазоном й неперевершеним нюансуванням. Людмила задіяна в цій ролі на найіменитіших оперних сценах світу. Її партнери в цій виставі в різних постановках – видатні оперні виконавці сучасності, серед яких сам Пласідо Домінго.

Чи не найголовніше  місце в «Набукко» посідає хор, що супроводжує практично всі основні сцени. Недарма цю оперу називають «хоровою драмою». Над звучанням монументальних багатоголосних партитур працював головний хормейстер театру Богдан Пліш.

Особливої уваги заслуговують декорації, костюми та сценографія вистави, які створені в повній гармонії з музикою та стилістикою дії. Зазначимо, що для постановки було створено понад 300 костюмів переважно ручної роботи. Головна героїня (Абігайль) чотири рази перевдягається за виставу. Художник-постановник –  Марія Левитська.

Також головні партії виконують: Олександр Мельничук (Набукко), Сергій Ковнір (Захарія), Анжеліна Швачка (Фенена), Валентин Дитюк (Ісмаель).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне