8 червня – балет “Корсар” у Національній опері

8 червня у Національній опері України дивіться балет “Корсар” Адольфа Адана.

Через п’ятнадцять років після «Жизелі», яка разом із «Сильфидою» відкрила нову, романтичну сторінку в балетному театрі, Адольф Адан створив твір, якому судилося стати класикою цього жанру. Уславлений композитор написав балет за поемою Дж. Р. Байрона «Корсар» на лібрето Ж. Сен-Жоржа, який неодноразово співпрацював з Аданом.

Робота над балетом відбувалась впродовж 1855 року. Участь у створенні лібрето, як це часто бувало, брав ініціатор вистави Ж. Мазільє. Прем’єра «Корсара» відбулася в театрі Grand Opera 23 січня 1856 року та стала лебединою піснею композитора — менш ніж за чотири місяці Адан помер.

Подальша сценічна доля «Корсара» була непростою: його неодноразово ставили, додаючи різні номери з музикою інших композиторів. Змінювалися  балетмейстери та хореографія, хоча в основі своїй усі виходили з первісної постановки Мазільє.

Постановку романтичного балету А.Адана, здійснену відомим танцівником Віктором Яременком на сцені Національної опери України, було присвячено 75-річчю київського балетного коллективу.   Віктор Яременко створив нову сценічну редакцію і дбайливо зберіг перлини першоджерела, водночас творчо використавши досвід петербурзького хореографа, глибокого знавця класичної балетної спадщини професора Петра Гусєва, який ще на початку 50-х років XX століття зробив сміливий крок до перетворення переважно пантомімічних чоловічих ролей, зокрема Конрада, на яскраво танцювальні. У постановці В. Яременка з’явилося чимало нових оригінальних хореографічних епізодів. До того ж Віктор Яременко свого часу виконував головну партію – його відоме па-де-де з “Корсара”, яке він з успіхом танцював на всіх континентах, принесло йому перемогу та Золоту медаль на Міжнародному конкурсі артистів балету в Японії.

Ця постановка “Корсара” не тільки збагатила репертуар Національної опери, але й стала важливим етапом в опануванні класичної спадщини балетною трупою театру.

Лібретто Віктора Яременка та Юрія Станішевського. Диригент-постановник: Олексій Баклан. Балетмейстер-постановник: Віктор Яременко. Художник-постановник: Марія Левитська.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне