Для модернізації тепломережі та котелен потрібен понад 1 мільярд доларів

Читайте також

Як правильно готувати пасхальні яйця

Вже дуже скоро християни східного обряду святкуватимуть Великдень або свято Воскресіння Христового. Одним з обов'язкових атрибутів цього свята є пофарбовані яйця, технологій створення яких існує безліч.

Фільм «Я і Фелікс» вже зібрав у прокаті 1,2 мільйона

Після першого тижня прокату стрічки «Я і Фелікс» режисерки Ірини Цілик було зібрано 1 296 295 мільйонів гривень.

“Київ Цифровий” буде сповіщати про блекаути за пів години “до”

У ДТЕК попередили, що у Києві можуть застосувати графіки обмеження електричної потужності.

Графік роботи київського метро на 2024

Київський метрополітен працює із 6:00 ранку до 23:00 ночі. Найраніший поїзд стартує о 5:30 ранку на синій гілці метрополітену. В режимі укриття підземні станції працюють цілодобово.

Негайно зарядіть свої гаджети!

СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ 🔹 В енергосистемі зберігається дефіцит 🔹 Від ранку залучена аварійна допомога з Європи 🔹 Сьогодні з 18:00 до 22:00 для бізнесу та промисловості можливі обмеження споживання 🔹 Споживайте електроенергію ощадливо

Поділитися

За попередніми підрахунками, участь у яких взяли міжнародні експерти, щоб привести до нормального технічного стану тепловий блок столиці – тепломережі, котельні тощо – потрібен понад 1 мільярд доларів. Фінансування проектів модернізації київського господарства необхідно здійснювати як коштом міського бюджету, так і плануючи поступове залучення в теплову сферу міжнародних інвесторів. Про це в інтерв’ю виданню «ДЕЛО» заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Він зауважив, що міська влада розробляє 10-річну програму модернізації теплового господарства, яка включатиме техніко-економічне обґрунтування для залучення зовнішнього фінансування.

«Міський бюджет має долучатися до модернізації теплових мереж, що належать громаді Києва і від стану яких залежить тепло- і водопостачання. Але основним джерелом для цієї роботи повинні стати залучені кошти, а також перехід до стимулюючого тарифоутворення. Необхідна ефективна співпраця з міжнародними фінансовими організаціями. Гарний досвід у цьому плані вже мають Харків, Вінниця і Житомир, які працюють зі Світовим банком. Завдання 2018 року – розробити програму модернізації мереж. На 2018-й рік запланували три пілотні проекти: заміщення неефективних малих котелень і два проекти децентралізації великих теплових пунктів», – зазначив Петро Пантелеєв.

Він додав, що проведено низку зустрічей із міжнародними операторами. Однак за нинішніх умов потенційні інвестори вказують на значні ризики та розбалансованість теплової сфери в Україні.

«Простіше кажучи, зараз вони не готові входити в серйозні відносини щодо управління тепловим блоком, брати на себе фінансові зобов’язання, поки сфера теплопостачання в Україні залишатиметься в кризовому стані. Аби змінити це – необхідні комплексні зміни правової бази та взаємовідносин на ринку теплоенергетики», – сказав заступник голови КМДА.

На думку Петра Пантелеєва, необхідно стабілізувати ситуацію в перспективі трьох років і підготувати теплове господарство для міжнародних партнерських відносин.