До 150-річчя Національної опери випущені монети, марки та енциклопедія

7 листопада 2017 року у Національній опері України відбулася презентація монет,  поштових марок та першого тому енциклопедії «Національна опера України» (А-К), випущених до 150-річчя Національного академічного театру опери та балету України імені Т.Г. Шевченка.

До ювілею театру Національний банк України випустив дві пам’ятні монети зі срібла номіналом 20 гривень та нейзильберу номіналом 5 гривень. На обох монетах на аверсі розміщені: вгорі – малий Державний Герб України, під яким напис Україна, в центрі на дзеркальному фоні – будівля театру; внизу напис – номінал монети. Рік карбування монети 2017 – на гурті. На реверсі монет зображена стилізована композиція: глядацька зала (елемент обробки на монеті 20 грн – локальна позолота, вміст золота – не менше ніж 0,003 г), над якою – алегорична композиція: геральдичні грифони тримають в лапах ліру як символ музичного мистецтва і напис: Національний академічний театр (вгорі півколом), опери і балету України їм. Т. Г. Шевченко (під грифонами), 150 років (внизу). Монети випущені тиражем: 5 гр – 40 тис. штук, 20 гр – 2 тис. штук.

Монети опера

Автором ескізів до цих монети виступила київська художниця Наталія Фандікова, а роботу із втілення її творчого задуму виконали скульптори Монетного двору: Анатолій та Володимир Дем’яненко.

Як наголосила заступник начальника відділу нумізматичної продукції та маркетингу Департаменту грошового обігу НБУ Вікторія Сузанська, Національний банк України з повагою ставиться до історії та культури українського народу та часто присвячує свою нумізматичну продукцію духовним скарбам нашої нації – таким як Національний академічний театр опери та балету України ім. Т. Г. Шевченка.

«Слава про оперне та балетне мистецтво України давно сягнула за межі країни. Національна опера України активно та успішно інтегрується у світовий музичний процес, про що свідчать гастролі в багатьох країнах світу, участь у найпрестижніших музичних фестивалях, – зауважила вона. – Щоб віддати данину шани колективу, який представляє нашу країну на міжнародній оперній та балетній сцені, Національний банк ввів у обіг дві пам’ятні монети (срібну та з нейзильберу) «150 років Національному академічному театру опери та балету України ім. Т. Г. Шевченка» та сподівається, ці монети знайдуть шлях до сердець всіх поціновувачі українського оперного та балетного мистецтва».

марки опера

Також відбулося спецпогашення поштових марок та конвертів, випущених до ювілею театру ПАТ «Укрпошта». На марці зображено нотний стан і пюпітр, на конверті – будівля Національної опери. Дизайн Наталії Божої. Тираж конвертів – 577 419. Випуск маркованих конвертів та марок  –  є доброю традицією провідних театрів. Так, Ла-Скала, Сіднейська опера, Royal Opera має свої марки. 150-річчя Національного академічного театру опери та балету України імені Т.Г. Шевченка стало гарною нагодою  мати свою марку.

Перший том енциклопедії «Національна опера України» (А-К) презентував Генеральний директор театру Петро Чуприна, який зазначив: «Випуск енциклопедії,  яка присвячена всім, хто формував, хто мав відношенні до нашого театру, починаючи з його заснування, це виключно важлива подія для усієї країни. В енциклопедії, тираж якої буде надруковано впродовж місяця, розміщена інформація про корифеїв, і про всіх, хто працює зараз, а це – понад чотирьох тисяч статей. Таких енциклопедій у світі буквально декілька – навіть найвідоміші театри таких видань не мають. Проведена грандіозна наукова та дослідницька робота, до якої біло залучено багато музикознавців. І випуск цього виданні – це гідне завершення напруженої роботи, присвяченої саме ювілею нашого театру».

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Статті та новини
Різдвяний ярмарок
Де пройдуть ярмарки цього тижня 20/03/2018 23:43
Київ визначить свій талісман 16/03/2018 11:32
бронетехніка
Більше 300 школярів дізнались про професії та подивилися на танки 15/03/2018 21:00
валідатор
Маршрутки повинні отримати валідатори для оплати проїзду електронним квитком 15/03/2018 11:17
відлига
Київ бореться з можливими підтопленнями 14/03/2018 10:50
Нові об'єкти
Кідландія
Кідландія – місто для дітей
Кличко вело
Київський велотрек відкрив дитячу спортивну школу разом з Кличком – ФОТО
сквер на Контрактовій
На Контрактовій площі заклали сквер – ФОТО
Samsung Galaxy Studio
Samsung Galaxy Studio демонструє віртуальну реальність – ФОТО
Fabius
Fabius – ресторан на Столичному шосе Столичне шосе, 70
Відгуки
Евгений Талисманом города должен стать "благоухающий" и "специфически" обустроеный центральный железнодорожный вокзал г. Киева. Этот талисман может с успехом ...Алексей Кунах робити ренген на протязі......Анатолій Накінець-то в КМДА появився заступник у якого поки що є нормальні думки. А поки КМ буде приймати відповідні нормативні документи (думаю декілька років...23 лютого – осучаснений «Фауст» у Національній опері | Київ1 - сітігайд #1 […] […]...Київпастранс зробив додаткову зупинку на період ремонту "Святошина" | Київ1 - сітігайд #1 […] орієнтовно до кінця травня, на період капітального ремонту станції метро «Святошин» та закриття виходу з підземного переходу до проспекту [&...Petr Gorthitsa ВМЕСТО РЫСАКОВ ПУСТИТЬ ДЕПУТАТОВ...Ага! ...или закусывать нормально! )))...Догадостный Ну наконец то дошло......Фінал Ліги чемпіонів УЄФА пройде на такому ж високому рівні, як і Євробачення-2017 – Кличко | Київ1 - сітігайд #1 […] Нагадаємо, що столиця України прийме фінал Ліги чемпіо… […]...Лютий у Національній опері стане місяцем дебютів та відкриттів | Київ1 - сітігайд #1 […] Дитюк співатиме в декількох оперних виставах: «Фауст», «Євгеній Онєгін» та «Джанні […]...
Популярне