До 150-річчя Національної опери випущені монети, марки та енциклопедія

7 листопада 2017 року у Національній опері України відбулася презентація монет,  поштових марок та першого тому енциклопедії «Національна опера України» (А-К), випущених до 150-річчя Національного академічного театру опери та балету України імені Т.Г. Шевченка.

До ювілею театру Національний банк України випустив дві пам’ятні монети зі срібла номіналом 20 гривень та нейзильберу номіналом 5 гривень. На обох монетах на аверсі розміщені: вгорі – малий Державний Герб України, під яким напис Україна, в центрі на дзеркальному фоні – будівля театру; внизу напис – номінал монети. Рік карбування монети 2017 – на гурті. На реверсі монет зображена стилізована композиція: глядацька зала (елемент обробки на монеті 20 грн – локальна позолота, вміст золота – не менше ніж 0,003 г), над якою – алегорична композиція: геральдичні грифони тримають в лапах ліру як символ музичного мистецтва і напис: Національний академічний театр (вгорі півколом), опери і балету України їм. Т. Г. Шевченко (під грифонами), 150 років (внизу). Монети випущені тиражем: 5 гр – 40 тис. штук, 20 гр – 2 тис. штук.

Монети опера

Автором ескізів до цих монети виступила київська художниця Наталія Фандікова, а роботу із втілення її творчого задуму виконали скульптори Монетного двору: Анатолій та Володимир Дем’яненко.

Як наголосила заступник начальника відділу нумізматичної продукції та маркетингу Департаменту грошового обігу НБУ Вікторія Сузанська, Національний банк України з повагою ставиться до історії та культури українського народу та часто присвячує свою нумізматичну продукцію духовним скарбам нашої нації – таким як Національний академічний театр опери та балету України ім. Т. Г. Шевченка.

«Слава про оперне та балетне мистецтво України давно сягнула за межі країни. Національна опера України активно та успішно інтегрується у світовий музичний процес, про що свідчать гастролі в багатьох країнах світу, участь у найпрестижніших музичних фестивалях, – зауважила вона. – Щоб віддати данину шани колективу, який представляє нашу країну на міжнародній оперній та балетній сцені, Національний банк ввів у обіг дві пам’ятні монети (срібну та з нейзильберу) «150 років Національному академічному театру опери та балету України ім. Т. Г. Шевченка» та сподівається, ці монети знайдуть шлях до сердець всіх поціновувачі українського оперного та балетного мистецтва».

марки опера

Також відбулося спецпогашення поштових марок та конвертів, випущених до ювілею театру ПАТ «Укрпошта». На марці зображено нотний стан і пюпітр, на конверті – будівля Національної опери. Дизайн Наталії Божої. Тираж конвертів – 577 419. Випуск маркованих конвертів та марок  –  є доброю традицією провідних театрів. Так, Ла-Скала, Сіднейська опера, Royal Opera має свої марки. 150-річчя Національного академічного театру опери та балету України імені Т.Г. Шевченка стало гарною нагодою  мати свою марку.

Перший том енциклопедії «Національна опера України» (А-К) презентував Генеральний директор театру Петро Чуприна, який зазначив: «Випуск енциклопедії,  яка присвячена всім, хто формував, хто мав відношенні до нашого театру, починаючи з його заснування, це виключно важлива подія для усієї країни. В енциклопедії, тираж якої буде надруковано впродовж місяця, розміщена інформація про корифеїв, і про всіх, хто працює зараз, а це – понад чотирьох тисяч статей. Таких енциклопедій у світі буквально декілька – навіть найвідоміші театри таких видань не мають. Проведена грандіозна наукова та дослідницька робота, до якої біло залучено багато музикознавців. І випуск цього виданні – це гідне завершення напруженої роботи, присвяченої саме ювілею нашого театру».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Статті та новини
стрибки у воду
Київ уперше прийматиме Чемпіонат світу зі стрибків у воду 18/07/2018 11:15
ціни на ярмарку
Де пройдуть ярмарки цього тижня 18/07/2018 10:22
Віталій Кличко
Кличко святкуватиме день народження у таборі 18/07/2018 10:07
тролейбус
Проїзд для пільговиків залишиться безкоштовним – Кличко 15/07/2018 10:40
Метро
З 14 липня проїзд у громадському транспорті коштуватиме 8 гривень 13/07/2018 12:09
Нові об'єкти
Льодовий комплекс на Шалетт розшириться
Кличко у парку
Після ремонту відкрилась перша черга парку «Перемога»
Володимирська гірка
«Володимирська гірка» оновилась
Кідландія
Кідландія – місто для дітей
Кличко вело
Київський велотрек відкрив дитячу спортивну школу разом з Кличком – ФОТО
Відгуки
AntonVonsevefege Недавно зырил офигительный фильм Мёд в голове - меня даже передернуло!!. Напишите мне кто смотрел пабазарим по сюжету...ziylde a3lpdjEuY29t ebunicu-a.anchor.com [URL=http://ebunicu-u.com/]ebunicu-u.anchor.com[/URL] http://ebunicu-t.com/ http://ebunicu-t.com/ http://ebunicu-t.c...how to grow your penis big Someone necessarily help to make significantly posts I might state. That is the first time I frequented your web page and thus far? I amazed with th...ebjirhe http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor...ihazayt http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor...how can i grow a bigger dick I pay a visit daily a few sites and sites to read posts, except this webpage gives feature based articles....pocket knives high quality I'm noot ѕure why but this websikte is loading incredibly slow forr me. Is anyone else having this problem or is it a probⅼem oon my end? I'll che...ofmryaq http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor...ezfoweguq http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor...ubigacij http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor...
Популярне