«КИЇВ СМАРТ СІТІ 2020» виведе столицю на новий рівень

Kyiv Smart City Hub
Опубліковано: 08/08/2017 11:12

КМДА схвалила концепцію «КИЇВ СМАРТ СІТІ 2020», яка покликана створити можливості для еволюції столиці, поєднуючи стратегічний підхід, технологічні досягнення та широке залучення громадськості.

Концепція визначає основні шляхи для подальшого інфраструктурного, технологічного та соціального розвитку міста й визначає новий вектор трансформації міського простору. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс.

«У цьому документі враховано інтереси і містян, і підприємців, і неприбуткових організацій, а також визначено нову роль та функції міської влади. Ми маємо намір перетворити наше місто на технологічно розвинений, соціально відповідальний та комфортний для життя мегаполіс Східної Європи. Які ж саме переваги мають сучасні смарт технології? Утричі оперативніше стає реагування на різні нестандартні ситуації, що виникають у місті, у 5 разів пришвидшується прийняття рішень, удвічі поліпшуються фінансові показники, у 2-4 рази знижується споживання тепла, води та електрики, на 20% зменшуються затори на автошляхах, на 30% знижується рівень злочинності, до 15% поліпшуються екологічні показники, зменшуються викиди вуглекислого газу тощо», – розповів Геннадій Пліс.

Він також зазначив, що трансформація Києва у СМАРТ СІТІ передбачає три ключові рівні зміни:

  • технологічні – створення сучасної ефективної платформи управління міською інфраструктурою, ефективне управління послугами житлово-комунального господарства, використання технологій для забезпечення безпеки, швидкого реагування на екстрені виклики, своєчасного реагування на проблеми киян тощо;
  • зміни в управлінні містом – зростання прозорості адміністрування та управління містом, розроблення прозорої та конструктивної моделі державно-приватного партнерства, поліпшення інвестиційного клімату та умов для розвитку підприємництва, розумна інтеграція інформації між міськими департаментами, використання сучасних систем управління даними та запровадження якісної аналітики подій і процесів у місті;
  • суспільні зміни – розвиток сучасної соціальної інфраструктури та рух до соціальної рівності, залучення громадян до участі у прийнятті рішень та впливу на створення міської політики, забезпечення фінансової стійкості та сталого економічного  розвитку міста для підвищення рівня життя киян.

«Зокрема, ми намагатимемось створити умови для наближення кількості стартапів і успішних інновацій у Києві щонайменше до рівня таких європейських міст, як Таллінн (151 стартап, 4674 бізнес-янголів) та Будапешт (168 стартапів, 4646 бізнес-янголів). А це, у свою чергу, має підвищити показники української столиці в міжнародних рейтингах інноваційних міст», – наголосив Геннадій Пліс.

За його словами, концепцію розроблено за участю громадськості, експертів міської влади, представників українських технологічних компаній та міжнародного бізнесу, громадських організацій, наукової та академічної спільноти. Крім того, підготовка проекту розпорядження пов’язана з реалізацією Меморандуму про співпрацю з метою впровадження стратегії «КИЇВ СМАРТ СІТІ» між представниками громадськості, бізнесу, ІТ-спільноти Києва та Київською міською державною адміністрацією.

Фінансування завдань концепції здійснюватиметься у складі Комплексної міської цільової програми «Електронна столиця» та Програми інформатизації міста Києва на відповідні бюджетні роки.

Відповідним розпорядженням КМДА Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій доручено подати концепцію «КИЇВ СМАРТ СІТІ 2020» на розгляд та затвердження Київській міській раді.

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Статті та новини
МАУ святкує 25-річчя 24/11/2017 17:54
Кличко підписав з китайцями угоду про будівництво метро на Троєщину 22/11/2017 15:35
зуби
У Києві створять некомерційну стоматологію 22/11/2017 11:33
картка киянина
Картка киянина отримає мобільні додатки 22/11/2017 11:03
ярмарка
Де пройдуть ярмарки на цьому тижні 21/11/2017 13:33
Нові об'єкти
Кличко вело
Київський велотрек відкрив дитячу спортивну школу разом з Кличком – ФОТО
сквер на Контрактовій
На Контрактовій площі заклали сквер – ФОТО
Samsung Galaxy Studio
Samsung Galaxy Studio демонструє віртуальну реальність – ФОТО
Fabius
Fabius – ресторан на Столичному шосе Столичне шосе, 70
МакДональдз
Новий МакДональдз відкрився у Lavina Mall – ФОТО
Відгуки
Алевтина Иванова Страшно? А воровать не страшно?...Урфин Обосрались чепушилы!!!...“Фауст” і хмарне середовище Мефістофеля – ФОТО | Київ1 - сітігайд #1 […] Національну оперу знову повернувся “Фауст”, при чому в сучасній постановці італійського режисера […]...Миколай Хомич На превеликий жаль, але статус СКВЕРУ земельній ділянці на перетині вулиць Вишгородської та Резервної в Оболонськрму районі міста Ки...German Bogapov Проводили ж тендер, можливо ЛАЗ не задовольняє. Хоча звичайно якось дивно купувати у Білорусі замість того щоб підтримати вітчизняного виробника...Andriy Paliienko Знову ЗРАДА! Замість того, щоб підтримати вітчизняного виробника, у Львові збирають чудові автобуси, Віталька рулить....“Межа” буде показана у кінотеатрі “Україна” | Київ1 - сітігайд #1 […] Читайте докладніше про “Молодість. Пролог” >>… […]...Транспорт змінить роботу через футбол | Київ1 - сітігайд #1 […] столиці буде внесено зміни на час проведення футбольного матчу відбору чемпіонату світу між національними збірними […]...Будинки отримають тепло, коли температура стане менше 8 градусів – Пантелеєв | Київ1 - сітігайд #1 […] […]...Сьогодні заборонений рух на деяких вулицях у центрі | Київ1 - сітігайд #1 […] «Олімпійський» футбольного матчу між національними збірними командами України та Хорватії заборонений рух транспорту у центрі […]...
Популярне