«КИЇВ СМАРТ СІТІ 2020» виведе столицю на новий рівень

КМДА схвалила концепцію «КИЇВ СМАРТ СІТІ 2020», яка покликана створити можливості для еволюції столиці, поєднуючи стратегічний підхід, технологічні досягнення та широке залучення громадськості.

Концепція визначає основні шляхи для подальшого інфраструктурного, технологічного та соціального розвитку міста й визначає новий вектор трансформації міського простору. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс.

«У цьому документі враховано інтереси і містян, і підприємців, і неприбуткових організацій, а також визначено нову роль та функції міської влади. Ми маємо намір перетворити наше місто на технологічно розвинений, соціально відповідальний та комфортний для життя мегаполіс Східної Європи. Які ж саме переваги мають сучасні смарт технології? Утричі оперативніше стає реагування на різні нестандартні ситуації, що виникають у місті, у 5 разів пришвидшується прийняття рішень, удвічі поліпшуються фінансові показники, у 2-4 рази знижується споживання тепла, води та електрики, на 20% зменшуються затори на автошляхах, на 30% знижується рівень злочинності, до 15% поліпшуються екологічні показники, зменшуються викиди вуглекислого газу тощо», – розповів Геннадій Пліс.

Він також зазначив, що трансформація Києва у СМАРТ СІТІ передбачає три ключові рівні зміни:

  • технологічні – створення сучасної ефективної платформи управління міською інфраструктурою, ефективне управління послугами житлово-комунального господарства, використання технологій для забезпечення безпеки, швидкого реагування на екстрені виклики, своєчасного реагування на проблеми киян тощо;
  • зміни в управлінні містом – зростання прозорості адміністрування та управління містом, розроблення прозорої та конструктивної моделі державно-приватного партнерства, поліпшення інвестиційного клімату та умов для розвитку підприємництва, розумна інтеграція інформації між міськими департаментами, використання сучасних систем управління даними та запровадження якісної аналітики подій і процесів у місті;
  • суспільні зміни – розвиток сучасної соціальної інфраструктури та рух до соціальної рівності, залучення громадян до участі у прийнятті рішень та впливу на створення міської політики, забезпечення фінансової стійкості та сталого економічного  розвитку міста для підвищення рівня життя киян.

«Зокрема, ми намагатимемось створити умови для наближення кількості стартапів і успішних інновацій у Києві щонайменше до рівня таких європейських міст, як Таллінн (151 стартап, 4674 бізнес-янголів) та Будапешт (168 стартапів, 4646 бізнес-янголів). А це, у свою чергу, має підвищити показники української столиці в міжнародних рейтингах інноваційних міст», – наголосив Геннадій Пліс.

За його словами, концепцію розроблено за участю громадськості, експертів міської влади, представників українських технологічних компаній та міжнародного бізнесу, громадських організацій, наукової та академічної спільноти. Крім того, підготовка проекту розпорядження пов’язана з реалізацією Меморандуму про співпрацю з метою впровадження стратегії «КИЇВ СМАРТ СІТІ» між представниками громадськості, бізнесу, ІТ-спільноти Києва та Київською міською державною адміністрацією.

Фінансування завдань концепції здійснюватиметься у складі Комплексної міської цільової програми «Електронна столиця» та Програми інформатизації міста Києва на відповідні бюджетні роки.

Відповідним розпорядженням КМДА Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій доручено подати концепцію «КИЇВ СМАРТ СІТІ 2020» на розгляд та затвердження Київській міській раді.

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Статті та новини
Різдвяний ярмарок
Де пройдуть ярмарки цього тижня 20/03/2018 23:43
Київ визначить свій талісман 16/03/2018 11:32
бронетехніка
Більше 300 школярів дізнались про професії та подивилися на танки 15/03/2018 21:00
валідатор
Маршрутки повинні отримати валідатори для оплати проїзду електронним квитком 15/03/2018 11:17
відлига
Київ бореться з можливими підтопленнями 14/03/2018 10:50
Нові об'єкти
Кідландія
Кідландія – місто для дітей
Кличко вело
Київський велотрек відкрив дитячу спортивну школу разом з Кличком – ФОТО
сквер на Контрактовій
На Контрактовій площі заклали сквер – ФОТО
Samsung Galaxy Studio
Samsung Galaxy Studio демонструє віртуальну реальність – ФОТО
Fabius
Fabius – ресторан на Столичному шосе Столичне шосе, 70
Відгуки
Евгений Талисманом города должен стать "благоухающий" и "специфически" обустроеный центральный железнодорожный вокзал г. Киева. Этот талисман может с успехом ...Алексей Кунах робити ренген на протязі......Анатолій Накінець-то в КМДА появився заступник у якого поки що є нормальні думки. А поки КМ буде приймати відповідні нормативні документи (думаю декілька років...23 лютого – осучаснений «Фауст» у Національній опері | Київ1 - сітігайд #1 […] […]...Київпастранс зробив додаткову зупинку на період ремонту "Святошина" | Київ1 - сітігайд #1 […] орієнтовно до кінця травня, на період капітального ремонту станції метро «Святошин» та закриття виходу з підземного переходу до проспекту [&...Petr Gorthitsa ВМЕСТО РЫСАКОВ ПУСТИТЬ ДЕПУТАТОВ...Ага! ...или закусывать нормально! )))...Догадостный Ну наконец то дошло......Фінал Ліги чемпіонів УЄФА пройде на такому ж високому рівні, як і Євробачення-2017 – Кличко | Київ1 - сітігайд #1 […] Нагадаємо, що столиця України прийме фінал Ліги чемпіо… […]...Лютий у Національній опері стане місяцем дебютів та відкриттів | Київ1 - сітігайд #1 […] Дитюк співатиме в декількох оперних виставах: «Фауст», «Євгеній Онєгін» та «Джанні […]...
Популярне