Київська влада обіцяє підтримати стартапи для Kyiv Smart City

Smart City Hub
Опубліковано: 01/06/2016 17:00

Київська влада підтримує проекти, які генеруються і створюються у рамках СмартХабу. Про це під час зустрічі з мером Вільнюса Ремігіюсом Шимашюсом та представниками ініціативи Kyiv Smart City повідомив перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс.

«Наша функція тут як влади – підтримати і допомогти у впровадженні цих проектів. Зокрема, проекти Kyiv Smart City», – підкреслив Геннадій Пліс.

Засновник ГО IT-волонтерів «Social Boost» та засновник 1991 Open Data Incubator Денис Гурський переконаний: «Наші міські проекти дуже скоро стануть невід’ємною частиною цифрової інфраструктури Києва. Ці проекти створюватимуться у тісному контакті з Kyiv Smart City та столичною владою, представники якої стануть менторами та нададуть доступ до внутрішньої інфраструктури органів влади.  Ми впевнені, що це не тільки розвиватиме співпрацю держави та приватного сектору, але й змінить сам підхід для розвитку міських проектів, спрямованих на покращення життя киян».

Такої ж думки і Ярослава Бойко, співкоординатор ініціативи Kyiv Smart City: «Киянам важливо зрозуміти, що ініціатива повинна йти, у першу чергу, від вас і від вашого бажання щось змінити навколо. Ви – мешканці міста. І зараз унікальний момент, коли у ваших руках є всі інструменти та можливості для того, щоб впливати на життя Києва. Головне – ваше бажання».

Мер литовської столиці поділився досвідом впровадження smart-технологій у Вільнюсі та розповів, як саме використовуються відкриті дані в міській цифровій інфраструктурі. За його словами, місто якісно змінюється завдяки цим інноваціям.

«Нам дуже приємно, що Київ усього за рік зміг зробити так багато позитивних змін та впровадити велику кількість smart-рішень. Дуже добре, що поступово відкриваються міські дані. Адже важливо розуміти, що влада не повинна і не може нічого приховувати. Це життя міста і всі ці речі мають бути абсолютно прозорими та відкритими громадськості. Тоді у активістів та інноваторів буде можливість створювати ті рішення та сервіси, які ще краще поєднають мешканців міста та тих, хто керує містом. Що є запорукою успішного і гармонійного розвитку», – зазначив мер Вільнюса Ремігіюс Шімашюс.

Мета Kyiv Smart City Hub – надихати і консолідувати лідерів та агентів змін, збільшуючи «соціальний капітал» столиці. Та надавати їм максимум можливостей для реалізації міських проектів. І співпраця з 1991 Open Data Incubator – це новий етап їх втілення.

Філіал 1991 Open Data Incubator в рамках Хабу об’єднає саме ті міські проекти, що базуються на відкритих даних, і які, у перспективі, будуть частиною оновленого “цифрового” Києва. На даний момент триває відбір резидентів інкубаційної програми (подати свій проект можна за лінком http://1991.vc/programs/), який завершується 12 червня. А вже за кілька тижнів по завершенню відбору обрані команди працюватимуть над своїми проектами на території Хабу. Отримавши доступ до міських даних, підтримку влади міста та всі умови для ефективної роботи.

Та потрібно розуміти, що для участі у програмі фіналістам потрібно буде сплатити організаційний внесок у розмірі 10 тисяч гривень. Поки що ці кошти організатори Хабу компенсувати не в змозі.

За словами організаторів, “ці кошти необхідні за 3 місяці перебування у хабі для покриття адміністративних витрат (забезпечення кавою та чаєм, забезпечення безпеки, комунальні платежі, адміністрування та клінінг хабу). Перебуваючи у програмі, стартапи отримують безкоштовний доступ до всіх івентів які проходять у школі Київ Смарт Сіті, лекції та отримують індивідуальні консультації більш ніж 42 менторів, підтримку комьюніті інвесторів, випускників інкубатору 1991 і донорів та можливість інтеграції свого проекту у системну роботу КМДА на умовах приватно-державного партнерства”.

Юрій Назаров, співкоординатор ініціативи Kyiv Smart City: “Вже зараз ми формуємо документ, який дасть можливість розробникам у правильному вигляді формувати запит на отримання доступу до відкритих даних міста. Та який пояснюватиме, яким чином їх можна використовувати. А широкому загалу ми розповідатимемо і пояснюватимемо, які саме дані місто може розкривати, а які ні. І що власне кияни з цих даних можуть дізнатись, використовуючи ті електронні сервіси, які вже зараз створені і працюють в рамках ініціативи Kyiv Smart City”.

Нагадаємо, що Хаб було створено спільнотою для спільноти. Всі витрати на його будівництво (близько 1 мільйона гривень) були зібрані за допомогою краудфандингу, як на міжнародній платформі Indiegogo, так і серед активної київської громади. Загалом проект підтримало 124 особи, а 58 з них стали «громадянами» – стейкхолдерами і спільно приймають рішення щодо розвитку Kyiv Smart City Hub та тих активностей, що відбуваються в його межах. І це вперше, коли подібна структура керується колегіально.

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Статті та новини
Кличко підписав з китайцями угоду про будівництво метро на Троєщину 22/11/2017 15:35
зуби
У Києві створять некомерційну стоматологію 22/11/2017 11:33
картка киянина
Картка киянина отримає мобільні додатки 22/11/2017 11:03
ярмарка
Де пройдуть ярмарки на цьому тижні 21/11/2017 13:33
камера відеоспостреження
Біля деяких пам’ятників з’являться камери спостереження 21/11/2017 12:55
Нові об'єкти
Кличко вело
Київський велотрек відкрив дитячу спортивну школу разом з Кличком – ФОТО
сквер на Контрактовій
На Контрактовій площі заклали сквер – ФОТО
Samsung Galaxy Studio
Samsung Galaxy Studio демонструє віртуальну реальність – ФОТО
Fabius
Fabius – ресторан на Столичному шосе Столичне шосе, 70
МакДональдз
Новий МакДональдз відкрився у Lavina Mall – ФОТО
Відгуки
Алевтина Иванова Страшно? А воровать не страшно?...Урфин Обосрались чепушилы!!!...“Фауст” і хмарне середовище Мефістофеля – ФОТО | Київ1 - сітігайд #1 […] Національну оперу знову повернувся “Фауст”, при чому в сучасній постановці італійського режисера […]...Миколай Хомич На превеликий жаль, але статус СКВЕРУ земельній ділянці на перетині вулиць Вишгородської та Резервної в Оболонськрму районі міста Ки...German Bogapov Проводили ж тендер, можливо ЛАЗ не задовольняє. Хоча звичайно якось дивно купувати у Білорусі замість того щоб підтримати вітчизняного виробника...Andriy Paliienko Знову ЗРАДА! Замість того, щоб підтримати вітчизняного виробника, у Львові збирають чудові автобуси, Віталька рулить....“Межа” буде показана у кінотеатрі “Україна” | Київ1 - сітігайд #1 […] Читайте докладніше про “Молодість. Пролог” >>… […]...Транспорт змінить роботу через футбол | Київ1 - сітігайд #1 […] столиці буде внесено зміни на час проведення футбольного матчу відбору чемпіонату світу між національними збірними […]...Будинки отримають тепло, коли температура стане менше 8 градусів – Пантелеєв | Київ1 - сітігайд #1 […] […]...Сьогодні заборонений рух на деяких вулицях у центрі | Київ1 - сітігайд #1 […] «Олімпійський» футбольного матчу між національними збірними командами України та Хорватії заборонений рух транспорту у центрі […]...
Популярне