Київський академічний театр ляльок

Київський академічний театр ляльок — найстаріший театр ляльок України, заснований у жовтні 1927 року при Київському театрі для дітей їм. І.Франка (нинішній Театр юного глядача на Липках) за ініціативою народного артиста України О.І.Соломарського та І.С.Дєєвої. Перший театральний сезон було відкрито двома виставами — «Старовинний петрушка» та «Музики» за Л. Етібовим в інсценізації П. Щербатипського.

Першими в історії театру акторами, які започаткували кращі традиції театру, були Ф.Андрієвська, М.Козловський, О.Михайлов, І.Залізняк, А.Вишневська, Т.Васнєцова, Г.Сорока, Я.Жовинський.
Саме ці актори-фундатори зробили перші кроки на шляху до Парнасу, яким в 30-ті роки пішли їх послідовники: художник-постановник Є.Марголіна, художник Є.Васильєва, актори Ю.Соколик, Є.Певіна, Г.Трубецька, Є.Стороженко, Я.Мірсаков, М.Потоцька, Р.Котвицька, Ф.Аннінська, А.Буряковський, Є.Солодар, Б.Гончаров та В.Гончарова.
Майстерність лялькарів нашого театру була визнана у 1937 році на І Всесоюзному фестивалі театрів ляльок, де єврейським філіалом театру було показано вистави «Чарівна зернина» О.Куішича та «Лейзер дер Брейзер» Б.Гутянського, за які театр посів І місце.
Щасливі роки напруженої творчої праці перервала війна…
Вже в 1946 році у визволеному Києві відбувається перша повоєнна вистава театру. До дітей повернувся улюблений колектив, який того часу очолювала М.І. Тобілевич, дочка І.Карпенка-Карого.
У приміщенні колишньої кенаси на вул. Ярославів Вал,7, де тоді працював театр, у різні роки було поставлено багато цікавих вистав режисерами З.Пігулович, Л.Зарубіним, Я.Живинським, О.Іщенком, О.Сумароковим. Пізніше в репертуарі театру з’являється вистава для дорослих «Божественна комедія» І.Штока за Данте, постановку якої здійснив режисер М.Рудін у співдружності з художником Р. Марголіною та композитором В.Шкаловим.
Великою популярністю користувалась у киян вистава для дорослих «Чортів млин» Я. Дрди та І.Штока у постановці О. Сумарокова.
Великі творчі успіхи та здобутки театру підтверджує отримання у 1946 році І Премії на Всеукраїнському огляді театрів ляльок, на якому було показано виставу «Вовк та семеро козенят» у постановці Я. Жовинського.
Сучасний Київський державний театр ляльок гідний своїх славних попередників.
Глибоке розуміння сучасного лялькового театру, велика творча культура, яскрава образність та поетичність відрізняють Київський державний академічний театр ляльок серед інших театрів.

З 60-х років художнє керівництво театру здійснює учень професора М.М.Корольова, народний артист України, заслужений діяч культури Польщі Ю.І.Сікало.
За ініціативою Ю.І.Сікало при театрі було відкрито студію з підготовки акторів-лялькарів, а при Київському коледжі естрадно-циркового мистецтва — спецкурси «Актор з лялькою на естраді» та «Актор тетру ляльок».
Надзвичайно високий професійний рівень акторського складу театру дозволяє здійснювати будь-який задум режисера і драматурга. Результатом щоденної наполегливої і напруженої праці творчого колективу театру є великий репертуар, де представлені кращі здобутки української та світової лялькової драматургії.
Завдяки плідній співпраці театру з вітчизняними драматургами в репертуарі з’являються вистави «Барвінок» Б.Чалого, «Наш веселий Колобок», «Коти-Горошко» та «Женчик-Бренчик» Г.Усач, «Давня легенда» П.Висоцького, «Пригоди козака Голоти» та «Яви нам ангелів твоїх» Н.Шейко-Медвєдєвої, «За Синім Птахом» та «Мишкові пригоди» Ю.Чеповецького, «Закоханий принц» В. Данилевича, «Чарівна рукавичка» І. та Я.Златопольських, «Пригоди Дідуся Мороза» та «Новорічний сюрприз Кролика Квікі» М.Петренка, «Новорічна чудасія» та «Пригоди Світлофора Світлофоровича» В. Нестайка.
Театр плідно працював з відомими українськими композиторами: заслуженим діячем України І.Карабицем, народним артистом України І.Шамо, народним артистом України А.Філіпенко, В.Шаповаленко, Л.Маркеловим, Ш.Мешко, заслуженим діячем М.Чембержі та лауреатом багатьох театральних премій «Пектораль», заслуженим діячем мистецтв України Ю.Шевченко.
За ініціативою Київського державного театру ляльок з 1991 року в Києві проводяться Міжнародні фестивалі театрів ляльок. У фестивалях брали участь провідні театри ляльок з Бельгії та Австрії, Канади та Словаччини, Фінляндії та Японії, Китаю, Швеції, та інших країн.
Міжнародний фестиваль театрів ляльок, за оцінками фахівців різних країн, визнаний одним з найпрестижніших фестивалів Європи.
Київський державний театр ляльок гідно представляв Україну на престижних міжнародних театральних форумах і фестивалях в Австрії, США, Перу, Канаді, Словаччині, Японії, Південній Кореї, Польщі, Болгарії, Білорусії, Росії.
За визначну багаторічну діяльність з естетичного виховання підростаючого покоління засобами театрального мистецтва, велику громадську діяльність, організацію та проведення міжнародних фестивалів, що сприяли зміцненню творчих зв’язків між
народами різних країн, у 1995 році театр був удостоєний Міжнародної премії «Дружба».
Трупа театру налічує 24 талановитих високопрофесійних акторів-ляльководів, випускників творчих навчальних закладів України. Серед них є провідні майстри сцени, які передають свій унікальний творчий досвід обдарованній молоді.
30 жовтня 2002 року Рішенням Колегії Міністерства культури і мистецтв України за вагомий внесок у розвиток українського театрального мистецтва Київському державному театру ляльок надано статус академічного театру.

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Статті та новини
Національний паралімпійський комітет України та lifecell
Національний паралімпійський комітет України отримав технологічного партнера 22/01/2018 12:49
кіностудія довженка
Кіностудія ім. Довженка не може бути відчужена – Кличко 22/01/2018 12:17
День Соборності в Києві 22/01/2018 11:08
медик
На Троєщині побудують нову лікарню – Кличко 20/01/2018 17:33
садок
Цього року у Києві відкриється 8 нових і реконструйованих дитсадків – Кличко 19/01/2018 18:52
Нові об'єкти
Кідландія
Кідландія – місто для дітей
Кличко вело
Київський велотрек відкрив дитячу спортивну школу разом з Кличком – ФОТО
сквер на Контрактовій
На Контрактовій площі заклали сквер – ФОТО
Samsung Galaxy Studio
Samsung Galaxy Studio демонструє віртуальну реальність – ФОТО
Fabius
Fabius – ресторан на Столичному шосе Столичне шосе, 70
Відгуки
У Києві в різдвяну ніч транспорт працюватиме довше: розклад руху | Газета "Нова Година" – актуальні новини Полтавщини […] На час святкування Різдва Христового та проведення культурно-мистецького проекту «НеоРік на Софії», що триває на Софійській, Михайлівській п...В Киеве в рождественскую ночь транспорт будет работать дольше: расписание движения | МИРОВЫЕ НОВОСТИ […] На время празднования Рождества Христова и проведения культурно-художественного проекта «НеоРік на Софії», который состоится на Софийской, М...У різдвяну ніч транспорт працюватиме на 3 години довше | Київ1 - сітігайд #1 […] […]...German Bogapov Точно, треба перевірити та підготувати матеріал :)...Адская сотона там уже дач нет, смотри свежие снимки с вид с космоса...German Bogapov Прапор - це головне!...German Bogapov То треба ж когось посунути :)...Адская сотона там проблемы нет, и дачи называются "Русановские Сады"...На Співочому полі нарешті запустили «Льодовиковий період» з квітами у льоді | Київ1 - сітігайд #1 […] речі, на нього запрошували безкоштовно ще 19 грудня, і можна прочитати коментарі обурених […]...Vadim Lyckov УРРААА!!!. Только нужно брать с собой снегоступи, санки для детей и глинтвейн. И самое главное Святковий настрій....
Популярне