Київський академічний театр ляльок

Київський академічний театр ляльок — найстаріший театр ляльок України, заснований у жовтні 1927 року при Київському театрі для дітей їм. І.Франка (нинішній Театр юного глядача на Липках) за ініціативою народного артиста України О.І.Соломарського та І.С.Дєєвої. Перший театральний сезон було відкрито двома виставами — «Старовинний петрушка» та «Музики» за Л. Етібовим в інсценізації П. Щербатипського.

Першими в історії театру акторами, які започаткували кращі традиції театру, були Ф.Андрієвська, М.Козловський, О.Михайлов, І.Залізняк, А.Вишневська, Т.Васнєцова, Г.Сорока, Я.Жовинський.
Саме ці актори-фундатори зробили перші кроки на шляху до Парнасу, яким в 30-ті роки пішли їх послідовники: художник-постановник Є.Марголіна, художник Є.Васильєва, актори Ю.Соколик, Є.Певіна, Г.Трубецька, Є.Стороженко, Я.Мірсаков, М.Потоцька, Р.Котвицька, Ф.Аннінська, А.Буряковський, Є.Солодар, Б.Гончаров та В.Гончарова.
Майстерність лялькарів нашого театру була визнана у 1937 році на І Всесоюзному фестивалі театрів ляльок, де єврейським філіалом театру було показано вистави «Чарівна зернина» О.Куішича та «Лейзер дер Брейзер» Б.Гутянського, за які театр посів І місце.
Щасливі роки напруженої творчої праці перервала війна…
Вже в 1946 році у визволеному Києві відбувається перша повоєнна вистава театру. До дітей повернувся улюблений колектив, який того часу очолювала М.І. Тобілевич, дочка І.Карпенка-Карого.
У приміщенні колишньої кенаси на вул. Ярославів Вал,7, де тоді працював театр, у різні роки було поставлено багато цікавих вистав режисерами З.Пігулович, Л.Зарубіним, Я.Живинським, О.Іщенком, О.Сумароковим. Пізніше в репертуарі театру з’являється вистава для дорослих «Божественна комедія» І.Штока за Данте, постановку якої здійснив режисер М.Рудін у співдружності з художником Р. Марголіною та композитором В.Шкаловим.
Великою популярністю користувалась у киян вистава для дорослих «Чортів млин» Я. Дрди та І.Штока у постановці О. Сумарокова.
Великі творчі успіхи та здобутки театру підтверджує отримання у 1946 році І Премії на Всеукраїнському огляді театрів ляльок, на якому було показано виставу «Вовк та семеро козенят» у постановці Я. Жовинського.
Сучасний Київський державний театр ляльок гідний своїх славних попередників.
Глибоке розуміння сучасного лялькового театру, велика творча культура, яскрава образність та поетичність відрізняють Київський державний академічний театр ляльок серед інших театрів.

З 60-х років художнє керівництво театру здійснює учень професора М.М.Корольова, народний артист України, заслужений діяч культури Польщі Ю.І.Сікало.
За ініціативою Ю.І.Сікало при театрі було відкрито студію з підготовки акторів-лялькарів, а при Київському коледжі естрадно-циркового мистецтва — спецкурси «Актор з лялькою на естраді» та «Актор тетру ляльок».
Надзвичайно високий професійний рівень акторського складу театру дозволяє здійснювати будь-який задум режисера і драматурга. Результатом щоденної наполегливої і напруженої праці творчого колективу театру є великий репертуар, де представлені кращі здобутки української та світової лялькової драматургії.
Завдяки плідній співпраці театру з вітчизняними драматургами в репертуарі з’являються вистави «Барвінок» Б.Чалого, «Наш веселий Колобок», «Коти-Горошко» та «Женчик-Бренчик» Г.Усач, «Давня легенда» П.Висоцького, «Пригоди козака Голоти» та «Яви нам ангелів твоїх» Н.Шейко-Медвєдєвої, «За Синім Птахом» та «Мишкові пригоди» Ю.Чеповецького, «Закоханий принц» В. Данилевича, «Чарівна рукавичка» І. та Я.Златопольських, «Пригоди Дідуся Мороза» та «Новорічний сюрприз Кролика Квікі» М.Петренка, «Новорічна чудасія» та «Пригоди Світлофора Світлофоровича» В. Нестайка.
Театр плідно працював з відомими українськими композиторами: заслуженим діячем України І.Карабицем, народним артистом України І.Шамо, народним артистом України А.Філіпенко, В.Шаповаленко, Л.Маркеловим, Ш.Мешко, заслуженим діячем М.Чембержі та лауреатом багатьох театральних премій «Пектораль», заслуженим діячем мистецтв України Ю.Шевченко.
За ініціативою Київського державного театру ляльок з 1991 року в Києві проводяться Міжнародні фестивалі театрів ляльок. У фестивалях брали участь провідні театри ляльок з Бельгії та Австрії, Канади та Словаччини, Фінляндії та Японії, Китаю, Швеції, та інших країн.
Міжнародний фестиваль театрів ляльок, за оцінками фахівців різних країн, визнаний одним з найпрестижніших фестивалів Європи.
Київський державний театр ляльок гідно представляв Україну на престижних міжнародних театральних форумах і фестивалях в Австрії, США, Перу, Канаді, Словаччині, Японії, Південній Кореї, Польщі, Болгарії, Білорусії, Росії.
За визначну багаторічну діяльність з естетичного виховання підростаючого покоління засобами театрального мистецтва, велику громадську діяльність, організацію та проведення міжнародних фестивалів, що сприяли зміцненню творчих зв’язків між
народами різних країн, у 1995 році театр був удостоєний Міжнародної премії «Дружба».
Трупа театру налічує 24 талановитих високопрофесійних акторів-ляльководів, випускників творчих навчальних закладів України. Серед них є провідні майстри сцени, які передають свій унікальний творчий досвід обдарованній молоді.
30 жовтня 2002 року Рішенням Колегії Міністерства культури і мистецтв України за вагомий внесок у розвиток українського театрального мистецтва Київському державному театру ляльок надано статус академічного театру.

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Статті та новини
ціни на ярмарку
На цьому тижні проходять ярмарки у всіх районах міста 18/04/2018 11:28
обмежений рух
У суботу обмежений рух у центрі та заборонений рух по Хрещатику 18/04/2018 11:22
Кубок чемпіонів
21 квітня Київ отримає кубки Ліги Чемпіонів 18/04/2018 10:08
Поділ
На Подолі удосконалять рух та встановлять нові світлофори 16/04/2018 20:40
хліб
Дешевий хліб буде й надалі продаватися у Києві 16/04/2018 18:20
Нові об'єкти
Кідландія
Кідландія – місто для дітей
Кличко вело
Київський велотрек відкрив дитячу спортивну школу разом з Кличком – ФОТО
сквер на Контрактовій
На Контрактовій площі заклали сквер – ФОТО
Samsung Galaxy Studio
Samsung Galaxy Studio демонструє віртуальну реальність – ФОТО
Fabius
Fabius – ресторан на Столичному шосе Столичне шосе, 70
Відгуки
У суботу обмежений рух у центрі та заборонений рух по Хрещатику | Київ1 - сітігайд #1 […] У цей день відбудеться святкова хода з передачею Кубків Ліги Чемпіонів та Ліги Чемпіонів УЄФА серед жін…. […]...У КМДА повідомили, чи будуть у Києві продавати дешевий хліб – Край […] Про це під час інспекції одного з таких кіосків повідомив заступник голови КМДА Дмитро Давтян, – повідомляє Київ1. […]...Кэт Кэт Остановят, когда будет построено?...Кэт Кэт Брехня, на Троещине в киосках хлеба через 10 минут после отъезда машины уже нет и картка киянина там никого не волнует....На "Київську пектораль" претендують 22 спектаклі та 18 акторів | Pektoral award […] Посилання на сайт […]...Евгений Талисманом города должен стать "благоухающий" и "специфически" обустроеный центральный железнодорожный вокзал г. Киева. Этот талисман может с успехом ...Алексей Кунах робити ренген на протязі......Анатолій Накінець-то в КМДА появився заступник у якого поки що є нормальні думки. А поки КМ буде приймати відповідні нормативні документи (думаю декілька років...23 лютого – осучаснений «Фауст» у Національній опері | Київ1 - сітігайд #1 […] […]...Київпастранс зробив додаткову зупинку на період ремонту "Святошина" | Київ1 - сітігайд #1 […] орієнтовно до кінця травня, на період капітального ремонту станції метро «Святошин» та закриття виходу з підземного переходу до проспекту [&...
Популярне