КМДА готується до реконструкції зоопарку

КМДА готується до реконструкції Київського зоопарку, концепція оновлення якого була розроблена  генпроектувальником “Київським інститутом міського цивільного проектування”. Основна мета оновлення зоопарку – зробити київський звіринець комфортним та сучасним місцем для сімейного дозвілля. Про це повідомив заступник голови КМДА Олександр Спасибко.

«Сьогодні ми бачимо перші результати цієї роботи – презентацію техніко-економічного обґрунтування. Влітку минулого року мер Києва Віталій Кличко вже представив концепцію реконструкції зоопарку, і за планами вона розпочнеться у травні. Оновлений зоопарк стане дуже сучасним та буде відповідати всім стандартам європейських зоопарків. Ми створимо умови максимально наближені до природних умов проживання тварин. Реконструкція пройде у кілька черг. Зоопарк під час реконструкції продовжить працювати», – розповів Спасибко.

Він зауважив, що навколо Київського зоопарку було багато спекуляцій, різноманітних чуток.

«Позиція міської влади однозначна – столичний звіринець однозначно залишиться там, де він знаходився історично. Але ми зробимо його кращим, привабливішим, він стане однією зі справжніх візитівок нашого міста. Також зверну увагу, що наразі 30% – це територія зоопарку, що не використовується. Після реконструкції відбудеться значне збільшення корисної площі», – сказав він.

За словами директора Київського зоопарку Кирила Трантіна, середовище оновленого зоопарку буде максимально наближеним до природних умов – не буде галасливих атракціонів, не буде ґрат для тварин. У зоопарку з’являться оглядові майданчики, місця з єдиним середовищем для тварин та людей, великий і цікавий екскурсійний маршрут.

Під час оновлення звіринцю буде збережена вся унікальна колекція рослин, а основними матеріалами для реконструкції будуть дерево, камінь та скло.

Як повідомив генпроектувальник, концепція реконструкції зоопарку передбачає застосування принципу географічного зонування. На території зоопарку будуть виділені наступні зони: експозиційна, рекреаційна, науково-дослідницька та господарча. Перша черга реконструкції включає реконструкцію водно-болотних угідь, приматника та оновлення центральної вхідної групи. Вся територія зоопарку буде доступна для мало мобільних груп населення.

За підсумками засідання секції містобудівної ради будуть враховані надані пропозиції та зауваження архітекторів, документ направлено на доопрацювання. Подальшим етапом буде розробка проекту реконструкції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне