Кожен може взяти участь у знятті показань свого будинкового теплолічильника – Пантелеєв

Читайте також

В Україні мобілізуватимуть чоловіків, які не сплачують аліменти

В Україні у травні набуде чинності новий закон про мобілізацію. Зокрема, він передбачає додаткові санкції для військовозобов'язаних батьків, котрі не сплачують аліментів.

Київ затоплює…

У межах Києва спостерігається стрімке підвищення рівня води у річці Дніпро. За останню добу вода встигла піднятися на 46 сантиметрів і станом на четвер, 18 квітня, рівень річки становить 607 сантиметрів.

Банки в Україні активно закривають відділення

Українські банки з початку 2024 року скоротили мережу своїх відділень. Філій фінустанов за перші три місяці року стало на 30 менше, найбільше закрив "Креді Агріколь". А з початку повномасштабної війни банківська мережа "схудла" вже на чверть.

Серед найкращих університетів світу є 11 українських вишів

До рейтингу найкращих університетів світу увійшли одинадцять українських закладів вищої освіти. Найвищу сходинку наших вишів очолює Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

Паркування в Києві знову стане платним

Паркування в Києві буде платним у будні з 8:00 до 22:00. Оплату прийматимуть виключно за безготівковим розрахунком.

Поділитися

Кожен киянин сьогодні може взяти участь у знятті показань теплового лічильника в своєму будинку, зателефонувавши на спеціалізовану гарячу лінію з питань ЖКГ 1557. Про це сьогодні заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, беручи участь у знятті показань теплового лічильника спільно з мешканцями будинку на вулиці Івана Дяченка, що у Дарницькому районі столиці.

«Механізм нарахування плати за житлово-комунальні послуги має бути прозорим і зрозумілим. Сьогодні 95% будинків Києва оснащені приладами обліку тепла. Ще 5% – переведені на розрахунок за середньозваженими показаннями приладів обліку. І участь мешканців у знятті показань будинкових теплолічильників – це їхнє законне право. Ми пропонуємо простий спосіб: зателефонувати на 1557 або 044 500 1557 (із мобільного) та залишити заявку на участь у знятті показань. Працівники теплопостачальної організації, наприклад, ПАТ «Київенерго», повинні зв’язатися з мешканцем та повідомити про дату й час. Мешканцю повинні сказати попередні й поточні показання та загальний обсяг спожитого тепла, яке вимірюється у гігакалоріях (Гкал)», – пояснив Петро Пантелеєв.

За його словами, «поділивши кількість спожитої будинком теплової енергії за місяць на загальну площу в квадратних метрах (вона доступна на ресурсі – https://municipal.kiev.ua/kiev/) можна визначити скільки припадає споживання тепла на квадратний метр будинку. Помноживши  на площу квартири, мешканець знатиме, скільки теплової енергії спожила саме його оселя. Знаючи вартість однієї Гкал (1416,96 грн) можна визначити вартість цього тепла. Однак необхідно також враховувати опалення місць загального користування», – зазначив він.

Заступник голови КМДА зауважив, що саме особиста участь мешканців у фіксації обсягів спожитого тепла є найефективнішим методом контролю за роботою теплопостачальних організацій.