“Любовний напій” Доніцетті – 6 листопада у Національній опері

6 листопада у Національній опері України дивіться оперу Гаетано Доніцетті “Любовний напій” у постановці Італо Нунціата (Італія).

Два тижні – ось скільки часу було потрібно Гаетано Доніцетті, щоб створити оперу “Любовний напій”. Прем’єра відбулася на сцені міланського “Ла Скала” 12 травня 1832 року. Це був один з найяскравіших прижиттєвих творчих тріумфів молодого, на той час дуже щасливого і захмелілого від кохання до дружини Вірджинії композитора, який писав цю музику не тільки для театру, але й для коханої жінки.

Протягом сезону вистава була показана тридцять два рази при постійно переповненому залі. А в 1837 році її з великим успіхом вперше було показано в Парижі. Розпочався світовий тріумф опери, який продовжується і дотепер.

Опера наповнена тонким гумором, душевними переживаннями і чутливістю. Саме тому вона часто з’являється на найвідоміших світових сценах як у своєму класичному, традиційному вигляді, так і в різноманітних сучасних інтерпретаціях. Взагалі музика Доніцетті давно вийшла за межі оперних постановок – вона звучить у багатьох кінофільмах (Люка Бесона, Вуді Аллена та інших режисерів).

Головні партії виконають: Зоя Рожок (Адіна), Ігор Борко (Неморіно), Олександр Бойко (Белькоре), Дмитро Агєєв (Дулькамара), Світлана Годлевська (Джанетта). Режисер-постановник Італо Нунціата (Італія), який у рамках проекту співпраці з Італійським інститутом культури у Києві здійснив у Національній опері України постановки опер “Бал-маскарад” та “Макбет” Дж. Верді,”Манон Лєско” Дж. Пуччіні, “Попелюшка” Дж. Россіні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx