Меморіальна дошка Козловському відкривається у Михайлівському

28 березня, о 12.00, у Михайлівському Золотоверхому монастирі (вул. Трьохсвятительська, 8) відбудеться урочисте відкриття меморіальної дошки, приурочене до 117-ї річниці з дня народження видатного українського тенора, оперного та камерного співака, унікального виконавця духовної та народної музики – Івана Семеновича Козловського (1900-1993), який працював півчим і співав у хорі собору з 1907 по 1917 рік. Автор художнього рішення меморіальної дошки, яку буде розташовано на стіні співочого флігеля, скульптор Іван Мельничук.

На відкриття запрошені представники департаменту культури КМДА, творча еліта країни, серед яких письменники Іван Драч, Борис Олійник, Павло Мовчан, легендарна актриса Лариса Кадочнікова, також у святкуванні візьме участь дитячий ансамбль з Мар’янівської музичної школи, яку свого часу, не звертаючи на заборону, І. С. Козловський побудував на батьківщині, у рідному селі Мар’янівка на Київщині, за власний кошт.

У репертуарі І. С. Козловського було понад 50 найрізноманітніших партій: від мудрого царя Берендея в опері “Снігурка” М. Римського-Корсакова до юного Ромео в “Ромео і Джульєтті” Ш. Гуно, класичні твори Моцарта, Бетховена, Верді, Вагнера, Шуберта, Лисенка, Гулака-Артемовського, Мусоргського, Чайковського, Ліста, Рахманінова; вокальні твори радянських композиторів; українські й російські народні пісні та романси.

Життя та творчість видатного українського тенора Івана Семеновича Козловського, його роль у світовій музичній культурі, в історичних процесах, що відбулися за його життя – є унікальним прикладом пошуку особистого творчого шляху у важкі історичні часи, досягнення гармонії, приклад істинної віри в Бога та справжнього патріотизму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне