Меморіальна дошка Козловському відкривається у Михайлівському

Читайте також

Негайно зарядіть свої гаджети!

СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ 🔹 В енергосистемі зберігається дефіцит 🔹 Від ранку залучена аварійна допомога з Європи 🔹 Сьогодні з 18:00 до 22:00 для бізнесу та промисловості можливі обмеження споживання 🔹 Споживайте електроенергію ощадливо

Киянам пропонують відірвати дупу від дивана

Цієї суботи, 20 квітня, у всіх районах міста відбудеться загальноміська толока. У кожному районі будуть локації, до прибирання яких зможе долучитись кожен охочий.

Балерина зібрала понад мільйон доларів

Днями у столиці відбувся благодійний вечір балету, де виступила солістка Національної опери Катерина Ханюкова. Під час заходу вдалося зібрати приголомшливу суму – 1 мільйон 177 тисяч доларів.

До кінця дня киянам краще сидіти вдома

У найближчу годину з утриманням до кінця дня 19 квітня у Києві очікуються пориви вітру 15-20 м/с (І рівень небезпечності, жовтий). Про це попереджає Український гідрометцентр.

Як можна стати донором яйцеклітин у Києві

Донорство яйцеклітин - коли жінка добровільно надає свої яйцеклітини іншій жінці, яка не може завагітніти та виносити дитину за допомогою власних яйцеклітин.

Поділитися

28 березня, о 12.00, у Михайлівському Золотоверхому монастирі (вул. Трьохсвятительська, 8) відбудеться урочисте відкриття меморіальної дошки, приурочене до 117-ї річниці з дня народження видатного українського тенора, оперного та камерного співака, унікального виконавця духовної та народної музики – Івана Семеновича Козловського (1900-1993), який працював півчим і співав у хорі собору з 1907 по 1917 рік. Автор художнього рішення меморіальної дошки, яку буде розташовано на стіні співочого флігеля, скульптор Іван Мельничук.

На відкриття запрошені представники департаменту культури КМДА, творча еліта країни, серед яких письменники Іван Драч, Борис Олійник, Павло Мовчан, легендарна актриса Лариса Кадочнікова, також у святкуванні візьме участь дитячий ансамбль з Мар’янівської музичної школи, яку свого часу, не звертаючи на заборону, І. С. Козловський побудував на батьківщині, у рідному селі Мар’янівка на Київщині, за власний кошт.

У репертуарі І. С. Козловського було понад 50 найрізноманітніших партій: від мудрого царя Берендея в опері “Снігурка” М. Римського-Корсакова до юного Ромео в “Ромео і Джульєтті” Ш. Гуно, класичні твори Моцарта, Бетховена, Верді, Вагнера, Шуберта, Лисенка, Гулака-Артемовського, Мусоргського, Чайковського, Ліста, Рахманінова; вокальні твори радянських композиторів; українські й російські народні пісні та романси.

Життя та творчість видатного українського тенора Івана Семеновича Козловського, його роль у світовій музичній культурі, в історичних процесах, що відбулися за його життя – є унікальним прикладом пошуку особистого творчого шляху у важкі історичні часи, досягнення гармонії, приклад істинної віри в Бога та справжнього патріотизму.