«Міський магазин» звинувачується у коріпції

Члени Антикорупційної ради та громадськість розбиралися в причинах приховування результатів відкритих торгів з боку комунального підприємства.

Комунальне підприємство «Міський магазин» одне з кількох сотень, які працюють в Києві. Підпорядковується підприємство Департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА. Займається підприємство роздрібною торгівлею книгами в спеціалізованих магазинах, а його офіс знаходиться в тому ж самому приміщенні, що і легендарна столична книгарня «Сяйво».
Це КП в минулому вже ставало фігурантом скандалу. Так, за результатами аудиту підприємства за 2015 рік було виявлено порушень на 4,7 млн грн.

Члени Антикорупційної ради звернути увагу на роботу «Міського магазину» у зв’язку із листом від громадської організації «Київський міський комітет порятунку бізнесу», в якому наводились факти приховування комунальним підприємством інформації щодо остаточної ціни торгів на для розміщення засобів пересувної торгівлі.

На засіданні робочої групи Антикорупційної ради були запрошені як представники громадськості, які звернулися із даним листом, так і представники КП та Департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА.

Під час обговорення виявилось, що КП, спираючись на внутрішній наказ, не надає інформацію про результати конкурсів в частині того, чи дійсно за результатами конкурсу укладено договір на суму, що пропонувала компанія – переможець конкурсу. Представник КП, заступник директора підприємства Айдер Малла, пояснив таке рішення керівництва бажанням зберегти комерційну таємницю та проханнями самих підприємців, які беруть участь у конкурсах. Однак, назвати, хто саме та в якій форму звертався до КП із проханнями приховати інформацію, не зміг.

За словами членів робочої групи, таке рішення керівництва КП суперечить розпорядженню КМДА №300 та нормам закону про публічну інформацію, а керівництво КП не може своїми рішеннями обмежувати громадянам доступ до інформації, що становить суспільний інтерес, тим більше інформації про роботу КП, створеного на кошти територіальної громади.
Натомість на думку Віталія Печуляка, директора Департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА, також присутнього на засіданні, доступ до інформації є правом громадськості, однак його реалізація має відбуватись у такій формі, яка б не суперечила правам підприємців.

В результаті жвавого обговорення учасники засідання прийняли рішення звернутись до Департаменту та КП із проханням надати вичерпну відповідь на щодо оприлюднення інформації про остаточну ціну торгів.

Оскільки членами Антикорупційної ради також було зазначено про можливість та необхідність роботи КП «Міський магазин» через електронну систему ProZorro.Sale, робоча група прийняла рішення звернутись із відповідною пропозицією до міського голови.

До процесу буде підключено Управління з питань запобігання та виявлення корупції КМДА, яке має перевірити озвучені на засіданні факти не включення окремих підприємців до переліку тих, хто має сплачувати пайову участь. Також будуть надіслані відповідні звернення до Київського міського голови та Департамент внутрішнього фінансового контролю та аудиту із проханням провести перевірку КП «Міський магазин».

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Статті та новини
школа 114
Київ виділив півмільярда гривень на капремонти шкіл 21/03/2018 12:44
Різдвяний ярмарок
Де пройдуть ярмарки цього тижня 20/03/2018 23:43
Київ визначить свій талісман 16/03/2018 11:32
бронетехніка
Більше 300 школярів дізнались про професії та подивилися на танки 15/03/2018 21:00
валідатор
Маршрутки повинні отримати валідатори для оплати проїзду електронним квитком 15/03/2018 11:17
Нові об'єкти
Кідландія
Кідландія – місто для дітей
Кличко вело
Київський велотрек відкрив дитячу спортивну школу разом з Кличком – ФОТО
сквер на Контрактовій
На Контрактовій площі заклали сквер – ФОТО
Samsung Galaxy Studio
Samsung Galaxy Studio демонструє віртуальну реальність – ФОТО
Fabius
Fabius – ресторан на Столичному шосе Столичне шосе, 70
Відгуки
Евгений Талисманом города должен стать "благоухающий" и "специфически" обустроеный центральный железнодорожный вокзал г. Киева. Этот талисман может с успехом ...Алексей Кунах робити ренген на протязі......Анатолій Накінець-то в КМДА появився заступник у якого поки що є нормальні думки. А поки КМ буде приймати відповідні нормативні документи (думаю декілька років...23 лютого – осучаснений «Фауст» у Національній опері | Київ1 - сітігайд #1 […] […]...Київпастранс зробив додаткову зупинку на період ремонту "Святошина" | Київ1 - сітігайд #1 […] орієнтовно до кінця травня, на період капітального ремонту станції метро «Святошин» та закриття виходу з підземного переходу до проспекту [&...Petr Gorthitsa ВМЕСТО РЫСАКОВ ПУСТИТЬ ДЕПУТАТОВ...Ага! ...или закусывать нормально! )))...Догадостный Ну наконец то дошло......Фінал Ліги чемпіонів УЄФА пройде на такому ж високому рівні, як і Євробачення-2017 – Кличко | Київ1 - сітігайд #1 […] Нагадаємо, що столиця України прийме фінал Ліги чемпіо… […]...Лютий у Національній опері стане місяцем дебютів та відкриттів | Київ1 - сітігайд #1 […] Дитюк співатиме в декількох оперних виставах: «Фауст», «Євгеній Онєгін» та «Джанні […]...
Популярне