“Мойсей” – 5 жовтня у Національній опері

З нагоди вшанування пам’яті видатного українського поета і громадського діяча Івана Франка (1856-1916), Національна опера України представляє оперу «Мойсей». В основу опери, лібрето до якої написали Богдан Стельмах та Мирослав Скорик, покладено однойменну поему І.Франка, написану в 1905 році. Цю оперу за біблейським сюжетом благословив Папа Римський Іоанн Павло ІІ і, саме за сприяння Ватикану, відбулася її перша прем’єра у Львові.

На сцені Національної опери України постановку «Мойсея» було здійснено режисером Анатолієм Солов’яненко у 2006 році. Приурочена вона була до 150-річчя від дня народження Івана Франка. Благословив постановку Глава Української Православної Церкви Київського Патріархату Святіший Філарет.

Як зазначив Мирослав Скорик, ця опера розкриває інтернаціональну тему, і має відношення до всіх народів, особливо тих, які борються за свою незалежність. Але, композитор проти того, щоб його оперу розцінювали лише в політичному контексті. Мойсей є символом людської мудрості. Народ, який має такого лідера, долає всі негаразди і перешкоди.

Вистава насичена чудовими вокальними партіями, талановитою режисурою і масштабними декораціями. Сольні партії хоча й технічно складні, але надзвичайно мелодійні і мають особливий неповторний нерв та сповнені високого змісту.

Головну партію Мойсея Мирослав Скорик написав для баса, тож 5 жовтня співатиме видатний український виконавець Сергій Магера. Також у опері задіяні: Олександр Бойко (Поет), Тетяна Ганіна (Лія), Павло Приймак (Єгошуа), Дмитро Агеєв (Авірон), Геннадій Ващенко (Датан), Михайло Кірішев (Симеон), Алла Позняк (Йохаведда), Андрій Романенко (Азазель).

мойсей

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне