“Мойсей” – 5 жовтня у Національній опері

З нагоди вшанування пам’яті видатного українського поета і громадського діяча Івана Франка (1856-1916), Національна опера України представляє оперу «Мойсей». В основу опери, лібрето до якої написали Богдан Стельмах та Мирослав Скорик, покладено однойменну поему І.Франка, написану в 1905 році. Цю оперу за біблейським сюжетом благословив Папа Римський Іоанн Павло ІІ і, саме за сприяння Ватикану, відбулася її перша прем’єра у Львові.

На сцені Національної опери України постановку «Мойсея» було здійснено режисером Анатолієм Солов’яненко у 2006 році. Приурочена вона була до 150-річчя від дня народження Івана Франка. Благословив постановку Глава Української Православної Церкви Київського Патріархату Святіший Філарет.

Як зазначив Мирослав Скорик, ця опера розкриває інтернаціональну тему, і має відношення до всіх народів, особливо тих, які борються за свою незалежність. Але, композитор проти того, щоб його оперу розцінювали лише в політичному контексті. Мойсей є символом людської мудрості. Народ, який має такого лідера, долає всі негаразди і перешкоди.

Вистава насичена чудовими вокальними партіями, талановитою режисурою і масштабними декораціями. Сольні партії хоча й технічно складні, але надзвичайно мелодійні і мають особливий неповторний нерв та сповнені високого змісту.

Головну партію Мойсея Мирослав Скорик написав для баса, тож 5 жовтня співатиме видатний український виконавець Сергій Магера. Також у опері задіяні: Олександр Бойко (Поет), Тетяна Ганіна (Лія), Павло Приймак (Єгошуа), Дмитро Агеєв (Авірон), Геннадій Ващенко (Датан), Михайло Кірішев (Симеон), Алла Позняк (Йохаведда), Андрій Романенко (Азазель).

мойсей

 

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Статті та новини
маршрутки
Столична влада вдарить по маршрутках 17/02/2018 17:15
Фауст
23 лютого – осучаснений «Фауст» у Національній опері 17/02/2018 12:18
метро святошин
Київпастранс зробив додаткову зупинку на період ремонту “Святошина” 16/02/2018 15:54
Південний міст
Уночі на вихідних буде обмежений рух по Південному мосту 16/02/2018 12:42
Батиєва гора
На схилі Батиєвої гори пройдуть протизсувні роботи 15/02/2018 23:33
Нові об'єкти
Кідландія
Кідландія – місто для дітей
Кличко вело
Київський велотрек відкрив дитячу спортивну школу разом з Кличком – ФОТО
сквер на Контрактовій
На Контрактовій площі заклали сквер – ФОТО
Samsung Galaxy Studio
Samsung Galaxy Studio демонструє віртуальну реальність – ФОТО
Fabius
Fabius – ресторан на Столичному шосе Столичне шосе, 70
Відгуки
23 лютого – осучаснений «Фауст» у Національній опері | Київ1 - сітігайд #1 […] […]...Київпастранс зробив додаткову зупинку на період ремонту "Святошина" | Київ1 - сітігайд #1 […] орієнтовно до кінця травня, на період капітального ремонту станції метро «Святошин» та закриття виходу з підземного переходу до проспекту [&...Petr Gorthitsa ВМЕСТО РЫСАКОВ ПУСТИТЬ ДЕПУТАТОВ...Ага! ...или закусывать нормально! )))...Догадостный Ну наконец то дошло......Фінал Ліги чемпіонів УЄФА пройде на такому ж високому рівні, як і Євробачення-2017 – Кличко | Київ1 - сітігайд #1 […] Нагадаємо, що столиця України прийме фінал Ліги чемпіо… […]...Лютий у Національній опері стане місяцем дебютів та відкриттів | Київ1 - сітігайд #1 […] Дитюк співатиме в декількох оперних виставах: «Фауст», «Євгеній Онєгін» та «Джанні […]...Фунікулер знову запрацював | Київ1 - сітігайд #1 […] Нагадаємо, фунікулер не працював через технічні причини із 7:00 31 січня. […]...В Киеве установили контейнеры для опасного мусора | VLASNASPRAVA.UA: НОВОСТИ УКРАИНСКОГО БИЗНЕСА. […] этом сообщает Киев1. Контейнеры для сбора опасных отходов устанавливают […]...Евгений Да Сицкорский уважаем. Но уже есть КПИ им Сикорского. И зачем оригинальное национальное менять. Это "поветрие" (от Ветровича) какое-то. Нам сообщают, ...
Популярне