Музей декоративного мистецтва

Читайте також

Хто у Києві може “зашибати” до 50000 грн. щомісяця?

Незважаючи на те, що мінімальна зарплата в Україні все ще лишається на досить низькому рівні, представники деяких професій можуть розраховувати на гідну оплату праці. Наприклад, водіям у Києві готові платити близько 50 тисяч гривень на місяць.

Київська міська рада оголошує додатковий набір присяжних

Київська міська рада оголошує додатковий набір присяжних до Голосіївського, Дніпровського, Деснянського, Оболонського, Печерського, Подільського, Святошинського, Солом'янського районних судів міста Києва.

У Києві хочуть виробляти безпілотники

У Київській міській раді зареєстрували проєкт рішення про створення комунального підприємства з виробництва БПЛА, який подав депутат Віталій Нестор. Реалізація проєкту рішення потребує виділення бюджетних коштів у розмірі 400 млн грн. Департамент муніципальної безпеки розробить Положення про комунальне підприємство.

У Києві шахрай наживався на довірливих клієнтах

У Києві шахрай ошукував людей на купівлі одягу в інтернеті. Чоловік вже не вперше притягується до кримінальної відповідальності за подібні злочини. Тепер його судитимуть.

День акваріуміста у Будинку природи

31 березня з 12:00 Київський міський Будинок природи запрошує киян та гостей міста на розважально-просвітницький захід до Всесвітнього дня акваріуміста

Поділитися

Державний музей українського народного декоративного мистецтва знаходиться на території Києво-Печерської Лаври. Експозиція музею нараховує більш ніж 70 000 предметів, виготовлених народними майстрами, починаючи с 17 століття та закінчуючи радянським періодом. На сьогоднішній день – це один з найбільших музеїв народної творчості на території колишнього СРСР.

Головна заслуга в появі Музею українського декоративного мистецтва в Києві належить видатним українським і російським діячам культури й мистецтва, які вклали свої кошти в створення Київського музея мистецтв, промисловості й науки. Серед цих сподвижників були: А. Прахов, Д. Щербатский, М. Мурашенко й М. Билящицкий.

Уся експозиція музею декоративного мистецтва складається з 2 частин. У першій перебуває все, що було виготовлено до початку 20 століття, а в другий – творчість радянського періоду й сучасності. Кожна частина містить у собі кілька розділів: різьблення по дереву, кераміка, текстиль, вишивка, одяг, вироби зі скла, порцеляна й живопис. У свою чергу, експонати в розділах упорядковані по хронологічному й територіально-етнографічному принципу.

Державний музей українського народного декоративного мистецтва дарує можливість ознайомитися з багатими зібранням килимів, пледів, тканин ручної роботи й фабричного виробництва, зразків набивних тканин 17-19 століття виготовлення, скатертин, рушников, національного одягу. Величезне задоволення можна одержати від огляду експозиції народної вишивки – вона дуже велика й різноманітна. У кожному куточку України були свої характерні прийоми вишивки, це можна помітити, милуючись виробами майстринь Поділля, Буковини, Гуцульщины.

Варто звернути увагу на колекцію різьблених виробів з кістки й дерева. Вона складається з декількох тисяч предметів, використовуваних у різний час на території України в якості декору й у побуті. Крім усього перерахованого, на 1 500 квадратних метрах музею розмістилися експозиції музичних інструментів 18-19 століть, різьблені частини кінської збруї, посуд, меблі. Тут можна побачити таку рідкість, як декоративна черепиця 15-16 століть. Музей декоративного мистецтва має також дной із самих значних в Україні колекцією виробів зі скла. У ній є екземпляри, виготовлені склодувами 17 і 18 століть.

Зараз колекція музею українського декоративного мистецтва продовжує поповнюватися, як стародавніми знахідками, так і зразками сучасної української народної творчості.

spot_img