Музей декоративного мистецтва

Державний музей українського народного декоративного мистецтва знаходиться на території Києво-Печерської Лаври. Експозиція музею нараховує більш ніж 70 000 предметів, виготовлених народними майстрами, починаючи с 17 століття та закінчуючи радянським періодом. На сьогоднішній день – це один з найбільших музеїв народної творчості на території колишнього СРСР.

Головна заслуга в появі Музею українського декоративного мистецтва в Києві належить видатним українським і російським діячам культури й мистецтва, які вклали свої кошти в створення Київського музея мистецтв, промисловості й науки. Серед цих сподвижників були: А. Прахов, Д. Щербатский, М. Мурашенко й М. Билящицкий.

Уся експозиція музею декоративного мистецтва складається з 2 частин. У першій перебуває все, що було виготовлено до початку 20 століття, а в другий – творчість радянського періоду й сучасності. Кожна частина містить у собі кілька розділів: різьблення по дереву, кераміка, текстиль, вишивка, одяг, вироби зі скла, порцеляна й живопис. У свою чергу, експонати в розділах упорядковані по хронологічному й територіально-етнографічному принципу.

Державний музей українського народного декоративного мистецтва дарує можливість ознайомитися з багатими зібранням килимів, пледів, тканин ручної роботи й фабричного виробництва, зразків набивних тканин 17-19 століття виготовлення, скатертин, рушников, національного одягу. Величезне задоволення можна одержати від огляду експозиції народної вишивки – вона дуже велика й різноманітна. У кожному куточку України були свої характерні прийоми вишивки, це можна помітити, милуючись виробами майстринь Поділля, Буковини, Гуцульщины.

Варто звернути увагу на колекцію різьблених виробів з кістки й дерева. Вона складається з декількох тисяч предметів, використовуваних у різний час на території України в якості декору й у побуті. Крім усього перерахованого, на 1 500 квадратних метрах музею розмістилися експозиції музичних інструментів 18-19 століть, різьблені частини кінської збруї, посуд, меблі. Тут можна побачити таку рідкість, як декоративна черепиця 15-16 століть. Музей декоративного мистецтва має також дной із самих значних в Україні колекцією виробів зі скла. У ній є екземпляри, виготовлені склодувами 17 і 18 століть.

Зараз колекція музею українського декоративного мистецтва продовжує поповнюватися, як стародавніми знахідками, так і зразками сучасної української народної творчості.

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Статті та новини
Національний паралімпійський комітет України та lifecell
Національний паралімпійський комітет України отримав технологічного партнера 22/01/2018 12:49
кіностудія довженка
Кіностудія ім. Довженка не може бути відчужена – Кличко 22/01/2018 12:17
День Соборності в Києві 22/01/2018 11:08
медик
На Троєщині побудують нову лікарню – Кличко 20/01/2018 17:33
садок
Цього року у Києві відкриється 8 нових і реконструйованих дитсадків – Кличко 19/01/2018 18:52
Нові об'єкти
Кідландія
Кідландія – місто для дітей
Кличко вело
Київський велотрек відкрив дитячу спортивну школу разом з Кличком – ФОТО
сквер на Контрактовій
На Контрактовій площі заклали сквер – ФОТО
Samsung Galaxy Studio
Samsung Galaxy Studio демонструє віртуальну реальність – ФОТО
Fabius
Fabius – ресторан на Столичному шосе Столичне шосе, 70
Відгуки
У Києві в різдвяну ніч транспорт працюватиме довше: розклад руху | Газета "Нова Година" – актуальні новини Полтавщини […] На час святкування Різдва Христового та проведення культурно-мистецького проекту «НеоРік на Софії», що триває на Софійській, Михайлівській п...В Киеве в рождественскую ночь транспорт будет работать дольше: расписание движения | МИРОВЫЕ НОВОСТИ […] На время празднования Рождества Христова и проведения культурно-художественного проекта «НеоРік на Софії», который состоится на Софийской, М...У різдвяну ніч транспорт працюватиме на 3 години довше | Київ1 - сітігайд #1 […] […]...German Bogapov Точно, треба перевірити та підготувати матеріал :)...Адская сотона там уже дач нет, смотри свежие снимки с вид с космоса...German Bogapov Прапор - це головне!...German Bogapov То треба ж когось посунути :)...Адская сотона там проблемы нет, и дачи называются "Русановские Сады"...На Співочому полі нарешті запустили «Льодовиковий період» з квітами у льоді | Київ1 - сітігайд #1 […] речі, на нього запрошували безкоштовно ще 19 грудня, і можна прочитати коментарі обурених […]...Vadim Lyckov УРРААА!!!. Только нужно брать с собой снегоступи, санки для детей и глинтвейн. И самое главное Святковий настрій....
Популярне