Музей декоративного мистецтва

Державний музей українського народного декоративного мистецтва знаходиться на території Києво-Печерської Лаври. Експозиція музею нараховує більш ніж 70 000 предметів, виготовлених народними майстрами, починаючи с 17 століття та закінчуючи радянським періодом. На сьогоднішній день – це один з найбільших музеїв народної творчості на території колишнього СРСР.

Головна заслуга в появі Музею українського декоративного мистецтва в Києві належить видатним українським і російським діячам культури й мистецтва, які вклали свої кошти в створення Київського музея мистецтв, промисловості й науки. Серед цих сподвижників були: А. Прахов, Д. Щербатский, М. Мурашенко й М. Билящицкий.

Уся експозиція музею декоративного мистецтва складається з 2 частин. У першій перебуває все, що було виготовлено до початку 20 століття, а в другий – творчість радянського періоду й сучасності. Кожна частина містить у собі кілька розділів: різьблення по дереву, кераміка, текстиль, вишивка, одяг, вироби зі скла, порцеляна й живопис. У свою чергу, експонати в розділах упорядковані по хронологічному й територіально-етнографічному принципу.

Державний музей українського народного декоративного мистецтва дарує можливість ознайомитися з багатими зібранням килимів, пледів, тканин ручної роботи й фабричного виробництва, зразків набивних тканин 17-19 століття виготовлення, скатертин, рушников, національного одягу. Величезне задоволення можна одержати від огляду експозиції народної вишивки – вона дуже велика й різноманітна. У кожному куточку України були свої характерні прийоми вишивки, це можна помітити, милуючись виробами майстринь Поділля, Буковини, Гуцульщины.

Варто звернути увагу на колекцію різьблених виробів з кістки й дерева. Вона складається з декількох тисяч предметів, використовуваних у різний час на території України в якості декору й у побуті. Крім усього перерахованого, на 1 500 квадратних метрах музею розмістилися експозиції музичних інструментів 18-19 століть, різьблені частини кінської збруї, посуд, меблі. Тут можна побачити таку рідкість, як декоративна черепиця 15-16 століть. Музей декоративного мистецтва має також дной із самих значних в Україні колекцією виробів зі скла. У ній є екземпляри, виготовлені склодувами 17 і 18 століть.

Зараз колекція музею українського декоративного мистецтва продовжує поповнюватися, як стародавніми знахідками, так і зразками сучасної української народної творчості.

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Статті та новини
ціни на ярмарку
На цьому тижні проходять ярмарки у всіх районах міста 18/04/2018 11:28
обмежений рух
У суботу обмежений рух у центрі та заборонений рух по Хрещатику 18/04/2018 11:22
Кубок чемпіонів
21 квітня Київ отримає кубки Ліги Чемпіонів 18/04/2018 10:08
Поділ
На Подолі удосконалять рух та встановлять нові світлофори 16/04/2018 20:40
хліб
Дешевий хліб буде й надалі продаватися у Києві 16/04/2018 18:20
Нові об'єкти
Кідландія
Кідландія – місто для дітей
Кличко вело
Київський велотрек відкрив дитячу спортивну школу разом з Кличком – ФОТО
сквер на Контрактовій
На Контрактовій площі заклали сквер – ФОТО
Samsung Galaxy Studio
Samsung Galaxy Studio демонструє віртуальну реальність – ФОТО
Fabius
Fabius – ресторан на Столичному шосе Столичне шосе, 70
Відгуки
У суботу обмежений рух у центрі та заборонений рух по Хрещатику | Київ1 - сітігайд #1 […] У цей день відбудеться святкова хода з передачею Кубків Ліги Чемпіонів та Ліги Чемпіонів УЄФА серед жін…. […]...У КМДА повідомили, чи будуть у Києві продавати дешевий хліб – Край […] Про це під час інспекції одного з таких кіосків повідомив заступник голови КМДА Дмитро Давтян, – повідомляє Київ1. […]...Кэт Кэт Остановят, когда будет построено?...Кэт Кэт Брехня, на Троещине в киосках хлеба через 10 минут после отъезда машины уже нет и картка киянина там никого не волнует....На "Київську пектораль" претендують 22 спектаклі та 18 акторів | Pektoral award […] Посилання на сайт […]...Евгений Талисманом города должен стать "благоухающий" и "специфически" обустроеный центральный железнодорожный вокзал г. Киева. Этот талисман может с успехом ...Алексей Кунах робити ренген на протязі......Анатолій Накінець-то в КМДА появився заступник у якого поки що є нормальні думки. А поки КМ буде приймати відповідні нормативні документи (думаю декілька років...23 лютого – осучаснений «Фауст» у Національній опері | Київ1 - сітігайд #1 […] […]...Київпастранс зробив додаткову зупинку на період ремонту "Святошина" | Київ1 - сітігайд #1 […] орієнтовно до кінця травня, на період капітального ремонту станції метро «Святошин» та закриття виходу з підземного переходу до проспекту [&...
Популярне