Музей мініатюри Миколи Сядристого

Музей мініатюри Миколи Сядристого розташований на території Києво- Печерської Лаври. Колекція музею складається виключно з робіт одного майстра – та й не дивно, адже талантом підкувати блоху наділені лічені люди. Особливістю творчості Миколи Сядристого є ті, що всі свою витвори він виготовляє вручну, із застосуванням особливої технології для кожного виду роботи. Тільки в Музеї мініатюри в Києві можна побачити унікальні утвори, що вражають талантом творця, точністю виконання й, звичайно ж, розмірами.

Микола Сядристий народився в 19737 році на Харківщині. Після закінчення Харківського художнього училища вступив до Харківський сільгоспінститут. Потім, відомий майстер мікромініатюри працював агрономом на Закарпатті, інженером в інституті системи Академії Наук України. Ппо багатогранність особистості художника говорить і той факт, що Сядристий є майстром спорту СРСР, а також абсолютним чемпіоном України по підводному плаванню. Більшу частину свого життя – 40 років, автор музею мініатюри займається цією унікальною справою. Саме завдяки українському майстрові в лексиконі художників з’явилося нове слово – мікромініатюра.

Ім’я Миколи Сядристого відомо далеко за межами України, а його роботи можна побачити не тільки в Музеї мініатюри в Києві, але й у Московському політехнічному музеї, а також у Музеї мікромініатюри в Андоррі.

Мікромініатюри, представлені в колекції музею, розширюють звичні уявлення про межі людських можливостей, захоплюють не тільки красою, величиною, але й інженерним генієм автора. Руками Сядристого був створений самий маленький у світі діючий електромотор розміром 1/20 мм3, цей прилад майже в 20 раз менше макового зернятка.

Серед інших мікромініатюр, виставлених у Музеї мініатюри в Києво-Печерському заповіднику, практично кожна унікальна й неповторна. Наприклад, Роза у волосині. Усередині волосини по його довжині просвердлена порожнина й відполірована до прозорості. Потім, усередину вставлена гілочка троянди, товщиною 0,05 мм.

Художнику достало майстерності вмістити цілий караван золотих верблюдів у вушко голки.

Прекрасний портрет-барельєф великої балерини Майї Плисецкой Микола Сядрищев умістив на шматочку вишневої кісточки розміром 3х4 мм. На половинці макового зернятка розмістився макет вітряка, виконаний з 203 золотих деталей. Це лише короткий перелік тихнув дивних творів, які можна побачити в Музеї мініатюри в Києві.

Коли творця експонатів музею запитують, якими знаннями й здатностями потрібно мати, щоб виконувати такі надтонкі роботи, він відповідає: “Потрібно мати деякі знання й досвід у малюнку, композиції й пластику. Потрібно знати властивості всіх матеріалів, з якими працюєте, а також добре володіти своїм тілом, щоб у перервах між ударами серця робити найтонкіші рухи рукою, яка тримає інструмент”.

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Статті та новини
школа 114
Київ виділив півмільярда гривень на капремонти шкіл 21/03/2018 12:44
Різдвяний ярмарок
Де пройдуть ярмарки цього тижня 20/03/2018 23:43
Київ визначить свій талісман 16/03/2018 11:32
бронетехніка
Більше 300 школярів дізнались про професії та подивилися на танки 15/03/2018 21:00
валідатор
Маршрутки повинні отримати валідатори для оплати проїзду електронним квитком 15/03/2018 11:17
Нові об'єкти
Кідландія
Кідландія – місто для дітей
Кличко вело
Київський велотрек відкрив дитячу спортивну школу разом з Кличком – ФОТО
сквер на Контрактовій
На Контрактовій площі заклали сквер – ФОТО
Samsung Galaxy Studio
Samsung Galaxy Studio демонструє віртуальну реальність – ФОТО
Fabius
Fabius – ресторан на Столичному шосе Столичне шосе, 70
Відгуки
Евгений Талисманом города должен стать "благоухающий" и "специфически" обустроеный центральный железнодорожный вокзал г. Киева. Этот талисман может с успехом ...Алексей Кунах робити ренген на протязі......Анатолій Накінець-то в КМДА появився заступник у якого поки що є нормальні думки. А поки КМ буде приймати відповідні нормативні документи (думаю декілька років...23 лютого – осучаснений «Фауст» у Національній опері | Київ1 - сітігайд #1 […] […]...Київпастранс зробив додаткову зупинку на період ремонту "Святошина" | Київ1 - сітігайд #1 […] орієнтовно до кінця травня, на період капітального ремонту станції метро «Святошин» та закриття виходу з підземного переходу до проспекту [&...Petr Gorthitsa ВМЕСТО РЫСАКОВ ПУСТИТЬ ДЕПУТАТОВ...Ага! ...или закусывать нормально! )))...Догадостный Ну наконец то дошло......Фінал Ліги чемпіонів УЄФА пройде на такому ж високому рівні, як і Євробачення-2017 – Кличко | Київ1 - сітігайд #1 […] Нагадаємо, що столиця України прийме фінал Ліги чемпіо… […]...Лютий у Національній опері стане місяцем дебютів та відкриттів | Київ1 - сітігайд #1 […] Дитюк співатиме в декількох оперних виставах: «Фауст», «Євгеній Онєгін» та «Джанні […]...
Популярне