Музей мініатюри Миколи Сядристого

Музей мініатюри Миколи Сядристого розташований на території Києво- Печерської Лаври. Колекція музею складається виключно з робіт одного майстра – та й не дивно, адже талантом підкувати блоху наділені лічені люди. Особливістю творчості Миколи Сядристого є ті, що всі свою витвори він виготовляє вручну, із застосуванням особливої технології для кожного виду роботи. Тільки в Музеї мініатюри в Києві можна побачити унікальні утвори, що вражають талантом творця, точністю виконання й, звичайно ж, розмірами.

Микола Сядристий народився в 19737 році на Харківщині. Після закінчення Харківського художнього училища вступив до Харківський сільгоспінститут. Потім, відомий майстер мікромініатюри працював агрономом на Закарпатті, інженером в інституті системи Академії Наук України. Ппо багатогранність особистості художника говорить і той факт, що Сядристий є майстром спорту СРСР, а також абсолютним чемпіоном України по підводному плаванню. Більшу частину свого життя – 40 років, автор музею мініатюри займається цією унікальною справою. Саме завдяки українському майстрові в лексиконі художників з’явилося нове слово – мікромініатюра.

Ім’я Миколи Сядристого відомо далеко за межами України, а його роботи можна побачити не тільки в Музеї мініатюри в Києві, але й у Московському політехнічному музеї, а також у Музеї мікромініатюри в Андоррі.

Мікромініатюри, представлені в колекції музею, розширюють звичні уявлення про межі людських можливостей, захоплюють не тільки красою, величиною, але й інженерним генієм автора. Руками Сядристого був створений самий маленький у світі діючий електромотор розміром 1/20 мм3, цей прилад майже в 20 раз менше макового зернятка.

Серед інших мікромініатюр, виставлених у Музеї мініатюри в Києво-Печерському заповіднику, практично кожна унікальна й неповторна. Наприклад, Роза у волосині. Усередині волосини по його довжині просвердлена порожнина й відполірована до прозорості. Потім, усередину вставлена гілочка троянди, товщиною 0,05 мм.

Художнику достало майстерності вмістити цілий караван золотих верблюдів у вушко голки.

Прекрасний портрет-барельєф великої балерини Майї Плисецкой Микола Сядрищев умістив на шматочку вишневої кісточки розміром 3х4 мм. На половинці макового зернятка розмістився макет вітряка, виконаний з 203 золотих деталей. Це лише короткий перелік тихнув дивних творів, які можна побачити в Музеї мініатюри в Києві.

Коли творця експонатів музею запитують, якими знаннями й здатностями потрібно мати, щоб виконувати такі надтонкі роботи, він відповідає: “Потрібно мати деякі знання й досвід у малюнку, композиції й пластику. Потрібно знати властивості всіх матеріалів, з якими працюєте, а також добре володіти своїм тілом, щоб у перервах між ударами серця робити найтонкіші рухи рукою, яка тримає інструмент”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Статті та новини
стрибки у воду
Київ уперше прийматиме Чемпіонат світу зі стрибків у воду 18/07/2018 11:15
ціни на ярмарку
Де пройдуть ярмарки цього тижня 18/07/2018 10:22
Віталій Кличко
Кличко святкуватиме день народження у таборі 18/07/2018 10:07
тролейбус
Проїзд для пільговиків залишиться безкоштовним – Кличко 15/07/2018 10:40
Метро
З 14 липня проїзд у громадському транспорті коштуватиме 8 гривень 13/07/2018 12:09
Нові об'єкти
Льодовий комплекс на Шалетт розшириться
Кличко у парку
Після ремонту відкрилась перша черга парку «Перемога»
Володимирська гірка
«Володимирська гірка» оновилась
Кідландія
Кідландія – місто для дітей
Кличко вело
Київський велотрек відкрив дитячу спортивну школу разом з Кличком – ФОТО
Відгуки
pocket knives high quality I'm noot ѕure why but this websikte is loading incredibly slow forr me. Is anyone else having this problem or is it a probⅼem oon my end? I'll che...ofmryaq http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor...ezfoweguq http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor...ubigacij http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor...atehceoox http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor...продовження Гірськолижний курорт красія сподобається тим хто не любить черги на підйомниках. Красія гарна альтернатива Буковелі, особливо підійде для тих хто не г...Вітя Летять роки, мов чайки над водою, І разом з ними доля непроста. А ти завжди лишайся молодою, Живи у щасті й радості до ста. Бажаю тобі радісних св...church What a material of un-ambiguity and preserveness of valuable knowledge concerning unpredicted feelings. https://www.youtube.com/watch?v=m92B8nF8r7Q...Де пройдуть ярмарки цього тижня | Київ1 - сітігайд #1 […] проведені сезонні ярмарки. Проте, продовжує діяти “літня” заборона (на період спеки) на продаж м’ясних та молочних […...MichaelFreek Interpult Studio поможет вам реализовать эффективную рекламную кампанию и привести клиентов из интернета. Вы можете использовать любой набор инструм...
Популярне