Музей Мистецький арсенал

Культурно-мистецький центр Мистецький арсенал розташувався на території військового містечка № 5, в історичному центрі столиці України – на Печерську. Створення Мистецького арсеналу ініційовано та активно підтримується екс-Президентом України Віктором Ющенком. Концептуальні засади створення й подальшого функціонування музейного комплексу схвалені Наказом Президента України № 415 від 22 травня 2006 року.

Мистецький арсенал позиціонує себе, як принципово новий, концептуальний проект, який не заангажований упередженнями, вільний від політики, відкритий для імпровізацій та всього нового. Для широкої публіки Мистецький арсенал було відкрито в 2007 році, ще кілька років він перебував у стані будівництва та реконструкції. Однак, на сьогоднішній день музейний комплекс працює на повну силу. Вельми символічно сусідство Мистецького арсеналу з комплексом споруд Києво-Печерської Лаври, Києво-Печерською фортецею, Парком Вічної Слави.

У будівлі цього київського музею цікава історія. Указ про будівництво в місті Києві великого “магазейну” – арсеналу, був виданий імператрицею Єлизаветою Петрівною в 1750 році. Тоді на місці нині існуючого Арсеналу розташовувався жіночий монастир. Він перестав діяти ще в 1712 році, і його використовували як артилерійський цейхгауз, а потім як гарматний двір. Лише у 1784 році на території Старої Печерської фортеці почали будувати нову будівлю Арсеналу. Закінчилося будівництво в 1803 році, і з тих пір тут виготовляли та ремонтували вогнепальну та холодну зброю різних видів, збрую, снаряди та кулі. Аж до останнього часу Арсенал використовувався як промисловий будинок.

Зараз, коли Арсенал перетворився на музейно-виставковий комплекс, він служить мирним цілям, дозволяючи людям отримати уявлення про сучасний творчоий потенціал України.

Комплекс розділений на три рівні. Перший – інтерактивний. Він якнайкраще підійде тим, хто хоче отримати максимум вражень за короткий час. На мультимедійних екранах кожен може вибрати та переглянути ту інформацію, яка його цікавить.

Другий рівень призначений для розміщення експозицій різних музеїв України. У Мистецького Арсеналу є і власні фонди – це близько 17 000 примірників старовинних зразків скульптури та кераміки, які були знайдені під час проведення археологічних розкопок на місці будівництва. Частиною фондів є і предмети мистецтва, подаровані Арсеналу художниками, які виставляли свої роботи в цій галереї.Мистецький_арсенал,_Київ_16

На третьому рівні зберігаються експонати закритого фонду, сюди входить і величезна колекція писанок – розмальованих великодніх яєць, яких налічується більше 1 000.

До складу Мистецького Арсеналу належить також Центр сучасної музики, розрахований на 1 400-1 600 місць. Центр часто стає місцем проведення масових культурних заходів різного рівня.

Мистецький арсенал виконує дві основні функції: концентрування культурно-мистецьких цінностей та генерування інноваційних процесів в українській культурі. Ідея комплексу центрується на знаходженні певного балансу між популяризацією історії українського мистецтва, народної творчості та демонстрацією творів сучасників. Як планують організатори, Мистецький арсенал повинен стати, щонайменше, “культурним обличчям” Києва. З іншого боку, однією з цілей Мистецького арсеналу є акцент на належності України до загальноєвропейської культури. Розробкою музейної концепції та просторово-функціональної програми арсеналу займається Дітер Богнер (Австрія).

Початок повноцінного функціонування музею поклала перша виставка під назвою “De profundis” (“З глибин …”), яка відкрилась 23 серпня 2007 року. Експозиція зосередила увагу відвідувачів на багатстві української культурної спадщини. Спеціально для виставки свої експонати надали провідні музеї України, серед яких Національний музей історії України, Інститут археології НАН України, Львівська галерея мистецтв, Музей історії релігії, національний заповідник Хортиця, а також краєзнавчі музеї Переяслава-Хмельницького, Черкас, Херсона, Вінниці, Запоріжжя. Виставка підрозділяється на основні розділи: Трипільська пластика (5-3 тис. до н.е), Стародавня скульптура (2 тис. до н.е. – початок н.е.), Народна дерев’яна скульптура (17-19 ст.), Барокова скульптура. Іоанн Пінзель та його школа (17-18 ст.), Олександр Архипенко: класичний авангард (20 ст.), Сучасна скульптура (21 ст.).

Сучасна музейна експозиція будується за тематично-проблемним принципом, реалізуючись через відповідні блоки. Однією зі стаціонарних експозицій є “Древо України”. До сприйняття виставки екскурсантів готує спеціальне інфо-фойє. Подальший прохід по експозиції організований по спіралі, тим самим відвідувачі постійно включені в процес та відчувають енергетику виставки. Відвідувачі бачать різноманітні сувеніри, коване дерево, всілякі каталоги, проспекти, наукову літературу, дитячі комп’ютерні ігри, програмки. Всі перегородки, які перпендикулярні центральному проходу, виконані зі скла, щоб екскурсанти мали можливість оглянути весь навколишній простір. Кожен блок експозиції оснащений інфо-боксом (усього їх 20), який містить розширену інформацію про зміст того чи іншого блоку.

Окремим структурним підрозділом Мистецького арсеналу є Художня галерея. Її відкриття відбулося 30 березня 2007 року вернісажем Юрія Соловея. Галерея вже встигла реалізувати наступні програми: проект Лади Наконечної “Fashion Ukraine”, презентація колекції Центру сучасного мистецтва “Замок Уяздовски” у Варшаві, персональна виставка Галини Григор’євої “Тиша”, проект Володимира Кузнєцова “Метелики”, проект Лесі Хоменко “Моржі”.

За відносно короткий відрізок свого існування Мистецький арсенал встиг взяти участь у більш, ніж 70-ти резонансних проектах, серед яких Церемонія заключного прийому щорічних зборів членів Ради Європи, Виставка української пластики “De Profundis”, приурочена до Дня Незалежності України, Вечір-реквієм “Свічка”, підготовлений до 75-ї річниці Голодомору 1923-33 років в Україні, й багато інших.

Основними напрямками роботи Мистецького арсеналу є: комплектація й збереження фондів, експозиційно-виставкова діяльність, інформаційно-аналітична робота. Музей активно співпрацює з українськими та зарубіжними музеями, залучає до роботи представників науки, займається культурно-просвітницькою діяльністю.

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Статті та новини
обмежений рух - ремонт
Рух біля станції метро «Дорогожичі» обмежений 23/04/2018 12:49
об'їзд на Обухівській
На Обухівській створять альтернативний об’їзд 23/04/2018 12:38
Мирослав Мисла
У Києві відкривається пам’ятник герою російсько-української війни Мирославу Мислі 21/04/2018 12:25
ціни на ярмарку
На цьому тижні проходять ярмарки у всіх районах міста 18/04/2018 11:28
обмежений рух
У суботу обмежений рух у центрі та заборонений рух по Хрещатику 18/04/2018 11:22
Нові об'єкти
Кідландія
Кідландія – місто для дітей
Кличко вело
Київський велотрек відкрив дитячу спортивну школу разом з Кличком – ФОТО
сквер на Контрактовій
На Контрактовій площі заклали сквер – ФОТО
Samsung Galaxy Studio
Samsung Galaxy Studio демонструє віртуальну реальність – ФОТО
Fabius
Fabius – ресторан на Столичному шосе Столичне шосе, 70
Відгуки
У суботу обмежений рух у центрі та заборонений рух по Хрещатику | Київ1 - сітігайд #1 […] У цей день відбудеться святкова хода з передачею Кубків Ліги Чемпіонів та Ліги Чемпіонів УЄФА серед жін…. […]...У КМДА повідомили, чи будуть у Києві продавати дешевий хліб – Край […] Про це під час інспекції одного з таких кіосків повідомив заступник голови КМДА Дмитро Давтян, – повідомляє Київ1. […]...Кэт Кэт Остановят, когда будет построено?...Кэт Кэт Брехня, на Троещине в киосках хлеба через 10 минут после отъезда машины уже нет и картка киянина там никого не волнует....На "Київську пектораль" претендують 22 спектаклі та 18 акторів | Pektoral award […] Посилання на сайт […]...Евгений Талисманом города должен стать "благоухающий" и "специфически" обустроеный центральный железнодорожный вокзал г. Киева. Этот талисман может с успехом ...Алексей Кунах робити ренген на протязі......Анатолій Накінець-то в КМДА появився заступник у якого поки що є нормальні думки. А поки КМ буде приймати відповідні нормативні документи (думаю декілька років...23 лютого – осучаснений «Фауст» у Національній опері | Київ1 - сітігайд #1 […] […]...Київпастранс зробив додаткову зупинку на період ремонту "Святошина" | Київ1 - сітігайд #1 […] орієнтовно до кінця травня, на період капітального ремонту станції метро «Святошин» та закриття виходу з підземного переходу до проспекту [&...
Популярне