Музей Павла Тичини

Літературно-меморіальний музей-квартира П. Г. Тичини — музей українського поета Павла Тичини, заснований у Києві 1979 року, відкритий для відвідувачів 27 січня 1980 року.

Музей присвячений життю і творчості Павла Тичини. В квартирі збережені прижиттєві інтер’єри, бібліотека поета, його малюнки, музичні інструменти. В квартирі Павла Тичини — картини художників-сучасників. Серед експонатів: рояль, на якому майстерно грав Павло Тичина, Меморіальна бандура Павла Тичини|бандура, кларнет, 21-тисячна бібліотека, одяг поета, понад 10 рисунків різного періоду самого поета.

З 1944 по 1967 рік Павло Тичина мешкав у Києві за адресою вул. Рєпіна (нині – Терещенківська), 5, кв. 3. Після смерті поета 16 вересня 1967 року уся його творча спадщина, як і меморіальна квартира, перебувала у власності дружини Лідії Петрівни Папарук – аж до її відходу у вічність у вересні 1975 року. Саме завдяки Лідії Петрівні був збережений архів Павла Тичини, його особиста бібліотека, меморіальні речі.

Після смерті Лідії Петрівни урядом УРСР була створена Комісія по творчій спадщині Павла Тичини на чолі з тодішнім головою Спілки письменників України Василем Козаченком. Упродовж кількох члени Комісії та фахівці з архівної справи упорядковували й описували архів та меморіальні речі, що знаходилися в помешканні поета.

Згодом була видана Постанова ЦК КПУ та Ради міністрів УРСР від 9 січня 1979 року (№11) “Про створення в місті Києві Літературно-меморіального музею-квартири П. Г. Тичини”. Цією постановою музей створювався не безпосередньо в квартирі Павла Тичини на другому поверсі, а в квартирі на першому поверсі, куди були переміщені меморіальні речі поета: меблі, бібліотека, картини тощо.

Словосполучення «Музей Тичини» вже стало своєрідним брендом не тільки у музейному середовищі, а й серед відвідувачів, які все частіше обирають саме його простір та майданчик для відпочинку. Вперше за всі роки Незалежності до фіналу Європейського Музейного Форуму увійшов український музей — Музей Тичини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Статті та новини
стрибки у воду
Київ уперше прийматиме Чемпіонат світу зі стрибків у воду 18/07/2018 11:15
ціни на ярмарку
Де пройдуть ярмарки цього тижня 18/07/2018 10:22
Віталій Кличко
Кличко святкуватиме день народження у таборі 18/07/2018 10:07
тролейбус
Проїзд для пільговиків залишиться безкоштовним – Кличко 15/07/2018 10:40
Метро
З 14 липня проїзд у громадському транспорті коштуватиме 8 гривень 13/07/2018 12:09
Нові об'єкти
Льодовий комплекс на Шалетт розшириться
Кличко у парку
Після ремонту відкрилась перша черга парку «Перемога»
Володимирська гірка
«Володимирська гірка» оновилась
Кідландія
Кідландія – місто для дітей
Кличко вело
Київський велотрек відкрив дитячу спортивну школу разом з Кличком – ФОТО
Відгуки
pocket knives high quality I'm noot ѕure why but this websikte is loading incredibly slow forr me. Is anyone else having this problem or is it a probⅼem oon my end? I'll che...ofmryaq http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor...ezfoweguq http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor...ubigacij http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor...atehceoox http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor...продовження Гірськолижний курорт красія сподобається тим хто не любить черги на підйомниках. Красія гарна альтернатива Буковелі, особливо підійде для тих хто не г...Вітя Летять роки, мов чайки над водою, І разом з ними доля непроста. А ти завжди лишайся молодою, Живи у щасті й радості до ста. Бажаю тобі радісних св...church What a material of un-ambiguity and preserveness of valuable knowledge concerning unpredicted feelings. https://www.youtube.com/watch?v=m92B8nF8r7Q...Де пройдуть ярмарки цього тижня | Київ1 - сітігайд #1 […] проведені сезонні ярмарки. Проте, продовжує діяти “літня” заборона (на період спеки) на продаж м’ясних та молочних […...MichaelFreek Interpult Studio поможет вам реализовать эффективную рекламную кампанию и привести клиентов из интернета. Вы можете использовать любой набор инструм...
Популярне