На Поштовій площі тривають розкопки

Читайте також

У Києві почали вимикати опалення

Починаючи відсьогодні, 28 березня, у Києві почали вимикати опалення. Про це в ефірі телеканала "КИЇВ 24" повідомив секретар Київської міської ради, заступник мера Володимир Бондаренко.

Кияни “тащаться” від “Конотопської відьми” “франківців”

Сьогодні, 28 березня, відкрили продаж квитків у Театрі Франка на феєричну виставу режисера Івана Уривського "Конотопська відьма". Щоб отримати бажаний квиток, кияни почали збиратися ще за три години до початку продажів квитків.

Хто у Києві може “зашибати” до 50000 грн. щомісяця?

Незважаючи на те, що мінімальна зарплата в Україні все ще лишається на досить низькому рівні, представники деяких професій можуть розраховувати на гідну оплату праці. Наприклад, водіям у Києві готові платити близько 50 тисяч гривень на місяць.

Київська міська рада оголошує додатковий набір присяжних

Київська міська рада оголошує додатковий набір присяжних до Голосіївського, Дніпровського, Деснянського, Оболонського, Печерського, Подільського, Святошинського, Солом'янського районних судів міста Києва.

У Києві хочуть виробляти безпілотники

У Київській міській раді зареєстрували проєкт рішення про створення комунального підприємства з виробництва БПЛА, який подав депутат Віталій Нестор. Реалізація проєкту рішення потребує виділення бюджетних коштів у розмірі 400 млн грн. Департамент муніципальної безпеки розробить Положення про комунальне підприємство.

Поділитися

Розкопки та дослідження археологічних знахідок на Поштовій площі продовжуються. Про це повідомила заступник голови Київської міської державної адміністрації Ганна Старостенко за підсумками виїзної наради з археологами, реставраторами та представниками забудовника на місце розкопок.

«Нам важко говорити про строки завершення археологічних робіт, оскільки майже щодня археологи знаходять нові артефакти та елементи споруд Стародавнього Києва. Наразі триває перший етап досліджень, і після його завершення та встановлення спеціальної бетонної плити розпочнеться «друга черга» розкопок нижнього шару», – сказала вона.

При цьому всі знахідки будуть збережені, а частини оборонних і побутових споруд із дерева – законсервовані. На сьогодні вже обраний найоптимальніший варіант консервації: після стабілізації стану артефакту його обробляють спеціальним хімічним розчином за певної температури.

Водночас, як підкреслила Ганна Старостенко, лише після закінчення всіх археологічних робіт може бути чітко визначена остаточна концепція музеєфікації та створено музей, щоб зберегти всі знайдені артефакти для наступних поколінь. Адже завдання міста – перетворити Поштову площу на ще одне знакове місце столиці, поряд з такими видатними київськими пам’ятками як Золоті ворота, Софія Київська та Михайлівський собор.

«Щоб забезпечити фінансування цих робіт із міського бюджету цього року було виділено 20 млн грн: 11 мільйонів на створення підземного музею та консервацію всіх артефактів, які були тут знайдені, ще 9 мільйонів – на відновлення Поштового будиночку, де буде знаходитися музейна експозиція «Від Магдебургу до Майдану» про історію та принципи самоврядування в Києві», – додала вона.

spot_img