На Запоріжжі СБУ викрила організоване угруповання на викраденні коштів із банківських рахунків

Читайте також

Мобілка за 15 років позбавлення волі

В Києві два злочинця напали на військовослужбовця, вдарили його цеглиною по голові та пограбували.

На ринках Києва перевірять рибу

У Києві посилять контроль над продажем на ринках і ярмарках риби з місцевих водойм. Про це повідомили в ГУ Держпродспоживслужби.

В Києві відкривається унікальний музей автомобілів наших дідів

20 квітня 2024 року в Києві, за адресою вулиця Малинська, 1 (Святошино), відчиняє свої двері єдиний у Києві унікальний музей ретро-техніки "Колеса Історії”!

Рівень води в Дніпрі в межах Києва знизився

Після вчорашнього абсолютного максимуму цьогорічного водопілля, рівень Дніпра в межах Києва знизився. За останню добу він впав на 34 см. Про це повідомили в КМВА.

У столиці хочуть створити «Київський Лувр»

Київська міська державна адміністрація хоче перетворити Гостинний двір на «Київський Лувр».

Поділитися

На Запоріжжі співробітники Служби безпеки України блокували діяльність організованого угруповання, учасники якого викрадали кошти з рахунків клієнтів приватних та державних банківських установ в Україні та за її межами.

СБУ

За даними слідства, злочинну схему організували троє мешканців Мелітополя. У центрі міста вони обладнали підпільний кол‑центр, де «працювало» 54 оператори. Вони, видаючи себе за працівників банків, телефонували клієнтам фінустанов і шахрайським способом отримували від них інформацію про CVV-код, номери і пін-коди платіжних карток. Після отримання доступу до клієнтських рахунків зловмисники переводили кошти на підконтрольні банківські рахунки.

Для «роботи» з банківськими клієнтами з інших країн зловмисники використовували незаконну маршрутизацію міжнародного телефонного трафіку.

СБУ

За оперативною інформацією, діючи за такою схемою, учасники угруповання викрадали щомісяця понад 3 мільйони у гривневому еквіваленті.

Під час обшуку в приміщенні кол-центру правоохоронці вилучили 124 одиниці комп’ютерної техніки, 6 ‒ телекомунікаційного обладнання, майже 60 тисяч гривень, мобільні телефони і чорнові записи, які підтверджують незаконну діяльність.

Наразі вилучене обладнання передано для проведення відповідних експертиз.

Гроші

У межах кримінального провадження, відкритого за ч. 1 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислюваних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) та ч. 3 ст.190 (шахрайство) Кримінального кодексу України, вирішується питання щодо оголошення про підозру організаторам злочину.

Викриття зловмисників проводилось спільно з Департаментом кіберполіції Нацполіції під процесуальним керівництвом прокуратури.