Національний художній музей України

Національний художній музей України розташований у центрі Києва, в будинку, побудованому архітектором Г. Бойцовим при участі архітектора В. Городецького, творця Будинку з химерами на вул. Банковій. Музей був відкритий в 1899 році істориком Миколою Біляшевським, а також його помічниками – мистецтвознавцями Данилом Щербаковским та Федором Ернстом. Спочатку музей звався Міський музей антикваріату та мистецтв.

У той час українського професійного образотворчого мистецтва як поняття практично не існувало, тому засновники музею поставили своєю метою виправити стан речей. Колекція Національного художнього музею України складалася не тільки за принципом національної приналежності живописців. У музеї було вирішено зібрати роботи майстрів, що народилися та творили на Україні, тих, кого життя закинуло за межі рідної землі, а також іноземних художників, яки тимчасово жили на території України, та внесли вагомий внесок у розвиток живопису, або іншої галузі мистецтва. Пошукова діяльність розвернулася не тільки по Україні, але й по усьому світу.

У підсумку, Національний музей України збагатився полотнами Рєпіна, Шевченка, Боровіковського, Тропініна, Врубеля, Пимоненко, Ге, Нарбута, Мурашко та Кричевского. У колекцію увійшли прадавні середньовічні ікони, портрети козачих ватажків та релігійних просвітителів.

У період сталінських репресій активна діяльність музею призупинилася. Багато коштовних експонатів були розосереджені по спецсховищах. На початку 90- х років 20 століття музей став виходити на світовий рівень. Добутки з колекції Національного художнього музею України експонувалися в багатьох відомих музеях США, Канади, Франції, де викликали великий інтерес у професіоналів і шанувальників мистецтва.

Останнє десятиріччя ознаменувалося появою в експозиції поліхромної ікони- рельєфу Святий Георгій II у житії (12 століття). Ця ікона була знайдена київським вченим Г. Логвиным на початку 60- х голів минулого століття й була названа подарунокм світової науці. До значних придбань музею можна віднести також зразок графіки Я. Гніздовского, ікону Великомучениці (18 століття), виконану в манері українського рококо, полотно основоположника абстракціонізму К. Малевича, що є вихідцем з України.

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Статті та новини
ціни на ярмарку
На цьому тижні проходять ярмарки у всіх районах міста 18/04/2018 11:28
обмежений рух
У суботу обмежений рух у центрі та заборонений рух по Хрещатику 18/04/2018 11:22
Кубок чемпіонів
21 квітня Київ отримає кубки Ліги Чемпіонів 18/04/2018 10:08
Поділ
На Подолі удосконалять рух та встановлять нові світлофори 16/04/2018 20:40
хліб
Дешевий хліб буде й надалі продаватися у Києві 16/04/2018 18:20
Нові об'єкти
Кідландія
Кідландія – місто для дітей
Кличко вело
Київський велотрек відкрив дитячу спортивну школу разом з Кличком – ФОТО
сквер на Контрактовій
На Контрактовій площі заклали сквер – ФОТО
Samsung Galaxy Studio
Samsung Galaxy Studio демонструє віртуальну реальність – ФОТО
Fabius
Fabius – ресторан на Столичному шосе Столичне шосе, 70
Відгуки
У суботу обмежений рух у центрі та заборонений рух по Хрещатику | Київ1 - сітігайд #1 […] У цей день відбудеться святкова хода з передачею Кубків Ліги Чемпіонів та Ліги Чемпіонів УЄФА серед жін…. […]...У КМДА повідомили, чи будуть у Києві продавати дешевий хліб – Край […] Про це під час інспекції одного з таких кіосків повідомив заступник голови КМДА Дмитро Давтян, – повідомляє Київ1. […]...Кэт Кэт Остановят, когда будет построено?...Кэт Кэт Брехня, на Троещине в киосках хлеба через 10 минут после отъезда машины уже нет и картка киянина там никого не волнует....На "Київську пектораль" претендують 22 спектаклі та 18 акторів | Pektoral award […] Посилання на сайт […]...Евгений Талисманом города должен стать "благоухающий" и "специфически" обустроеный центральный железнодорожный вокзал г. Киева. Этот талисман может с успехом ...Алексей Кунах робити ренген на протязі......Анатолій Накінець-то в КМДА появився заступник у якого поки що є нормальні думки. А поки КМ буде приймати відповідні нормативні документи (думаю декілька років...23 лютого – осучаснений «Фауст» у Національній опері | Київ1 - сітігайд #1 […] […]...Київпастранс зробив додаткову зупинку на період ремонту "Святошина" | Київ1 - сітігайд #1 […] орієнтовно до кінця травня, на період капітального ремонту станції метро «Святошин» та закриття виходу з підземного переходу до проспекту [&...
Популярне