Національний художній музей України

Національний художній музей України розташований у центрі Києва, в будинку, побудованому архітектором Г. Бойцовим при участі архітектора В. Городецького, творця Будинку з химерами на вул. Банковій. Музей був відкритий в 1899 році істориком Миколою Біляшевським, а також його помічниками – мистецтвознавцями Данилом Щербаковским та Федором Ернстом. Спочатку музей звався Міський музей антикваріату та мистецтв.

У той час українського професійного образотворчого мистецтва як поняття практично не існувало, тому засновники музею поставили своєю метою виправити стан речей. Колекція Національного художнього музею України складалася не тільки за принципом національної приналежності живописців. У музеї було вирішено зібрати роботи майстрів, що народилися та творили на Україні, тих, кого життя закинуло за межі рідної землі, а також іноземних художників, яки тимчасово жили на території України, та внесли вагомий внесок у розвиток живопису, або іншої галузі мистецтва. Пошукова діяльність розвернулася не тільки по Україні, але й по усьому світу.

У підсумку, Національний музей України збагатився полотнами Рєпіна, Шевченка, Боровіковського, Тропініна, Врубеля, Пимоненко, Ге, Нарбута, Мурашко та Кричевского. У колекцію увійшли прадавні середньовічні ікони, портрети козачих ватажків та релігійних просвітителів.

У період сталінських репресій активна діяльність музею призупинилася. Багато коштовних експонатів були розосереджені по спецсховищах. На початку 90- х років 20 століття музей став виходити на світовий рівень. Добутки з колекції Національного художнього музею України експонувалися в багатьох відомих музеях США, Канади, Франції, де викликали великий інтерес у професіоналів і шанувальників мистецтва.

Останнє десятиріччя ознаменувалося появою в експозиції поліхромної ікони- рельєфу Святий Георгій II у житії (12 століття). Ця ікона була знайдена київським вченим Г. Логвиным на початку 60- х голів минулого століття й була названа подарунокм світової науці. До значних придбань музею можна віднести також зразок графіки Я. Гніздовского, ікону Великомучениці (18 століття), виконану в манері українського рококо, полотно основоположника абстракціонізму К. Малевича, що є вихідцем з України.

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Статті та новини
Національний паралімпійський комітет України та lifecell
Національний паралімпійський комітет України отримав технологічного партнера 22/01/2018 12:49
кіностудія довженка
Кіностудія ім. Довженка не може бути відчужена – Кличко 22/01/2018 12:17
День Соборності в Києві 22/01/2018 11:08
медик
На Троєщині побудують нову лікарню – Кличко 20/01/2018 17:33
садок
Цього року у Києві відкриється 8 нових і реконструйованих дитсадків – Кличко 19/01/2018 18:52
Нові об'єкти
Кідландія
Кідландія – місто для дітей
Кличко вело
Київський велотрек відкрив дитячу спортивну школу разом з Кличком – ФОТО
сквер на Контрактовій
На Контрактовій площі заклали сквер – ФОТО
Samsung Galaxy Studio
Samsung Galaxy Studio демонструє віртуальну реальність – ФОТО
Fabius
Fabius – ресторан на Столичному шосе Столичне шосе, 70
Відгуки
У Києві в різдвяну ніч транспорт працюватиме довше: розклад руху | Газета "Нова Година" – актуальні новини Полтавщини […] На час святкування Різдва Христового та проведення культурно-мистецького проекту «НеоРік на Софії», що триває на Софійській, Михайлівській п...В Киеве в рождественскую ночь транспорт будет работать дольше: расписание движения | МИРОВЫЕ НОВОСТИ […] На время празднования Рождества Христова и проведения культурно-художественного проекта «НеоРік на Софії», который состоится на Софийской, М...У різдвяну ніч транспорт працюватиме на 3 години довше | Київ1 - сітігайд #1 […] […]...German Bogapov Точно, треба перевірити та підготувати матеріал :)...Адская сотона там уже дач нет, смотри свежие снимки с вид с космоса...German Bogapov Прапор - це головне!...German Bogapov То треба ж когось посунути :)...Адская сотона там проблемы нет, и дачи называются "Русановские Сады"...На Співочому полі нарешті запустили «Льодовиковий період» з квітами у льоді | Київ1 - сітігайд #1 […] речі, на нього запрошували безкоштовно ще 19 грудня, і можна прочитати коментарі обурених […]...Vadim Lyckov УРРААА!!!. Только нужно брать с собой снегоступи, санки для детей и глинтвейн. И самое главное Святковий настрій....
Популярне