Національний музей Тараса Шевченка

Читайте також

Фільм «Я і Фелікс» вже зібрав у прокаті 1,2 мільйона

Після першого тижня прокату стрічки «Я і Фелікс» режисерки Ірини Цілик було зібрано 1 296 295 мільйонів гривень.

“Київ Цифровий” буде сповіщати про блекаути за пів години “до”

У ДТЕК попередили, що у Києві можуть застосувати графіки обмеження електричної потужності.

Графік роботи київського метро на 2024

Київський метрополітен працює із 6:00 ранку до 23:00 ночі. Найраніший поїзд стартує о 5:30 ранку на синій гілці метрополітену. В режимі укриття підземні станції працюють цілодобово.

Негайно зарядіть свої гаджети!

СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ 🔹 В енергосистемі зберігається дефіцит 🔹 Від ранку залучена аварійна допомога з Європи 🔹 Сьогодні з 18:00 до 22:00 для бізнесу та промисловості можливі обмеження споживання 🔹 Споживайте електроенергію ощадливо

Киянам пропонують відірвати дупу від дивана

Цієї суботи, 20 квітня, у всіх районах міста відбудеться загальноміська толока. У кожному районі будуть локації, до прибирання яких зможе долучитись кожен охочий.

Поділитися

В Національному музеї Тараса Шевченка, провідному закладові України та світу із шевченкознавства, зберігається переважна більшість малярської спадщини Т. Г. Шевченка, що входить в золотий фонд української культури.

Колекція музею формувалась протягом 150 років та зараз налічує понад 85 тисяч експонатів, з яких до основного фонду належать 34 тисячі експонатів. Найцінніша її частина представлена в постійній експозиції музею.

Розпочато трансформацію музею в сучасний культурно-освітній та мистецький центр, який в межах своєї наукової діяльності займається ще й збиранням та поширенням знань про культуру та історію ХІХ, ХХ і ХХІ ст. Здійснює методичну допомогу музеям Шевченка в Україні, допомагає їм у підготовці експозицій та виготовленні матеріалів, а також методичну допомогу українським громадам в Росії, США, Канаді, популяризує українську культуру.

Національний музей Тараса Шевченка

Діяльність культурно-освітнього та мистецького центру: концерти камерної класичної, народної, альтернативної музики, різноманітні виставкові проекти, майстер-класи, лекторії, літературні вечори, відкриті інтерв’ю, презентація художніх та літературознавчих видань, перегляд художніх та документальних фільмів.
В межах культурно-освітньої програми НМТШ діє Центр дитячої творчості.

Працівниками музею створено аудіо- та відео архів на шевченкознавчу тематику.

Вивчення та відтворення історичної картини епохи, в якій жив та творив митець, всебічне вивчення особистості митця, його життєвого та творчого шляху дасть можливість побудувати центр розвитку сучасної культури України навколо постаті Шевченка, як найбільшого морального авторитета для всіх мешканців України.

Національний музей Тараса Шевченка