«Ночі в садах Іспанії» – прем’єра двох одноактних балетів 8 та 10 грудня

У грудні балетна трупа Національної опери України представить прем’єру «Ночі в садах Іспанії», яка об’єднує два одноактні балети «El Sombrero de Tres Picos» («Трикутний капелюх») та, власне, «Ночі в садах Іспанії» на музику відомого іспанського композитора Мануеля де Фальї.

До речі, саме «El Sombrero de Tres Picos» («Трикутний капелюх») та «Ночі…» привернули свого часу увагу Сергія Дягілєва. В результаті з’явився балет «El Sombrero de Tres Picos» («Трикутний капелюх»), який отримав широку популярність. В оформленні «El Sombrero …» тоді брав участь сам Пабло Пікассо. А от що стосується «Ночей…», які також дуже приваблювали Дягілєва, то цю постановку він так і не встиг реалізувати…

Ночі в садах Іспанії

«Балетний вечір побудований за принципом оповіді іспанських новел, які прямо не пов’язані одна з одною. Таке поєднання обумовлено можливістю втілити на сцені постановку двох найяскравіших творів видатного композитора початку ХХ століття М. де Фальї – «Ночі в садах Іспанії» та «El Sombrero de Tres Picos» («»), – розповідає балетмейстер-постановник Аніко Рехвіашвілі. –  Перший музичний твір «Ночі в садах Іспанії», що має авторський підзаголовок «симфонічне враження для фортепіано з оркестром», написаний у формі триптиха, кожна частина якого має відповідну назву: «У Хенераліфе» («У Старому замку»), «Віддалений танець», «У садах С’єрра-Кордова». Тож балет створений на музику, у якій повно і глибоко виражені поезія іспанської природи, ліричний настрій іспанської душі, на мелодії, сповнені то замріяним ліризмом, то терпкими співзвуччями і енергійними ритмами. Танець має романтичний, фантазійний характер, якого йому надають використані в сюжеті легенди  і перекази Іспанії. Міфологічні герої оповідають нам про пошуки насолоди і кохання».

Трикутний капелюх

Другий твір, за її словами, є  фантазією на фольклорно-історичну тематику. Це динамічна картинка із життя іспанської провінції за мотивами популярної повісті Педро Антоніо де Аларкона.

«Музика балету іскриться народним гумором і зачаровує розмаїтістю композиторських технічних засобів та прийомів. Час від часу автор вплітає в оригінальну музичну канву гітарні  імпровізації, ритми фламенко, народні іспанські танці – фанданго, хоту, болеро, севіл’яну, фарруку.  Поєднавши в один вечір ці два музичні твори, ми отримали хореографічну оповідь про кохання. Але кохання досить різне – кохання божественне і земне», – додає Аніко.

Диригент-постановник Микола Дядюра, художник-постановник Марія Левитська, художник по костюмах – відома іспанська театральна художниця Габріела Салаверрі.

Виконавський склад дивіться на http://opera.com.ua/

Фото майбутніх декорацій надані художником-декоратором Національної опери України Оксаною Зелінською.

Обидві постановки створюються за підтримки Посольства Іспанії в Україні.

До того ж, протягом 2-х місяців у фойє театру працюватиме всесвітньо відома виставка бренду Liadró «Фарфор на пуантах», відкриття якої відбудеться перед прем’єрою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx