«Петрівка» перейменована на «Почайну», а «Куренівсько-Червоноармійська» лінія стала «Оболонсько-Теремківською»

Станція київського метрополітену «Петрівка» перейменована на станцію «Почайна», а лінія «Куренівсько-Червоноармійська» – на лінію «Оболонсько-Теремківська». Таке рішення ухвалено сьогодні, 8 лютого, на пленарному засіданні сесії Київради.

«Перейменування підтримано киянами під час громадських обговорень на «Єдиному веб-порталі територіальної громади міста», що тривали з 1 березня до 1 травня і з 29 травня до 29 липня 2017 року. Ініціювали ми таке рішення відповідно до чинного законодавства, зокрема, згідно із Законом «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», – прокоментував ситуацію директор Департаменту транспортної інфраструктури Сергій Симонов.

Нагадаємо, що станція київського метрополітену «Петрівка» – 20-та станція «Куренівсько-Червоноармійської» лінії, розташована між станціями «Оболонь» і «Тараса Шевченка». У 1920-1930 роках Поділ мав назву Петрівка (Петрівський район) – від прізвища радянського політичного діяча, голови ВУЦВК Г.І.Петровського. Нині станцію вирішили перейменувати на станцію «Почайна» – від назви річки Почайна, яка є однією з найдавніших у Києві.

«Куренівсько-Червоноармійська» лінія – історично друга лінія столичної підземки. Ця назва відображає неіснуючу трасу, а початковий проект лінії, тому що нині вона не проходить через Куренівку. У результаті будівництва масиву Оболонь було прийнято рішення про зміну трасування лінії. Друга частина назви – «Червоноармійська» – перестала відповідати наземній топоніміці після перейменування станції «Червоноармійська» на «Палац Україна» у 1993 році і повернення Червоноармійській вулиці історичної назви Велика Васильківська у листопаді 2014-го.

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Статті та новини
маршрутки
Столична влада вдарить по маршрутках 17/02/2018 17:15
Фауст
23 лютого – осучаснений «Фауст» у Національній опері 17/02/2018 12:18
метро святошин
Київпастранс зробив додаткову зупинку на період ремонту “Святошина” 16/02/2018 15:54
Південний міст
Уночі на вихідних буде обмежений рух по Південному мосту 16/02/2018 12:42
Батиєва гора
На схилі Батиєвої гори пройдуть протизсувні роботи 15/02/2018 23:33
Нові об'єкти
Кідландія
Кідландія – місто для дітей
Кличко вело
Київський велотрек відкрив дитячу спортивну школу разом з Кличком – ФОТО
сквер на Контрактовій
На Контрактовій площі заклали сквер – ФОТО
Samsung Galaxy Studio
Samsung Galaxy Studio демонструє віртуальну реальність – ФОТО
Fabius
Fabius – ресторан на Столичному шосе Столичне шосе, 70
Відгуки
23 лютого – осучаснений «Фауст» у Національній опері | Київ1 - сітігайд #1 […] […]...Київпастранс зробив додаткову зупинку на період ремонту "Святошина" | Київ1 - сітігайд #1 […] орієнтовно до кінця травня, на період капітального ремонту станції метро «Святошин» та закриття виходу з підземного переходу до проспекту [&...Petr Gorthitsa ВМЕСТО РЫСАКОВ ПУСТИТЬ ДЕПУТАТОВ...Ага! ...или закусывать нормально! )))...Догадостный Ну наконец то дошло......Фінал Ліги чемпіонів УЄФА пройде на такому ж високому рівні, як і Євробачення-2017 – Кличко | Київ1 - сітігайд #1 […] Нагадаємо, що столиця України прийме фінал Ліги чемпіо… […]...Лютий у Національній опері стане місяцем дебютів та відкриттів | Київ1 - сітігайд #1 […] Дитюк співатиме в декількох оперних виставах: «Фауст», «Євгеній Онєгін» та «Джанні […]...Фунікулер знову запрацював | Київ1 - сітігайд #1 […] Нагадаємо, фунікулер не працював через технічні причини із 7:00 31 січня. […]...В Киеве установили контейнеры для опасного мусора | VLASNASPRAVA.UA: НОВОСТИ УКРАИНСКОГО БИЗНЕСА. […] этом сообщает Киев1. Контейнеры для сбора опасных отходов устанавливают […]...Евгений Да Сицкорский уважаем. Но уже есть КПИ им Сикорского. И зачем оригинальное национальное менять. Это "поветрие" (от Ветровича) какое-то. Нам сообщают, ...
Популярне