«Петрівка» перейменована на «Почайну», а «Куренівсько-Червоноармійська» лінія стала «Оболонсько-Теремківською»

Станція київського метрополітену «Петрівка» перейменована на станцію «Почайна», а лінія «Куренівсько-Червоноармійська» – на лінію «Оболонсько-Теремківська». Таке рішення ухвалено сьогодні, 8 лютого, на пленарному засіданні сесії Київради.

«Перейменування підтримано киянами під час громадських обговорень на «Єдиному веб-порталі територіальної громади міста», що тривали з 1 березня до 1 травня і з 29 травня до 29 липня 2017 року. Ініціювали ми таке рішення відповідно до чинного законодавства, зокрема, згідно із Законом «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», – прокоментував ситуацію директор Департаменту транспортної інфраструктури Сергій Симонов.

Нагадаємо, що станція київського метрополітену «Петрівка» – 20-та станція «Куренівсько-Червоноармійської» лінії, розташована між станціями «Оболонь» і «Тараса Шевченка». У 1920-1930 роках Поділ мав назву Петрівка (Петрівський район) – від прізвища радянського політичного діяча, голови ВУЦВК Г.І.Петровського. Нині станцію вирішили перейменувати на станцію «Почайна» – від назви річки Почайна, яка є однією з найдавніших у Києві.

«Куренівсько-Червоноармійська» лінія – історично друга лінія столичної підземки. Ця назва відображає неіснуючу трасу, а початковий проект лінії, тому що нині вона не проходить через Куренівку. У результаті будівництва масиву Оболонь було прийнято рішення про зміну трасування лінії. Друга частина назви – «Червоноармійська» – перестала відповідати наземній топоніміці після перейменування станції «Червоноармійська» на «Палац Україна» у 1993 році і повернення Червоноармійській вулиці історичної назви Велика Васильківська у листопаді 2014-го.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Статті та новини
Анжела Масленнікова
Митці вибрали головного хормейстера оперного театру на Подолі 18/08/2018 18:02
світильники
На Набережному шосе міняють ртутні та натрієві світильники на світлодіодні 18/08/2018 17:04
потоп
Київ здійснить реконструкцію системи стокової каналізації – Кличко 18/08/2018 10:03
На День незалежності метро і наземний транспорт працюватимуть на 2 години довше 15/08/2018 10:29
LED
Цього року 12 тисяч світильників у місті замінять на LED 14/08/2018 12:22
Нові об'єкти
Льодовий комплекс на Шалетт розшириться
Кличко у парку
Після ремонту відкрилась перша черга парку «Перемога»
Володимирська гірка
«Володимирська гірка» оновилась
Кідландія
Кідландія – місто для дітей
Кличко вело
Київський велотрек відкрив дитячу спортивну школу разом з Кличком – ФОТО
Відгуки
ocujuinusaso http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor...eespomeqiji http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor...oetbodu http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor...uzafojecfna http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor...uukemoyawaec http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor...urooqag http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor...eyonuduguje http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor...azegujoxic http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor...auwebol http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor...eodimiopugeho http://doxycycline-cheapbuy.site/ - doxycycline-cheapbuy.site.ankor onlinebuycytotec.site.ankor...
Популярне