«Подорожі едокко» у Музеї Ханенків

Читайте також

Комуналка в розстрочку для мешканців Києва

Центр комунального сервісу повідомив, що мешканці Києва, які мають заборгованість за оплату комунальних послуг, можуть укласти договір на реструктуризацію цих боргів.

Де в Києві можна освятити паску

Великдень вважається одним із найбільших релігійних християнських свят. Він символізує воскресіння Ісуса Христа з мертвих після страти на хресті. Оскільки в Україні запровадили новий церковний календар, то постає питання, коли ми відзначатимемо Великдень у 2024 році і де можна в Києві освятити паски в православних храмах ПЦУ.

Влада продає “Україну”!

Уряд вирішив включити державне підприємство «Готель Україна» до переліку об’єктів великої приватизації державної власності. Про це стало відомо за розпорядженням від 23 квітня 2024 року під номером 352-р.

У Києві “привідкриють” міські пляжі

Секретар Київради Володимир Бондаренко пояснює, що пляжі офіційно не відкриватимуть, втім, і забороняти їх відвідувати також не будуть: отож навіщо таке половинчасте рішення, мабуть, хтось має з нього користь?

Не треба кидатися в синоптиків минулорічними квашеними помідорами

"Щоб ви не кидалися в синоптиків минулорічними квашеними помідорами - найближчими вихідними, в суботу-неділю, в Україні буде чудова погода, скрізь сонячно та +18+23 градуси!" - так емоційно стверджує синоптикиня Укргідрометцентру Наталія Птуха.

Поділитися

1 червня відкрилась виставка «Подорожі едокко» – мистецтво японського міста 17-19 століть із колекції Музею Ханенків у рамках Року Японії в Україні. 

На виставці «Подорожі едокко» продемонструють одну з найбільш цінних частин музейного зібрання японських пам’яток 17-19 століть – кольорову гравюру і твори декоративно-прикладного мистецтва. Більшість із експонованих на виставці творів свого часу були придбані засновником музею – Богданом Ханенком,  і мають високу мистецьку та історико-культурну цінність.

Експозиція розкриє глядачам унікальні аспекти культурного й соціального життя японців у добу Едо – так, за назвою столиці, називався в історії Японії період від початку 17 до середини 19 століття.

Саме в Едо з’явився головний персонаж цієї епохи – едокко («народжений в Едо»), життєлюбний кмітливий городянин, любитель ризикованих пригод, людина честі та вишуканих манер. Едокко захоплювався «картинами швидкоплинного світу» – гравюрами укійо-е та акторською грою в театрі кабукі, щиро милувався красою краєвидів, які відкривалися оку подорожнього на станціях дороги Токайдо.

Уже традиційно для Музею Ханенків виставка супроводжуватиметься змістовними текстами-оповіданнями про гравюру укійо-е, театр кабукі та акторів-кумирів тогочасної публіки, красунь кварталу Йосівара, краєвиди дороги Токайдо.

Виставка триватиме до 3 вересня 2017 року у виставкових залах Східної колекції Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків за адресою: вул. Терещенківська, 17.