Подвійна опера розсмішила по-італійськи

Джанні Скіккі
Опубліковано: 02/11/2016 12:45
Автор: admin
Рубрика: Статті

З величезним успіхом і з аншлагом в Національній опері України 30 жовтня та 1 листопада відбулися прем’єри двох одноактних опер: «Служниця-пані» Джованні Перголезі та «Джанні Скіккі» Джакомо Пуччіні.

Публіка гаряче аплодувала виконавцям, слухаючи натхненно виконані солістами партії, і ще довго не розходилася, знову і знову викликаючи на сцену артистів оваціями та вигуками «Браво!». Спектаклі були показані двома складами, і всі задіяні артисти натхненно виконували свої партії.

Обидва комічні твори вже давно входять до золотого фонду оперної класики, але ніколи раніше вони не звучали разом в один вечір. Ідея такого поєднання належить головному режисерові театру Анатолію Солов’яненку. «Служницю-пані» і «Джанні Скіккі» поділяють майже двісті років, однак ці позачасові історії виглядають абсолютно гармонійно в такому творчому союзі.

Джанні Скіккі

Прем’єра приємно здивувала вимогливих меломанів і давніх шанувальників театру, керівництво якого пішло на певний ризик, запросивши для постановки режисерів, які вперше працювали на сцені Національної опери.

«Сюжети обох опер абсолютно актуальні сьогодні, а яскраві і дотепні режисерські рішення створюють чудовий настрій та дарують незабутні враження, як досвідченим меломанам, так і тим, хто відвідує театр вперше», – впевнений Анатолій Солов’яненко. З цим спостереженням не можна не погодитися.

Служниця пані

Так Тамара Трунова, режисер київського Театру драми і комедії на Лівому березі Дніпра, підійшла до втілення опери «Служниця-пані» дуже креативно. Незважаючи на те, що сама дія відбувається на невеликому сценічному просторі “диван-сходи”, мізансцени збудовані дуже логічно і жваво. Обрамляють дію «гобелени», які оживають завдяки хореографічним рішенням Віктора Яременка – балетмейстера-постановника вистави. Танцювальні дивертисменти виконують милі пасторальні персонажі, які ніби зійшли з «вигаптуваних» полотен: пара оленів, пташки, ягнички. У постановці Tрунової у сценічному дійстві беруть участь і концертмейстери Національної опери України. До того ж, в буквальному сенсі: клавесин, який зазвичай скромно ховається в оркестровій ямі – влаштувався на сцені, разом з його чарівною господинею. У неділю на ньому грала Ліана Косович, а у вівторок – Анастасія Тітович.

Служниця пані

У головного героя багатія Уберто (Андрій Маслаков та Олександр Бойко) також є свій образ – павич. Цьому пихатому, але інфантильному холостяку протистоїть темпераментна і винахідлива служниця Серпіна (Сусанна Чахоян та Ольга Нагорна). Дуети чудових солістів звучать яскраво і, що важливо, завзято, як і повинно бути в комедії положень.

Оксана Тараненко, головний режисер Одеського театру опери і балету, здійснила постановку «Джанні Скіккі» – твір з прекрасною мелодійної основою і однією з найбільш відомих арій оперного репертуару – O Mio Babbino Caro. Її неперевершено виконали Лілія Гревцова та Ольга Фомічова (Лауретта). Чудовий ліричний дует двох закоханих сердець Лауретти і Ринуччио склався, зокрема, і завдяки таланту молодих тенорів Валентина Дитюка та Дмитра Кузьміна.

Окремі симпатії залу чудовому італійському баритону Серджіо Болонья, який блискуче втілився в головного героя – хитромудрого пройдисвіта Джанні Скіккі.

Джанні Скіккі

Оксана Тараненко не стала створювати історичний зріз XIII століття, коли відбувається дія історії – в костюм тієї епохи одягнений лише головний герой Скіккі. Цікаві режисерські знахідки – величезні сірі ширми, що символізують маски або футляри, в них ховаються бідні родичі, що палко бажають спадщини; подоба диявола, яка висвічується на тлі мальовничої панорами середньовічної Флоренції.

Не можна не відзначити декорації і костюми всіх діючих осіб і «Служниці-пані», і «Джанні Скіккі», над якими працювали художник-постановник Святослав Петровський та художник по костюмах Наталя Кучеря. Краєвид флорентійських будинків з червоними цегляними дахами, халат з павиним пір’ям у холостяка Уберто, «гобелени» і гори скринь, які височіли, обрамляючи сцену в постановці «Джанні Скіккі» – вище усіляких похвал.

Підготовкою музичного матеріалу займався головний диригент театру Микола Дядюра. На прем’єрі за диригентським пультом стояв відомий італійський маестро Данієле Аджиман, знайомий українській публіці за низкою оперних проектів.

Постановки здійснено спільно з Посольством Італії в Україні, Італійським інститутом культури в Україні.

Фото: Ксенія Панченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне