Представлені нові правила розміщення зовнішньої реклами в Києві

Читайте також

В Україні дешевшають помідори. Якби тільки помідори…

В Україні суттєво знизились ціни на імпортні томати. Так, наприкінці минулого робочого тижня (8-12 квітня) вони коштували 70-80 грн/кг, що в середньому на 18% дешевше, ніж тижнем раніше.

Платіжка за світло може зрости на 600 гривень

Після нового підвищення тарифів на електроенергію суми у платіжках українців можуть збільшитись у середньому на 350-600 гривень. Про це розповів засновник Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко у своєму telegram.

Не будь жлобом – заощадь!

Всі вцілілі електростанції та високовольтні підстанції працюють на максимумі своїх можливостей, щоб виробити та передати достатньо електроенергії для покриття потреб споживачів.Тому диспетчерський центр "Укренерго" закликає українців щодня ощадливо споживати електроенергію з 19:00 до 22:00, повідомляє пресслужба оператора енергомережі України.

Унікальна Великодня інсталяція – безкоштовно

У Національному заповіднику "Софія Київська" відкриють Великодню квіткову інсталяцію. Її створять професійні флористи на майстер-класі під керівництвом флористки Олени Дрючан.

Тайвань та Паризька агломерація будують міст у Києві

Загальна довжина мосту становить 160 метрів, а ширина - 4 метри. Міст виготовлено з металу, що надійшов із "Азовсталі", він складається з п'яти хвиль, символізуючи динаміку та рух.

Поділитися

2 лютого на своєму засіданні постійна комісія Київради з питань транспорту, зв’язку та реклами прийняла до розгляду проект рішення «Про внесення змін до рішення Київради від 26 січня 2012 року № 20/7357 «Про затвердження Концепції розвитку зовнішньої реклами в місті Києві».

«Документ обговорюється досить давно, вже майже рік. Але сьогодні починає свою роботу профільна комісія. Попереду ще розгляд цього проекту рішення комісією з питань регуляторної політики і підприємництва, а також з питань землекористування. Хоча це й перше засідання, проте сміливо можна казати, що ми вийшли на фінішну пряму», – сказав доповідач з питання, заступник голови КМДА Олексій Резніков.

Він повідомив членів комісії про те, що наразі досі продовжуються дискусії із учасниками ринку, продовжують напрацьовуватись пропозиції до нового документу, які будуть заслухані вже безпосередньо в рамках засідань профільних комісій Київради при розгляді відповідного проекту рішення.

Варто зауважити, що в рамках підготовки змін до діючої Концепції, були враховані пропозиції, окреслені в петиціях щодо впорядкування зовнішньої реклами в Києві, серед яких успішні – ті, що набрали 10 тисяч голосів та були розглянуті комісіями Київради.

«Окрім того, розміщення рекламних засобів має відбуватись також і на підставі схем вулиць. У рамках пілотного проекту щодо врегулювання розміщення рекламних засобів під «Євробачення», про який ми домовились із операторами, ми зможемо відпрацювати технічне завдання із розробки схем у всьому Києві», – додав Олексій Резніков.

Він також повідомив, що після того, як будуть розроблені схеми, місто візьме на себе зобов’язання погодити їх із усіма балансоутримувачами, аби вони одразу дали або добро, або вмотивовану відмову щодо розміщення конструкції, і погодили цю схему.

«Таким чином, той суб’єкт бізнесу, який отримає згоду міста про те, що він може розміститися і отримати дозвіл, не повинен буде проходити всі ті «кола аду», бігати по окремих посадовцях і вибивати погодження, що може призвести до корупційної складової», – сказав Олексій Резніков.

У рамках обговорення проекту рішення, начальник відділу забезпечення спецзаходів Управління патрульної поліції в м. Києві Богдан Аганін наголосив, що в проекті особлива увага приділена саме безпеці. Питання безпеки на дорогах також підняв і керівник КП «Київдорсервіс» Віктор Черній: «Я вдячний, що врешті-решт місто зрозуміло, що безпека на дорогах має переважати над інтересами операторів і рекламою. Минулого року на дорогах міста було втрачено 110 життів. Сьогодні ми в тій ситуації, коли гравці ринку мають пріоритет над безпекою, сподіваюсь, це зміниться».

Члени комісії також наголосили на необхідності впровадження в найближчій перспективі методики розподілу місць під розміщення рекламних засобів на конкурсних засадах.

«Я не просто погоджуюсь і підтримую. Більш того, щойно ми розпочали роботу над проектом рішення, який ви сьогодні бачите, я одразу озвучив свою позицію щодо необхідності саме конкурсного підходу в розподілі місць під рекламні засоби. Я переконаний у тому, що ми до того дійдемо. На пілотному проекті під «Євробачення» ми відпрацюємо розробку схем, потім готуємо пілотний проект на весь Київ, реєструємо в МЕРТ. Коли МЕРТ бачить, що такий формат працює, вносить в парламент пропозицію щодо включення в українське законодавство відповідних норм», – відповів Олексій Резніков.

Також заступник голови КМДА повідомив, що відповідальний структурний підрозділ вже отримав завдання щодо опрацювання можливості проводити аукціони через систему Prozorro. Власне, саме цей варіант щодо конкурсу на місця для розміщення рекламних засобів і буде запропонований МЕРТ, як «пілот».

«Наша мета – підвищити рівень безпеки і змінити зовнішній вигляд міста», – резюмував Олексій Резніков.

Нагадаємо, згідно з новими правилами розміщення зовнішньої реклами, в розміщенні рекламних конструкцій має використовуватись радіальний підхід із відстанями від 40 до 150 метрів залежно від розміру конструкцій – між найменшими форматами – сітілайтами – 40 метрів, і так далі, до 150 метрів між великими форматами – білбордами.

Також більш жорстким буде підхід до визначення тої чи іншою форматної зони з розміщення рекламних засобів: нульових зон, де реклама заборонена взагалі, стане набагато більше, до того ж до них віднесені будуть не тільки історичний центр міста, але й транспортні розв’язки, низка парків, бульварів тощо.

Нові правила включатимуть, серед іншого, уточнення дозволених і заборонених форматів конструкцій і їхніх розмірів, схеми розміщення реклами на території міста, буде приділено особливу увагу безпеці пішоходів і водіїв – рекламні конструкції не повинні перешкоджати пішохідному руху та перекривати знаки дорожнього руху, розміщуватись у місцях концентрації ДТП тощо.

Олексій Резніков також виступає за розподіл місць для розміщення рекламних конструкцій на конкурсних засадах.

Завдяки введенню конкурсних умов корупційна складова та можливе «докладання руки» окремого посадовця та будь-який персоніфікований вплив на вибір компанії, якій надається місце для розміщення конструкції, зійде на «нуль».

Усі ці та інші нововведення призведуть до істотного скорочення зовнішньої реклами в Києві та очищення міста від візуального шуму.