«Сцена 6» покаже виставу про любов та збочення

Читайте також

У Києві відбудеться Tech Ecosystem Summit 2024

3 травня в Києві відбудеться захід Tech Ecosystem Summit 2024. У його межах представники бізнесу та влади зберуться, щоб обговорити стан, перспективи та виклики розвитку ІТ-галузі. 

Кубло змій у центрі Києва

У Києві помітили кубло змій у центрі міста. Кияни бачать плазунів не лише у парках та зелених зонах, але й у щілинах між старими будинками та тротуарами.

Рівень Дніпра в Києві піднявся ще вище

Влада стверджує, що загрози Києву таке підвищення рівня води в Дніпрі поки що не несе. Рівень води в Дніпрі в межах Києва підвищився ще сильніше. За останню добу води в річці стало більше на +36 сантиметрів.

У Києві практично неможливо збільшити кількість укриттів

У Києві сьогодні нарощення укриттів фактично неможливе, адже кількість будівель є обмеженою. Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв

Планується встановлення світового рекорду

Фестиваль української писанки, на якому будуть представлені традиції писанкарства з різних регіонів, майстер-класи, благодійний аукціон та спроба встановлення світового рекорду з масового розпису писанок, відбудеться 30 квітня в київському інноваційному парку UNIT.CITY.

Поділитися

Центр незалежного театру «Сцена 6» і редакторка театрального порталу Teatre готують виставу про любов, збочення і різницю між ними. Прем’єра спекталю «Мама завжди захистить» відбудеться 26 грудня о 19.00.

«Мама завжди захистить» – це чутки українського степу. А тут відбуваються не просто сімейні сварки чи не розуміння двох поколінь. Тут стикаються два світи. Як їм ужитися під одним дахом, в одному селі, в одній країні? Як нам всім жити, розуміючи які ми різні, розуміючи, що ми говоримо різними мовами в прямому і переносному сенсі?

Мама захистить

Молодий автор Віталій Гавура вже потрапив у шорт-ліст відомих драматургічних фестивалів, таких як «Тиждень актуальної п’єси», «Драма. UA», «Любімовка», «Євразія». Це буде перша в Україні спроба говорити про права лгбт-меншин, розказана за п’єсою сучасного українського драматурга. Тож сподіваємось, вистава за його п’єсою, припаде до душі й вам!

«Мама завжди захистить» – незалежний театральний проект, звернений своєю увагою на українську провінцію, її типових і нетипових мешканців. Проект піднімає низку болючих для нашої країни проблем, які усе частіш призводять до сімейних конфліктів. А розповсюджуючись, мов зараза, досягають загальнонаціонального масштабу.

Ледве не щодень новини повідомляють нам про випадки насильства в сім’ї; у школі, на вулицях. Усе частіше піднімається питання ЛГБТ-спільноти, неприйняття якої особливо гостро ми почали спостерігати в період, коли країна обрала вектор на вільну і ліберальну Європу. Але чи готові ми до її ліберальних звичаїв насправді?

Віталій Гавура, режисер: «Колись жив такий композитор – Петро Ілліч Чайковський. Про його особисте життя різні чутки ходили. Але на сьогоднішній день, з його особистих щоденників, ми вже знаємо, що остання симфонія Чайковського, яку він написав незадовго до смерті, була присвячена його коханому – племіннику Володимиру. Мене надихнула думка: симфонія, народжена в любові, перед смертю».

Галина Джикаєва

Галина Джикаєва, актриса: «Я бачила потворне обличчя гомофобії. Коли міцні хлопці з викривленими від ненависті фізіономіями, з камінням в руках напали на мене і моїх друзів, коли ми поверталися з Маршу рівності у 2015-му році. Пам’ятаю кров, розбиту голову і жах, який охопив від безсилля у нерівній сутичці з відморозками, які копали ногами навіть того, хто вже лежав на землі. Милого хлопця, який багато в чому інтелектуально і духовно був вище за них, який відрізняється лише тим, що зміг зізнатися у тому, що любить людину такої ж самої статі. Якщо я можу спробувати подолати гомофобію через цю виставу, я це зроблю».

Настя Джумла, продюсерка: «Кілька місяців тому я спитала Віталіка, чому він хоче робити цей проект, і він відповів, що хоче спати спокійно. Спокійно ходити вулицями і нормально жити. Більше я не вагалася і ми оголосили кастинг».

У спектаклі грають Галина Джикаева, Роберт Філдман, Павло Довгань-Левицький, Анастасія Пустовіт, Микола Граднов та Христина Люба.

Увага! Перегляд заборонений для дітей та підлітків до 18 років. Вистава містить херсонське лихослів’я, сцени оголення і насилля.