«Служниця-пані» та «Джанні Скіккі» – у Національній опері

30 жовтня та 1 листопада у Національній опері України відбудеться прем’єра двох комічних опер «Служниця-пані» (Дж.Перголезі) та «Джанні Скіккі» (Дж.Пуччіні).

Незважаючи на достатньо коротке життя, Джованні Баттіста Перголезі увійшов в історію, передусім, саме «Служницею-пані» – твором, якій, згодом,посів гідне місце у золотому фонді оперного мистецтва. Ця опера спочатку була призначена для виконання в якості інтермедії між актами опери-seria «Гордий бранець», а з часом набула самостійного значення і швидко завоювала весь тодішній музичний світ, ставши блискучим зразком опери-буффа. Режисер-постановник – Тамара Трунова.

«Джанні Скіккі» – єдина комічна опера Дж.Пуччіні, яка вперше була виконана в Нью-Йоркській «Метрополітен-опера» у 1918 році і мала великий успіх. В основі сюжету — рядки XXX пісні «Пекла» з «Божественної комедії» Данте, які присвячені шахраєві і брехунові Джанні Скіккі, покараному за свої гріхи. Але, як вважають музикознавці, опера заснована на випадку, який дійсно стався у Флоренції в 1299 році, приблизно за таких обставин, як це описано в лібрето. Режисер-постановник – Оксана Тараненко.

Опери виконуються італійською мовою, йдуть разом, у один день, у рамках спільного українсько-італійського мистецького проекту у співробітництві з Посольством Італії в Україні та Італійським інститутом культури в Україні.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне