«Солідарність проти корупції»

DSC_8503Центр Солідарності та громадська організація «Трудові ініціативи» в рамках проекту «Глобальна трудова програма» за підтримки Американського агентства з міжнародного розвитку (USAID) провели конференцію «Солідарність проти корупції: Антикорупційна діяльність профспілок: найкращі практики, досвід та перспективи» в конференц-залі готелю Radisson Blu. Мета конференції – продемонструвати унікальну роль і потенціал профспілок та правозахисних організацій у антикорупційній діяльності.

Відкрив конференцію директор програм Центру Солідарності Трістан Масат, який зазначив, що подібний захід – це можливість налагодження діалогу між членами громадянського суспільства, адже серед учасників конференції були присутніми українські політичні та громадські діячі, активісти профспілкового руху, а також почесні іноземні гості.

Вступне слово було надано Валерії Лутковській – Уповноваженій Верховної Ради України з прав людини, яка акцентувала увагу на вагомості боротьби з корупцією, належного виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» та водночас дотримання законодавства про захист персональних даних.

Із першим візитом до України на конференцію приїхала Шана Бадер-Блау, виконавчий директор Центру Солідарності, організації із майже столітньою історією, яка представлена у більше ніж 60 країнах пліч-о-пліч із профспілковим рухом. «Після Євромайдану люди хочуть і заслуговують на процвітаючу країну. А принципи гідності, демократії і свободи, які стверджувала революція, опиняються під загрозою через корупцію», – зауважила вона. Джон Пеннел, виконуючий обов’язки директора Місії USAID в Україні зазначив, що саме на профспілки покладається необхідність протистояти корупції у публічному та приватному секторі. «Потрібні міцніші зв’язки між профспілками та бізнесом, щоб разом протистояти корупції», – наголосив він.

Михайло Волинець – президент Конфедерації вільних профспілок України, розпочав своє вітальне слово зі згадки про Революцію Гідності, розповівши про лютий 2014 року: «Коли більше двадцяти патріотів було вбито на Майдані, їх тіла було покладено прямо на бруківку біля намету Конфедерації вільних профспілок. Таке не забувається». Пан Михайло також навів ряд прикладів корупційної діяльності на вищих державних щаблях, наголосивши: «Якщо ми не будемо про це говорити – буде новий Майдан».

Про те, що із корупцією на первинних ланках мають боротися профспілки, зауважив також Олександр Шубін – віце-президент Федерації професійних спілок України. «У кожного члена профспілки має бути дороговказ і він має почувати себе захищеним», – констатує він.

Народний депутат Ірина Суслова наголошує: «Депутати мають стати додатковим інструментом, щоб шукати шляхи виходу із ситуації, яка зараз склалася». Пані Суслова зазначила, що за її депутатськими зверненнями уже відкрито 47 кримінальних проваджень, більшість із яких так чи інакше стосуються корупції. Про те, що слід консолідувати зусилля, народний депутат каже: «Країна не має партійного прапору, а лише національний, за який слід боротися».

З презентаціями також виступили юридичний радник Transparency International Дмитро Кузін, який розповів про проблеми захисту викривачів корупції та Представник Уповноваженого Верховної Ради України прав людини Михайло Чаплига, який наголосив на необхідності гарантування права на страйк – як дієвого інструменту боротьби з корупцією.

Унікальними історіями – прикладами антикорупційної діяльності профспілок на первинному рівні поділилися активісти та лідери місцевих первинних професійних спілок.

Результатом конференції стануть нові кампанії із протидії корупції та просування ідеї профспілкового руху – як рушійної сили викорінення корупції в Україні.

Під час конференції також було розгорнуто дуже цікаву фотовиставку – “Працювати в Україні”: фотопроект про роботу та гідність. Знімки відверто передавали реалії трудового життя в Україні.

 

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Статті та новини
Окружна і Кличко
Частина Великої Окружної дороги на північ від Оболоні буде побудована у 2018 – Кличко 15/12/2017 15:30
діти
Інтернати будуть реформуватися 15/12/2017 12:44
київ сміття
Київ затвердив масштабний план переробки сміття до 2025 року 15/12/2017 12:14
прапор
Київ встановить 75-метровий флагшток з найбільшим прапором України 14/12/2017 11:54
бюджет
У держбюджеті-2018 суттєво враховані інтереси столиці – Кличко 14/12/2017 11:36
Нові об'єкти
Кідландія
Кідландія – місто для дітей
Кличко вело
Київський велотрек відкрив дитячу спортивну школу разом з Кличком – ФОТО
сквер на Контрактовій
На Контрактовій площі заклали сквер – ФОТО
Samsung Galaxy Studio
Samsung Galaxy Studio демонструє віртуальну реальність – ФОТО
Fabius
Fabius – ресторан на Столичному шосе Столичне шосе, 70
Відгуки
Анатолій Оце по нашому , штани рвані і ті не тримаються . А прапор встановимо високий , верх цинізму ....Київ готовий прийняти Фінал Ліги чемпіонів краще, ніж Євробачення – Кличко – ФОТО, ВІДЕО | Київ1 - сітігайд #1 […] […]...Вася Пить меньше нада)))...Вася Вот сволочи! Чужими руками снег убирают а скажут что они сами убрали. так за это еще и бабки снимут себе......Александр Грабецкий Опять эти идиоты опоздали... ночью нужно было его убирать, снег уже превратился в лед. Ни чего не меняется, все говорят что это потому что Кличко тупо...alex гарна справа - хай все вдасться!...Evgeny Vovk Ничесе, Витаха! План перевыполнил? даже твои заказчики не рассчитывали, что ты столько земли освободишь от людского бизнеса?:)) Теперь тупо придется,...академик Вернадский Это так вовремя, это так необходимо... Вот где еще можно денег натырить, пока разъяренный народ не открутил голову этим "заботливым, крепким, городски...Григорій Вус ніхто нічого не чистить сьогодні по дорозі в поліклініку впав два рази...Геннадій Пліс подав у відставку з посади першого заступника мера – Кличко | Київ1 - сітігайд #1 […] у тому, що Геннадій Пліс активно просував ініціативу Kyiv Smart City, яка останнім часом […]...
Популярне