У Києві пройшла презентація двох релізів віскі ціною понад мільйон гривень кожен

The Balvenie (1)

Захід об’єднав фінал фотопроекту “Balvenie долі” і презентацію супер-колекції The Balvenie DCS Compendium Chapter 1 і The Balvenie 50 YO – двох релізів колекційного віскі вартістю понад 1 мільйон (!) гривень кожен.

Вечірка в атріумі музею Тараса Шевченка підвела підсумок спільного проекту шотландського віскі The Balvenie і Buro 24/7 “Balvenie долі” про майстрів високого класу, які створюють унікальні речі своїми руками. Гостям була представлена перша глава з колекції 20 рідкісних віскі The Balvenie DCS Compendium, що стала вінцем 53-річної кар’єри шотландського молт-майстра Девіда Стюарта. Під музику струнного квартету запрошені знайомилися з історією прославленої шотландської дістіллерії і дегустували The Balvenie 12 YO.

The Balvenie (3)

Фотопроект “Balvenie долі” мовою світла і тіней розповідає про незвичайних людей, які в століття високих супертехнологій зберігають старовинні традиції і шанують цінність ремесла. Бренд шотландського віскі The Balvenie, єдиний, де ручна праця використовується на кожному етапі виробництва. Цей факт і спонукав Buro 24/7 ініціювати даний проект з метою розповісти про унікальні речі, які виробляються сьогодні вручну, і про ще більш унікальних майстрів, які стоять за ними.

Протягом півроку на сайті Buro247.ua були опубліковані чотири фотоісторії авторства Олега Яцури, кожна з яких розповідає про майстрів з України та зарубіжжя. Героєм першої став Сергій Семенов, засновник бренду WOODSTOCK Guitars. Другим – Джанлука Ісайя, онук засновника і глава преміального чоловічого бренду ISAIA Napoli. Третій герой – скульптор Вахан Авакян, засновник бренду VAHAN AVAKIAN. Четвертим героєм стала Катерина Самокиш, дизайнер і співзасновник бренду прикрас SAMOKISH.
The Balvenie 50 YOThe Balvenie DCS CompendiumThe Balvenie (2)

В рамках підведення підсумків проекту була проведена презентація The Balvenie DCS Compendium і віскі 50-ти річної витримки The Balvenie 50 YO. Гостям про унікальні релізи розповів бренд-амбасадор The Balvenie в країнах СНД Дмитро Черкашин.

У колекцію The Balvenie DCS Compendium, що стала вінцем 53-річної кар’єри шотландського молт-майстра Девіда Стюарта, увійшли 25 унікальних релізів. Її супроводжує книга авторства Самуеля Сіммонса, близького друга Девіда. Колекція поділена на п’ять «глав» – кожна представлена набором з п’яти пляшок, які ілюструють зміст глави книги. Глави присвячені певному десятиріччю, починаючи з 60-х років і закінчуючи 00-ми, і мають свої назви: «Стиль дістіллер», «Вплив дуба», «Секрети витримки», «В очікуванні несподіваного» і «Поблажливість майстра».

The Balvenie DCS Compendium Chapter 1 була випущена в жовтні 2015 року та включає рідкісні релізи з бочок з-під американського дуба: 46-річний The Balvenie (1968), 37-річний The Balvenie (1978), 30-річний The Balvenie (1985) , 17-річний The Balvenie (1997) і The Balvenie 9-річної витримки (2005). Перехід від вікового, 46-ти річного, до наймолодшого, 9-ти річного віскі, символізує розвиток смакових якостей напою протягом п’яти десятиліть. Набір представлений в кейсі з горіха і латуні, зробленому вручну шотландським ремісником Семом Чіннері. Кожен має порядковий номер – від 1 до 50.

Другим не менш унікальним релізом колекційного віскі, представленим на заході, став The Balvenie 50 YO, старт продажів якого був приурочений до 50-річного ювілею роботи Девіда Стюарта на дістіллерії в 2012 році.

28 травня 1963 року Девід Стюарт наповнив солодовим спиртом однієї рецептури дві хересні бочки з європейського дуба і залишив дозрівати на складі №24, куди поміщаються найбільш цінні сорти. Рівно через півстоліття, віскі з бочок №4567 і №4570, що вийшов однаково складним, але абсолютно різним за смаковими характеристиками, був розлитий в 259 пляшок. Скотч розливається в пляшки ручної роботи безпосередньо на дістіллерії, кожну прикрашає вінтажна етикетка з порядковим номером і підписом Девіда Стюарта. Пляшка поміщається в дерев’яний тубус, виконаний з 49 кілець семи порід дерева, що росте в регіоні The Balvenie, і одного мідного, який символізує саму дістіллерію.

Дмитрий Черкашин, бренд-амбассадор The Balvenie

“Протягом півроку ми, в Україні і в декількох країнах СНД, розповідали історії майстрів високого класу, тих, хто сьогодні робить унікальні вироби своїми руками. Ми, як ніхто краще, розуміємо важливість збереження і розвитку ремесел, адже віскі The Balvenie – це самий рукотворний віскі в світі. Завдяки праці майстрів дістіллерії і самого Девіда, кожен новий реліз віскі The Balvenie отримує ще більш багатий смак. The Balvenie DCS Compendium і The Balvenie 50 YO – кращі тому докази “- говорить Дмитро Черкашин, бренд-амбасадор The Balvenie в країнах СНД.

На думку експертів, будь-яка з «глав» The Balvenie DCS Compendium, які будуть виходити щорічно аж до 2019 року, є одним з найбільш прибуткових видів інвестицій, адже ціна цих алкогольних раритетів буде тільки рости. Сьогодні вартість The Balvenie DCS Compendium Chapter 1 становить понад 1 млн гривень, а обсягу віскі, супутнього цьому розділі, вистачило лише на 50 “кейсів”. Вже зараз з колекцією можна познайомитися в київському магазині GoodWine.

Вартість пляшки The Balvenie 50 YO – мільйон гривень. Як і The Balvenie DCS Compendium, в Україні The Balvenie 50 YO з бочки №4567 представлений в єдиному екземплярі. На сьогоднішній день, це найдорожчий віскі в світовому рітейлі, і він ексклюзивно представлений в київському Le Silpo.

Кілька слів про творця цих унікальних напоїв. Девід Стюарт – молт-майстер дістіллерії The Balvenie, один з кращих фахівців в Шотландії. У 1962 році Девід Чарльз Стюарт поповнив ряди співробітників підприємства в віці 17 років, ставши помічником, а в 1974 отримав посаду майстра дістіллерії The Balvenie. На сьогоднішній день Девід є одним з 12 молт-майстрів в шотландської віскі-індустрії, а знання, талант і досвід у виробництві віскі зводять його в ранг фігури воістину легендарної. У 2012 році Девід зазначив 50-річний ювілей роботи на дістіллерії The Balvenie, випустивши ексклюзивний реліз віскі The Balvenie Fifty. А влітку 2016 Королева Єлизавета II вручила йому орден кавалера Британської імперії за заслуги в індустрії шотландського віскі.

Дістіллер The Balvenie є частиною сімейної компанії William Grant & Sons. William Grant & Sons Ltd – незалежне шотландське сімейне підприємство з виробництва віскі та інших категорій міцних напоїв. Компанія була заснована в 1887 р Вільямом Грантом і в даний час керується нащадками засновника. Компанія є лідером сегменту виробників шотландського віскі з тих, які продовжують традиції сімейного бізнесу.

Одна відповідь до “У Києві пройшла презентація двох релізів віскі ціною понад мільйон гривень кожен”

  1. German Bogapov сказав:

    Нічого собі віскі!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне