«Життя – це сон» – прем’єра у Театрі ім. Франка 12 вересня

12 вересня на Основній сцені Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка відбудеться прем’єра вистави «Життя – це сон» Педро Кальдерона.

Ім’я Педро Кальдерона, класика іспанської драматургії 17 століття, є одним із найпопулярніших у світовому театрі. Він із гідністю продовжив традиції свого вчителя і наставника Лопе де Вега. Саме ці автори створили й розвинули такий популярний на театрі жанр «плаща і шпаги», який протягом століть захоплює як виконавців, так і глядачів. Адже ж історії пристрасного кохання, заради якого запальні ідальго здатні на шалені вчинки, дуелі та інші всілякі подвиги, помножені на яскраву видовищність, гостроту діалогу та щасливий фінал, завжди були запорукою акторської імпровізації та аншлагів.

Сюжет п’єси є фантастично театральним (в цьому також відчувається обізнаність автора із законами театру).

Далеко в лісі існує вежа, в якій протягом багатьох років замкнено втаємниченого в’язня. Ніхто і ніколи його не бачив – такий закон короля Басиліо. З’являються мандрівники – чоловік та жінка у чоловічому вбранні, які випадково зустрічаються із дивним в’язнем. Згодом з’ясовується, що це – принц Сехисмундо, якого батько сховав подалі від королівського двору, аби уникнути страшного пророцтва, згідно якому Сехисмундо має стати тираном і загубити країну. Проте цікавість та поради оточуючих провокують батька на хитромудрий експеримент: перенести сплячого Сехисмундо до палацу і поводитися із ним як із спадкоємцем. Так миттєво Інфант отримує все, про що тільки може мріяти людина, а головне – безмежну владу. Через фантастичне перетворення розпочинається блискавичний і страшний каскад карколомних пригод Сехисмундо у палаці.

«Моє перше звернення до п’єси Кальдерона «Життя – це сон» відбулося у 1996 році на сцені театру Вахтангова. В 2004 році я здійснив її постановку за підтримки керівника Культурно-мистецького центру Могилянки Олени Замостян та Президента НаУКМА В’ячеслава Брюховецького в стінах Києво-Могилянської академії. Я дуже давно мріяв поставити «Життя є сон» з київськими акторами. Вони поєднують у собі надзвичайну глибину з ґротескністю, необхідною для прочитання Кальдерона”, – каже режисер-постановник Андрій Приходько.

“Театр я розумію як пошуки джерела з допомогою виноградної лози. Людина знаходить джерело, потім, звісно, ніхто не пам’ятатиме, хто був першим, але всі йтимуть і черпатимуть звідти, – відзначає режисер. – Кальдерон — це первісне, істинне, вічне джерело. У своїх текстах він уклав повноцінну модель буття. Його п’єси складаються з трьох хорнад. У першій частині людина кидається в один бік блукань і життєвих помилок, вона підкорюється обставинам. Згодом людина намагається звільнитися від обставин, існувати лише задля себе, лише своє еґо задовольняти. На цьому полюсі людина знову не знаходить гармонії. І тільки звільнившися від влади контрастних полюсів, людина в цьому зруйнованому світі починає розуміти, що вижити їй допоможе гармонія. Зрештою, Добро, Бог, Гармонія є різними іменами одного й того ж самого».

У ролях:

Басиліо, король Полонії – Сергій Калантай; Заслужений артист України Володимир Нiколаєнко;
Сехисмундо, принц – В’ячеслав Хостікоєв;
Астольфо, герцог Московії – Заслужений артист України Андрій Романій;
Клотальдо, старий – Олексій Зубков; Заслужений артист України Олексій Паламаренко;
Кларін, блазень – Роман Шепель;
Естрелья, інфанта – Тетяна Луценко;
Росаура, знатна дама – Ганна Снігур-Храмцова;
Сехисмундо, принц – Богдан Буйлук
Астольфо, герцог Московії – Іван Янченко
Кларін, блазень – Богдан Адаменко
Естрелья, інфанта – Марія Моторна
Росаура, знатна дама – Катерина Кусенко

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Статті та новини
Київ визначить свій талісман 16/03/2018 11:32
бронетехніка
Більше 300 школярів дізнались про професії та подивилися на танки 15/03/2018 21:00
валідатор
Маршрутки повинні отримати валідатори для оплати проїзду електронним квитком 15/03/2018 11:17
відлига
Київ бореться з можливими підтопленнями 14/03/2018 10:50
Південний міст
Рух Південним мостом частково обмежать через ремонт сьогодні та у наступні дні 13/03/2018 12:31
Нові об'єкти
Кідландія
Кідландія – місто для дітей
Кличко вело
Київський велотрек відкрив дитячу спортивну школу разом з Кличком – ФОТО
сквер на Контрактовій
На Контрактовій площі заклали сквер – ФОТО
Samsung Galaxy Studio
Samsung Galaxy Studio демонструє віртуальну реальність – ФОТО
Fabius
Fabius – ресторан на Столичному шосе Столичне шосе, 70
Відгуки
Евгений Талисманом города должен стать "благоухающий" и "специфически" обустроеный центральный железнодорожный вокзал г. Киева. Этот талисман может с успехом ...Алексей Кунах робити ренген на протязі......Анатолій Накінець-то в КМДА появився заступник у якого поки що є нормальні думки. А поки КМ буде приймати відповідні нормативні документи (думаю декілька років...23 лютого – осучаснений «Фауст» у Національній опері | Київ1 - сітігайд #1 […] […]...Київпастранс зробив додаткову зупинку на період ремонту "Святошина" | Київ1 - сітігайд #1 […] орієнтовно до кінця травня, на період капітального ремонту станції метро «Святошин» та закриття виходу з підземного переходу до проспекту [&...Petr Gorthitsa ВМЕСТО РЫСАКОВ ПУСТИТЬ ДЕПУТАТОВ...Ага! ...или закусывать нормально! )))...Догадостный Ну наконец то дошло......Фінал Ліги чемпіонів УЄФА пройде на такому ж високому рівні, як і Євробачення-2017 – Кличко | Київ1 - сітігайд #1 […] Нагадаємо, що столиця України прийме фінал Ліги чемпіо… […]...Лютий у Національній опері стане місяцем дебютів та відкриттів | Київ1 - сітігайд #1 […] Дитюк співатиме в декількох оперних виставах: «Фауст», «Євгеній Онєгін» та «Джанні […]...
Популярне