Зимова казка від Кая та Герди

Iсторія Кая та Герди
Опубліковано: 30/01/2018 18:25
Автор: admin
Рубрика: Огляди, Статті

Київський муніципальний театр опери і балету для дітей та юнацтва вкотре радує і дорослих, і малюків прекрасною постановкою опери «Історія Кая та Герди» Сергія Баневича, написаний за казкою Ганса Крістіана Андерсена «Снігова королева».

Цей твір був написаний композитором на чудове лібрето поетеси Тетяни Калініної і вперше поставлений у 1980 році на сцені Маріїнського театру (тоді Ленінградський театр опери та балету).

Написаних для дітей опер не так багато – сам жанр здається трохи заважкий для малечі. Та «Історія Кая та Герди» є дійсно оперою для дітей, написаною за всіма правилами дорослої музичної драми. Її цікаво дивитися та слухати якраз у першу чергу дорослому глядачу, а ось усілякі сценічні знахідки адресуються молодому поколінню. Тут стаються усілякі дива, казковій Сніговій королеві прислуговують тролі, веселяться страшні та одночасно кумедні лісові розбійники, а Герду врешті решт до мети везе Північний олень.

Події «Історії» перемежовуються проповіддю мудрого ліхтарника, в партитуру вдало вписані танцювальні інтермедії та симфонічна картина «Політ на північному олені». У фіналі опери у сутичці за серце людини борються любов і смерть, Герда і Снігова королева.

«Ця опера одноково адресована і дітям, і дорослим, вона про втрату і знаходження себе, як в виховних романах. Розмірковуючи про Кая, я думаю і про тих сьогоднішніх підлітків з осколками “дзеркала зла” в серцях, які не знають, що таке любов, не знають ціну життя, які безжальні і нещадні», – відзначив композитор.

This slideshow requires JavaScript.

27 січня на сцені театру яскраво грали Снігова королева – лауреат Міжнар. конкурсу Тетяна Странченко, Герда – лауреат міжнар. конкурсів Дар’я Литовченко, Кай – лауреат Міжнар. та Всеукр. конкурсів Дмитро Фощанка, Бабуся – лауреат Міжнар. конкурсу Неля Мартиненко, Ліхтарник – засл. арт. України, лауреат Міжнар. конкурсу Михайло Нагорний, Отаманиха – лауреат Міжнар. конкурсу Роман Смоляр, Маленька розбійниця – лауреат міжнар. конкурсів Аліна Дрозд, Північний олень – лауреат Міжнар.конкурсу Олексій Жмуденко, Перший троль – лауреат Всеукр. конкурсу Євгеній Шептекіта, Другий троль – лауреат Міжнар. конкурсу Вікторія Осадчук.

Глядачі оваціями зустрічали останню сцену, де всі актори об’єдналися разом, ще раз доводячи, що добро завжди перемагає!

Диригент-постановник вистави – Михайло Мороз, режисер-постановник – Лариса Моспан-Шульга, сценографія та костюми – засл. художник України Людмила Нагорна, хормейстер-постановник – Анжела Масленнікова, балетмейстер-постановник – нар. арт. України Віктор Литвинов, диригент – лауреат міжнар. конкурсів Іван Чередніченко, режисери, які ведуть виставу – Патімат Мірзаєва, Олександра Кравченко.

Наступного разу чекайте на снігову казку 10 лютого.

© Фото Германа Богапова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Статті та новини
патрульна поліція
Правопорядок у столиці під час проведення фіналу Ліги чемпіонів буде забезпечений – Кличко 22/05/2018 13:15
Кубок чемпіонів
«Газпром» відсутній на рекламних стендах УЄФА у Києві 22/05/2018 12:44
ярмарки
Ярмарки цього тижня відбудуться у всіх районах Києва 22/05/2018 12:23
Кличко вело
Кличко обіцяє запустити три веломаршрути та створити 300 точок велопрокату – ВІДЕО 19/05/2018 14:12
Велодень
Велодень-2018 зібрав тисячі велосипедистів – ВІДЕО, ФОТО 19/05/2018 11:56
Нові об'єкти
Кідландія
Кідландія – місто для дітей
Кличко вело
Київський велотрек відкрив дитячу спортивну школу разом з Кличком – ФОТО
сквер на Контрактовій
На Контрактовій площі заклали сквер – ФОТО
Samsung Galaxy Studio
Samsung Galaxy Studio демонструє віртуальну реальність – ФОТО
Fabius
Fabius – ресторан на Столичному шосе Столичне шосе, 70
Відгуки
Natalibync Incredible lots of amazing information! http://abc-trading.com.ua/?act=%D0%A1%D0%BA%D0%B0%D1%87%D0%B0%D1%82%D1%8C-%D0%BA%D0%BD%D0%B8%D0%B3%D1%83-%...Natalibync Medical document 006 http://abc-trading.com.ua/?act=%D0%A3%D1%87%D0%B5%D0%B1%D0%BD%D0%B8%D0%BA-%D0%BF%D0%BE-%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D...Natalibync Thanks. Awesome stuff! http://adtpro.ru/?docx=Системы-пескоподачи-локомотивов.html Thanks. Awesome stuff! http://2004959.ru/?doc=синяченко-п...lera У кіосках по подажу соціального хліба завели незрозумілі зошити зі списками (тому дам -- цьому не дам). Не всі люди знали про таке ноу-хау.Та й до чог...lera соціальний хліб має продаватися за карткою киянина...Natalibync Blank doc http://adtpro.ru/?docx=Инструкция-машиниста-жд-крана.html Blank document http://2004959.ru/?doc=справка-о-начислении-больничного-л...Natalibync Medical document 009 http://2004959.ru/?doc=характеристика-периодов-развития-человека-таблица-анатомия.html Medical document 009 http://2004...Natalibync Blank doc http://2fish.ro/?obrazec=Учебник-ортопедическая-стоматология-курляндский.html Medical document 004 http://2fish.ro/?obrazec=Таблиц...Anadybync Incredible lots of amazing information! http://bgimages.pl/?top=Электроплита-электролюкс-инструкция.html Regards. I like this! http://bgimag...circuit de voitures carrera Vous avez reçu un e-mail de confirmation. http://www.iatn.net/redirect?url=http://prixpascher.wordpress.com/2018/04/02/circuits-de-voitures-magic-glow...
Популярне