Зимове купання викликає максимальне напруження всіх фізіологічних механізмів

Зимове купання, зокрема купання в ополонці, вважається найвищою формою загартування холодом. Фактично, це великий фізичний та психоемоційний стрес. Воно викликає максимальне напруження всіх фізіологічних механізмів терморегуляції та активізацію діяльності практично всіх органів і систем. Щоб зимове купання, особливо на Водохреща, було безпечним і комфортним, треба звернути увагу на поради лікарів. До цього киян закликала доктор медичних наук, директор департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.

«Безпосередньо після купання в ополонці підвищується частота серцевих скорочень, посилюється кровообіг, активізуються ендокринна, імунна та нервова системи. Цей захід має конкретний перелік протипоказань. Наприклад, при серцевій недостатності, гіпертонії, ревматизмі, туберкульозі легень, захворюваннях нирок, багатьох інших гострих і хронічних захворюваннях таке купання протипоказане. Навіть якщо ви перевтомлені, відчуваєте себе не в тонусі, без настрою, можливо роздратованими, пригніченими – відкладіть купання до кращих часів», – наголосила Валентина Гінзбург.

Директор Департаменту порадила киянам підходити до рішення «пірнати чи не пірнати» виважено, приймати його виключно після консультації з лікарем.

«Пам’ятайте, що при загартуванні важливо дотримуватись принципів поступовості, послідовності, систематичності, а також загальних рекомендацій лікарів», – наголосила Валентина Гінзбург та перелічила основні практичні поради тим, хто вирішив відзначити свято Водохреща купанням у відкритих водоймах:

1. Обов’язково купайтеся у знайомому місці або місці, пристосованому для зимового купання – з облаштованим заходом у воду, де немає великої глибини.

2. Підходьте до ополонки із супроводжуючим. Візьміть із собою теплоізоляційний килимок, сухий рушник, щоб підстелити під ноги при роздяганні та одяганні на відкритому повітрі.

3. Купатися потрібно швидко: якщо ви новачок, то одразу після того, як пірнули у воду, виходьте на берег. Не варто рахувати час, проведений у воді, головне – контакт із холодною водою. Одразу після виходу з води обітріться рушником і швидко одягайтеся.

4. Одяг і взуття повинні бути зручним для одягання, не тісними і з найменшою кількістю ґудзиків, застібок і шнурків.

5. Не вживайте алкоголь і не куріть перед та одразу після купання! Не купайтеся натщесерце та відразу після приймання їжі.

6. Занурюватися з головою або ні – не так принципово, як деякі вважають. У будь-якому разі холодове навантаження буде сильним.

7. Майте на увазі, що вода, температура якої нижче +10-12 С°, уже відчувається як холодна. Сприйняття холоду залежить від погодних умов. Наприклад, якщо є вітер і підвищена вологість, то замерзання відбувається скоріше, ніж при більш морозній та сухій погоді без вітру.

8. Якщо вирішили зануритися із дитиною, необхідно бути особливо обережними: втрата тепла у дітей відбувається швидше, ніж у дорослих. Окрім того, для них це ще й велике фізичне та психічне навантаження. Тому рекомендується робити це при повній згоді дитини, коли дитина знаходиться у свідомому віці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне