13 січня – балет «Вечори на хуторі біля Диканьки»

Під Старий Новий рік на глядачів у Національній опері очікує балет-фантазія «Вечори на хуторі біля Диканьки на музику Євгена Станковича.

Вечори на хуторі біля Диканьки

Спектакль раніше мав назву «Ніч перед Різдвом» і був поставлений у 1993 році Віктором Литвиновим. У 2015 році нове прочитання знайомого з дитинства сюжету торкнулося не тільки назви балету, але й абсолютно всіх аспектів – костюмів, декорацій, виконавців головних партій та музичної частини. Завдяки цьому постановка перетворилася у справжній балет-феєрію, коли на тлі неперевершено образної, хоча і досить складної музики Євгена Станковича, розгортається сюжет, багатий на романтичні та комічні сцени.

У музичній канві виправдано і використання улюблених народних тем «Щедрика», «Радуйся, земле», та цитування більш сучасних популярних творів, але кожна з цих мелодій має свою драматургічну функцію, кожен образ має свій лейтмотив і характер. Це один з кращих балетів, в якому поєднані глибокі знання фольклору та класичного танцю, пошиті сотні стилізованих костюмів. Поряд із картинами сільської Різдвяної ночі з її співом та веселощами – фантастичні образи нечистої сили, небесних зірок… На глядачів чекає видовищна вистава, багата на народні звичаї та повна іронії.

Вечори на хуторі біля Диканьки

У головних партіях: Тетяна Льозова (Оксана), Тетяна Андреєва (Солоха), Тетяна Голякова (Цариця), Микита Сухоруков (Вакула), Даніїл Сілкін (Чорт), Микита Соколов (Дяк), Владислав Іващенко (Голова), Ігор Буличов (Чуб) та ін.

Постановний склад: диригент-постановник – Аллін Власенко, балетмейстер-постановник – Віктор Литвинов, художник-постановник: Марія Левитська.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне