15–21 жовтня киянки зможуть доєднатися до профілактичного тижневика з нагоди Всесвітнього дня боротьби з раком грудей

Читайте також

Усик знесе свій будинок

Чемпіон світу з боксу Олександр Усик вирішив знести свій будинок у Ворзелі, в якому раніше жили росіяни.

У Києві замалювали мурал із Залужним

У Києві прибрали мурал із зображенням колишнього головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, який був розміщений на стінах інтернату для дітей з особливими потребами.

На Подолі спиляли 72-річну шовковицю

На Подолі спиляли багаторічну шовковицю на вулиці Межигірській.

Що дає рухомий рядок та як замовити його у Києві

Рухомий рядок – електронне табло, на якому відображається текст, що рухається. Він складається з безлічі світлодіодів, які можуть світяться різними кольорами.

Поділитися

15–21 жовтня киянки зможуть доєднатися до профілактичного тижневика з нагоди Всесвітнього дня боротьби з раком грудей, який відзначають 15 жовтня. Також 20 жовтня відзначають Всеукраїнський день боротьби із захворюваннями на рак молочної залози. Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.

«Пропонуємо киянам і киянкам згадати про важливість регулярних профілактичних оглядів для вчасного виявлення патологій молочної залози. І так, я не обмовилась – усім мешканцям і мешканкам столиці. Адже здоров’я жінки – це не лише її справа. Про нього мають піклуватися і її близькі, зокрема діти, батьки, партнери. Раджу всім питати у своїх рідних жінок, як давно вони були на консультації в гінеколога/гінекологині та мамолога/мамологині. І якщо відповідь – щось на кшталт «зараз не до того», варто наполегливо попросити записатися, а то й відвести до спеціаліста/спеціалістки. Адже виявлений на ранніх стадіях рак грудей добре піддається лікуванню», – зазначила Валентина Гінзбург.

Вона розповіла, що за статистикою перше місце серед онкозахворювань жінок посідає саме рак молочної залози. Так, за перше півріччя цього року його виявили у понад 600 киянок, у 20% із них – занедбану стадію. Загалом у 2024 році захворюваність на рак молочної залози в Києві зросла майже на 13% порівняно з 2020-м.

За словами директорки Департаменту, можливість прийти до лікаря, обстежитися та проконсультуватися є завжди. Утім, як показує досвід, люди активніше піклуються про себе під час профілактичних акцій – тижневиків і днів здоров’я. Тож чергове нагадування про необхідність профілактичного огляду – важливе.

«На 100% убезпечити себе від захворювання на рак, мабуть, неможливо. Але вчасно виявити та вилікувати – цілком. Сучасні обстеження, які можна безкоштовно зробити в комунальних медичних закладах, допоможуть діагностувати рак на початкових стадіях. А це дає досить великі шанси на повне одужання. Зверніться до свого сімейного лікаря/лікарки або гінеколога/гінекологині, і вони підкажуть, які саме обстеження (залежно від віку, сімейного анамнезу тощо) треба пройти саме вам. Дбайте про себе і про тих, кого любите! Залишайтеся здоровими!» – закликала Валентина Гінзбург.

Вона також додала, що на сторінці Департаменту охорони здоров’я у Facebook за посиланням https://www.facebook.com/share/p/ivYb3bBkz7d9Yq9h/ можна знайти підказку, як часто необхідно обстежувати молочні залози за загальними рекомендаціями фахівців.