Мініскульптуру встановив проєкт «Шукай!», вона складається з двох потягів, які прибувають на першу платформу «залізних воріт» Києва.
Про це повідомили у пресслужбі проєкту.
Як виглядає скульптура
Один із поїздів із військовими з Краматорська, інший — з-за кордону. Автори вказують, що залізничний вокзал стає локацією-символом українців, які прямують додому або повертаються з фронту.
«Колись головним урочистим в’їздом до міста були Золоті ворота. Через них у Київ в’їжджали учасники військових походів, посли країн-друзів Русі. Тепер на себе цю роль перебрали Залізні ворота залізничного вокзалу. Залізні ворота — нові Золоті, парадний в’їзд для киян, що повертаються додому», — каже авторка проєкту «Шукай!» Юлія Бевзенко.
Прототипи персонажів
У персонажів, зображених на скульптурці «Повернення додому», є прототипи:
військовий зі своєю дружиною, яка приїхала в Краматорськ поїздом, щоб дізнатись із чоловіком стать їх майбутньої дитини;
хлопчик із загубленою в поїзді, а потім повернутою залізничниками іграшкою;
родина з Маріуполя.
У проєкті вказують, що з моменту відкриття скульптура слугуватиме нагадуванням про важливість повернення всіх українців додому.
Партнери створення артоб’єкта
Створення мініскульптури стало можливим завдяки партнерам проєкту: Укрзалізниці та Visa, меценату скульптури.
«Залізниця привезе додому кожного. За графіком. Від початку повномасштабного вторгнення залізничники евакуювали понад чотири мільйони українців, переважно з дітьми та улюбленцями. У зворотному напрямку — на схід — ми щодня відправляємо тисячі наших незламних захисників. Ми продовжуємо рух заради повернення їх усіх: врятованих від війни жінок та дітей з-за кордону, а наших воїнів — з фронту», — прокоментував виконувач обов’язків директора Вокзальної компанії Укрзалізниці Сергій Олійник.
Де шукати
Мініскульптура «Повернення додому» знаходиться на Центральному залізничному вокзалі Києва поблизу зали відпочинку Visa.