20 лютого – до Дня Героїв Небесної Сотні Друга симфонія Г. Малера у Національній опері

Читайте також

Найкращих театральних діячів столиці відзначили премією «Київська пектораль – 2023»

У столиці найкращих митців сцени традиційно відзначили найпрестижнішою театральною премією «Київська пектораль».

Кличко вручив мерикіні Парижа відзнаку «За сприяння обороні Києва»

Від початку повномасштабної війни мерикіня Парижа Анн Ідальго вже вчетверте відвідує Київ. У четвер, 28 березня, Кличко зустрівся з французькою делегацією у столичній мерії. Через оголошення повітряної тривоги сторонам довелося продовжувати спілкування у підвалі-укритті КМДА.

У Києві почали вимикати опалення

Починаючи відсьогодні, 28 березня, у Києві почали вимикати опалення. Про це в ефірі телеканала "КИЇВ 24" повідомив секретар Київської міської ради, заступник мера Володимир Бондаренко.

Кияни “тащаться” від “Конотопської відьми” “франківців”

Сьогодні, 28 березня, відкрили продаж квитків у Театрі Франка на феєричну виставу режисера Івана Уривського "Конотопська відьма". Щоб отримати бажаний квиток, кияни почали збиратися ще за три години до початку продажів квитків.

Хто у Києві може “зашибати” до 50000 грн. щомісяця?

Незважаючи на те, що мінімальна зарплата в Україні все ще лишається на досить низькому рівні, представники деяких професій можуть розраховувати на гідну оплату праці. Наприклад, водіям у Києві готові платити близько 50 тисяч гривень на місяць.

Поділитися

20 лютого до Дня Героїв Небесної Сотні у Національній опері буде виконана Друга симфонія Г. Малера (прем`єра).

Густав Малер – один з найвидатніших і впливовіших симфонічних композиторів кінця XIX – початку XX століття. Його творчість загалом складалася з симфонічних і пісенних циклів. Малер не був популярний і успішний як композитор за життя, але його талант диригента був очевидний. Завдяки цьому Густав виступав в найпрестижніших концертних залах і працював музичним директором у відомих оркестрах. Працюючи як композитор, він створив багато стилів, які з часом мали глибокий вплив на композиторів наступних поколінь, спровокували певні тенденції в створенні опер, встановили нові стандарти.

За Другою симфонією (1887-1894) Густава Малера затвердилася програмна назва «Симфонія Воскресіння». Назва ця сходить до духовної пісні Фрідріха Готлиба Клопштока «Ти воскреснеш». Малер звернувся до її тексту у фіналі симфонії.

Першу частину композитор спершу припускав опублікувати під назвою «Тризна» як самостійну симфонічну поему. Лише у 1893-1894 роках оформляється остаточний задум симфонії з п’яти частин. Композитор писав про свою симфонію: «Я назвав першу частину «Тризна», в ній я ховаю героя моєї Першої симфонії («Титан».) Водночас ця частина –  це питання: навіщо ти жив? чому ти страждав? невже усе це – тільки величезний страшний жарт? Відповідь я даю в останній частині».

Симфонія № 2 прозвучить у виконанні симфонічного оркестру та хору Національної опери України. Солісти: Ксенія Бахрітдінова, Зоряна Кушплер (Віденська державна опера).

Диригент – Микола Дядюра, хормейстер – Богдан Пліш.

spot_img