4 незвичні варіанти зелені, які давно вже пора подавати на стіл
Кріп, петрушка, зелений лучок – звична зеленина на українському столі. Пропонуємо внести різноманітність до буденної їжі. Спробуйте свіженькі та корисні варіанти зелені – додавайте їх до салатів, внесіть нотку хрумкості в бутерброди, приправляйте перші страви.
Кінза – старокитайське джерело здоров’я
Кінза – це зелена частина коріандру. Свіже листя має жагучий пікантний смак та пряний аромат. Найбільш гармонує з м’ясними стравами, супами, легкими літніми салатами. Смак яскраво розкривається в поєднанні з м’якою м’ятою, перцем чилі, часником.
Корисні властивості кінзи:
- покращує склад крові;
- позитивно впливає на серцево-судинну систему;
- має заспокійливий ефект;
- виводить шлаки з організму.
Корисна зелень багата на вітаміни та амінокислоти. Регулярно вживайте її в їжу, щоб забезпечити організм калієм, магнієм, рибофлавіном, цинком та селеном.
Рукола – ключ до вічної молодості
Рукола – «італійська кульбабка». Має делікатний різнобарвний смак, у ній є й кислинка, і екстраваганта перчинка, і горіхові нотки. Страви з руколою – це різотто, піца, паста, соус песто. Іноді її обсмажують на смачній оливковій олії та додають до гарнірів.
Корисні властивості руколи:
- низька калорійність, ідеальний варіант для дієтичного меню;
- укріплення нервової системи;
- нормалізація рівня гемоглобіну;
- лікувальний ефект при виразках шлунку;
- відновлення обмінних процесів.
Зеленина містить вітаміни групи В, С, залізо, магній, селен, цинк. Вживайте руколу для профілактики онкологічних захворювань.
Мікрозелень горошку – заряд енергії на весь день
Чаруюча зеленина у підставці не тільки дозволяє новим стравам смакувати по-новому, але й прикрасить вашу оселю. Мікрогрін горошку приємно хрустить у роті, розкриваючися делікатними солодкуватими та пряними нотами. Здається, немов ви куштуєте не самі боби, а його стручки та стеблини. Зеленина добре поєднується з бутербродами, салатами та літніми спілими фруктами.
Корисні властивості мікрогріну горошку:
- знижує рівень цукру в крові;
- виводить холестерин;
- заряджає бадьорістю та енергійністю на весь день.
Молоде листя та стебла багаті на протеїни, клітковину та фосфор. Містять вітаміни групи В, А, Е, РР, фолієву кислоту. Заказати зелень з доставкою прямо в пластиковому боксі, наповненому ґрунтом, можна на https://foodex24.com/ua/category/zelen.
Фенхель – спокій для шлунку
Фенхель, або «аптечний кріп», пахне та смакує, немов аніс, але він солодший. Свіжі качанчики зеленини не тільки додають до страв, але навіть використовують у якості самостійного гарніру. Особливо тушкований фенхель гармонує з запеченою білою рибою. Найяскравіший тандем він утворює з імбиром – з них виходить пікантний маринад.
Корисні властивості фенхелю:
- має протизапальні властивості;
- знімає шлункові спазми;
- допомагає при метеоризмі;
- видаляє холестерин;
- освіжає дихання.
Стебловий фенхель має у складі багато цінних кислот: олеїнову, лінолеву, пальмітинову. Зеленина багата на магній, фосфор, калій, марганець, вітаміни групи В, А, С, РР, флавоноїди.
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:










Залишити відповідь