Майже половина українок розглядають можливість опанувати професії, які традиційно вважаються чоловічими.
В Україні 45% жінок розглядають можливість опанувати професії, які традиційно вважаються чоловічими. Про це свідчать результати експрес-дослідження, проведеного у вересні компанією Gradus Research спільно з Deloitte Ukraine
Більш схильні до зміни професії молодь і мешканки західного, північного регіонів та Києва, стверджують автори дослідження.
На думку половини респондентів (50%), перенавчатися на традиційно чоловічі професії мають саме жінки, на другому місці – ветерани (44%), люди з інвалідністю (43%) і люди старшого віку (42%).
Водночас рівень стресу та вигорання серед українських жінок зростає.
45% респонденток вказують на вищий рівень стресу, порівнюючи з минулим роком, а 38% опитаних жінок кажуть, що відчувають себе більш вигорілими.
Дослідження проведене методом самозаповнення анкети в мобільному застосунку Gradus. Вибірка відображає структуру населення міст з кількістю мешканців понад 50 000 у віці 18-60 років за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном, за виключенням тимчасово окупованих територій та територій ведення активних бойових дій. Розмір вибірки: 1000 респондентів.
На тлі мобілізації до армії українська економіка зіткнулася з нестачею робочої сили. Міністерство економіки запропонувало перекваліфіковувати жінок на ті професії, представники яких пішли воювати.
24 липня 2024 року жінок почали безоплатно готувати на водіїв міських автобусів.
2 вересня в Україні запропонували жінкам безкоштовно навчатися на далекобійниць. Пілот запустили у чотирьох містах. Тепер проєкт збираються масштабувати через велику кількість кандидаток.
Також в Україні в межах проєкту Reskilling Ukraine запустили програму Iron Women з навчання управління будівельною технікою.