Київський університет спорту готуватиме фахівців з реабілітації

Читайте також

Чергові відключення на Київщині 11 грудня

У Київській області та столиці 11 грудня запроваджено графіки відключення електроенергії.

Різдвяний літературний вечір у Молодому театрі

Подія буде присвячена обговоренню локальних традицій Різдва в різних куточках України, розмовам про віру в дива та святкові зібрання

Благодійний майстер-клас: створення різдвяного віночка

На майстер-класі ви створите різдвяний віночок, який завдяки використанню стабілізованих рослин та природних матеріалів зберігатиме форму та колір до 10 років

Найбільший маркет подарунків Києва від «Всі. Свої»

Організатори обіцяють атмосферу, де поєднуються колядки та електро-етно-поп, новомодні прикраси та дідух, а автентичні страви готуються на сучасних девайсах

Бетховен: «Їхав козак за Дунай» та камерні перлини

Національний будинок музики запрошує на завершальний концерт із серії подій, приурочених до 255-річчя від дня народження Людвіґа ван Бетховена

Поділитися

Завдяки експериментальному проекту студенти набудуть професійного досвіду ще під час навчання, для чого працюватимуть з пацієнтами в медзакладах.

Міністерство охорони здоров’я України запускає експериментальний проект із підготовки фахівців з реабілітації за дуальною формою навчання. Це означає, що теорія вивчається в учбовому закладі з педагогом, а практика – на робочому місці під керівництвом наставника, у даному випадку – фахівця медичного закладу з реабілітації. Причому практиці відведено 45% від усього навчального часу.

Серед київських вишів можливість взяти участь у цьому експерименті отримав Національний університет фізичного виховання і спорту України, повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. Адже тут здійснюють підготовку фахівців за спеціальністю «Терапія та реабілітація» («Фізична терапія, ерготерапія»). Ціль проста – забезпечити потужну практичну підготовку фахівців з реабілітації вже у виші, аби після закінчення випускник вийшов на роботу вже “готовим” спеціалістом, якого не потрібно ані навчати, ані перенавчати. Потреба в асистентах фізичного терапевта та ерготерапевта наразі велика, тож краще не гаяти часу.

“Студент отримає контрольований доступ до роботи з пацієнтом, до того ж матиме мотивацію – заробітну плату. Заклади охорони здоровʼя своєю чергою матимуть можливість впливати на формування змісту освітніх програм. Усе це допоможе нам покрити потребу в асистентах фізичного терапевта та ерготерапевта уже найближчим часом та підвищити якість медичної освіти загалом”, – зазначив у Facebook Віктор Ляшко.

Аби взяти участь у проекті, студенти мають подати заяву про переведення на дуальну форму здобуття освіти, пройти відбір у закладі вищої освіти та закладі охорони здоров’я й підписати тристоронній договір і трудову угоду.

Ті, хто вже вчиться, можуть долучитися за певних умов:

  • щонайменше три роки навчання на денній формі;
  • підготовка за спеціальністю 227 «Терапія та реабілітація» (227 «Фізична терапія, ерготерапія») у закладах вищої освіти, що є учасниками експериментального проекту;
  • високі показники успішності за попередній навчальний рік. Не менше 80% для здобувачів ступеня бакалавр — третій рік навчання, для здобувачів ступеня магістрів — перший рік навчання. Або ті, хто під час вступу на магістерський рівень отримали щонайменше 75% максимальної кількості балів для вступу на спеціальність 227;
  • успішна співбесіда в обраному закладі охорони здоров’я.
    До речі, поки проект запланований на два роки, у разі його успішності буде масштабований на інші виші. Наразі, крім Національного університету фізичного виховання і спорту, у ньому беруть участь Дніпровський медуніверситет, Сумський державний університет, Львівський університет фізичної культури.