У Києві викрито міжнародний шахрайський кол-центр

Читайте також

Тарифи на світло 2025–2026: чому побутова ціна нижча за ринкову

Сьогодні українські домогосподарства сплачують лише частину реальної вартості електроенергії.

Україна 2026: головні зміни у виплатах, медицині та податках

З 1 січня 2026 року в Україні набуває чинності низка законодавчих та соціальних новацій.

Цього тижня у столиці триватимуть продуктові сільськогосподарські ярмарки

Цього тижня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.

Ринок праці 2025: де платять понад 50 тисяч гривень та хто став лідером зростання

Наприкінці 2025 року в Україні спостерігається суттєве зростання заробітних плат у сферах будівництва, логістики та послуг.

Без «подвійних» черг: у Кабміні обіцяють адаптувати графіки для киян після тривалих блекаутів

Уряд працює над тим, щоб споживачі, які пережили багатогодинні аварійні відключення, не потрапляли одразу під планові обмеження.

Поділитися

Детективи Бюро економічної безпеки України викрили у столиці діяльність підпільного кол-центру, працівники якого видавали себе за представників іноземних інвестиційних компаній та шахрайським шляхом заволодівали коштами громадян інших держав.

Як повідомили у пресслужбі БЕБ, від протиправної діяльності постраждали громадяни Німеччини, Словаччини, Чехії, США та Канади.

За даними слідства, співробітники кол-центру — переважно з хорошим знанням іноземних мов — телефонували громадянам інших країн і представлялися менеджерами неіснуючих інвесткомпаній. Вони переконували клієнтів вкладати кошти у криптовалютні активи через спеціально створені фейкові веб-ресурси, які адміністрували організатори схеми.

«Після перерахування коштів на рахунки фіктивних компаній комунікація з інвесторами припинялася. Надалі грошові активи легалізовувалися через нелегальні обмінники криптовалюти», — зазначили у БЕБ.

За попередніми даними, у кожному з таких офісів працювало від 15 до 40 осіб. Розмір їх винагороди залежав від суми залучених коштів і міг сягати до 5000 доларів США на тиждень.

Наразі триває досудове розслідування. Встановлюються всі особи, причетні до організації та функціонування шахрайської схеми.

Раніше Офіс Генпрокура у Києві провів масштабну операцію, в результаті якої в столиці припинено роботу ряду шахрайських кол-центрів.

Під час спільної міжнародної спецоперації українські та чеські правоохоронці ліквідували мережу шахрайських кол-центрів.