У Національній опері «Травіата» Верді та балет «Дама з камеліями»

Читайте також

У Києві терміново скасували всі сільськогосподарські ярмарки, заплановані на 3 лютого

Через стрімке похолодання у столиці прийнято рішення про скасування всіх ярмаркових заходів, що мали відбутися у вівторок, 3 лютого.

Сільськогосподарські ярмарки у Києві цього тижня

На цей тиждень (3–8 лютого 2026 року) графік сільськогосподарських ярмарків у Києві виглядає наступним чином.

Евакуація з Києва не на часі: КМДА

Попри складну ситуацію в енергосистемі, міська влада Києва офіційно заявляє: наразі питання про евакуацію жителів столиці не стоїть.

Майже 110 тисяч київських школярів повернулися до очного навчання

Сьогодні, 2 лютого, до шкіл Києва прийшли майже 110 тисяч учнів – це 41,6% від загальної кількості школярів міста.

Якими будуть ціни на харчі в умовах енергетичної невизначеності

Український споживач уже кілька років живе в режимі «цінового шоку».

Поділитися

Поринути в епоху Олександра Дюма і його «Дами з камеліями» можна буде, відвідавши й однойменний балет, і оперу «Травіата».

Травіата

Коли «Травіата» вперше була виконана 6 березня 1853 в Венеції, це був відвертий провал. Опера не сподобалася а ні критикам, а ні публіці. Велика проблема виникла зі співачками: занадто пишною була героїня, що вмирає від сухот, і всі вважали, що це жарт. Іншою проблемою були костюми: опера виконувалася в сучасному одязі, що також було незвично. У більш пізньому виконанні все це було змінено. І ось тоді опера здобула успіх в Італії. Широка публіка полюбила її – і в Європі, і в Америці. Хоча критики вважали, що історія ця «огидна, жахлива й аморальна». Сьогодні ця опера, що стала на сто шістдесят років старшою, одна з найпопулярніших і займає перше місце серед всіх виконуваних у світі опер.

Лібрето до опери написав Франческо П’яве, в основу якого була покладена п’єса Олександра Дюма-сина «Дама з камеліями», заснована, у свою чергу, на напівавтобіографічному романі. Прототипом головної героїні роману була реальна жінка, паризька куртизанка Марі Дюплессі, що жила в першій половині XIX століття, і в яку був закоханий молодший Дюма.

Олександр Дюма-син після знайомства з оперою «Травіата» сказав, що вже через 50 років ніхто не згадав би твір «Дама з камеліями», але завдяки Верді він став безсмертним.

Настя Шевченко Дама з камеліями

Історію про знамениту куртизанку покладено не тільки в основу опери, але й балету «Дама з камеліями». Так 23 червня відомий сюжет буде представлений балетною трупою. Хореографію здійснила художній керівник балетної трупи театру Аніко Рехвіашвілі на музику Л. Бетховена, Й. Брамса, І. Пахельбеля, Г. Форе, Е. Елгара, І. Стравінського. Головну партію виконає Анастасія Шевченко, яка настільки співпереживає своїй героїні, що не може стримати сльози навіть під час танцю.