Активісти закликають зупинити наступ на український простір

Читайте також

Винайшли у Києві: користуються десятки мільйонів

Пропонуємо вашій увазі світові винаходи киян, якими сьогодні користуються десятки мільйонів.

Біля будівлі КМДА з”явився “Трон переможця”

Артінсталяція створена, аби поінформувати про проєкт «Територіальна оборона неба» та збирати кошти на бойові дрони.

“Анастасія” – новий захоплюючий сингл від молодого українського співака Volkanov

Пісня «Анастасія» - це присвята одному з найпоширеніших і найпопулярніших жіночих імен. Улюбленець жіночих сердець, співак і композитор Volkanov, сьогодні представляє нову музичну премʼєру «Анастасія».

До Всесвітнього дня вишиванки у Києві оголосили переможців конкурсу #FashionПРОРИВ

До Всесвітнього дня вишиванки у Києві оголосили переможців конкурсу #FashionПРОРИВ, який щорічно проводить Fashion Globus Ukraine та Асоціація швейних училищ України.

Поділитися

17 червня, у середу перед входом до комітетів Верховної Ради (вул.Садова, 3а) відбудеться попереджувальна театральна акція «Зупинимо наступ на український простір». Початок о 14.30. Організатори – спільнота «Мова об’єднує», до якої належать, зокрема, Волонтерський рух «Безкоштовні курси української мови», Громадянський рух «Відсіч», рух «Простір свободи».

Влада не лише почала озвучувати тези, досі характерні лише для пропаганди держави-агресора, пов’язаних з нею олігархічних кланів та режиму Януковича, але й перейшла до деструктивних дій, намагаючись змінити закон про мову та інші закони, що захищають українську освіту, культуру, медіапростір.

15 червня понад 100 митців, учених, журналістів, ветеранів та громадських діячів оприлюднили звернення з закликом до влади зупинити наступ на український простір. Серед них, зокрема, в’язні путінського режиму донецький релігієзнавець Ігор Козловський та кримчанин Володимир Балух, акторки Ірма Вітовська, Римма Зюбіна, письменники Юрій Винничук, Андрій Кокотюха, Тарас Антипович,  Ірен Роздобудько, кінорежисери Ахтем Сеітаблаєв та Володимир Тихий, публіцисти Вахтанг Кіпіані та Віталій Портніков, музиканти Тарас Компаніченко, Юрій Журавель, правник-міжнародник Володимир Василенко, відомі мовознавці Лариса Масенко, Юрій Шевчук, екс-очільниця МОЗу Уляна Супрун.

Автори звернення закликають зупинити наступ на українську мову та інформаційний простір.

1. Зняти з розгляду законопроєкт Бужанського №2362 і припинити спроби відновлення русифікації освіти.

2. Під час розгляду законопроєкту «Про медіа» не допустити послаблення жодної чинної законодавчої норми, що захищає українську мову та національний інформаційний простір, зберегти чинний Перелік осіб, що загрожують національній безпеці та механізми його наповнення і застосування.

3. Відмовитися від спроб ревізії Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

У середу перед приміщенням, де гуманітарний комітет Ради о 15.00 розглядатиме русифікаторський законопроєкт Бужанського, відбудеться акція на підтримку звернення. Активісти покажуть нове іронічне шоу «Урядовий квартал». Під час його перегляду кожен українець зможе згадати часи Віктора Януковича і  побачити схожі риси у наступі на українські цінності 10 років тому і зараз.

Учасники акції прагнуть нагадати владі, що захист мови і культурно-інформаційного простору – це речі, які українці боронитимуть за будь-яку ціну всіма передбаченими законом засобами. І закликати депутатів замість збурення і штучного розколу суспільства на мовному ґрунті – сконцентруватися на розв’язанні соціальних та економічних проблем українських громадян.