«Архів застережень» – виставка Олександра Дубовика у Мистецькому Арсеналі

Читайте також

Попит на квартири вже значно виріс

Київський ріелтор Ірина Луханіна заявила, що у разі закінчення війни вартість житла в столиці може подорожчати на 30%. 

Ціни на цигарки зростуть “нападецкі”: одразу на 40 грн

Президент підписав законопроєкт про підвищення акцизів на сигарети.

У Києві викрито масштабну схему розкрадання

Київська міська прокуратура повідомила про підозру посадовцям Київської міської державної адміністрації (КМДА)

Огірки вже по 140 гривень

В Україні ціни на огірки почали зростати вже другий тиждень поспіль, і наразі ситуація лише загострюється.

Індекс борщу березень-2025

Цьогоріч індекс борщу, у порівнянні з минулими роками, зберігає тенденцію до зростання.

Поділитися

У Мистецькому Арсеналі відкрилась виставка художника Олександра Дубовика «Архів застережень», приурочена до 85-річчя митця. У експозиції представлені абстрактно-символічні твори митця різних періодів.

«Девіз цієї виставки ‒ «Архів застережень», де «архів» визначає об’єктивну сторону мистецтва, звід фактів, подій, свідчень. Але структура думки, та й, в цілому культура, побудовані на відлунні і мають індукційну природу ‒ простір зіставлень, переосмислень, суміщень та прогнозів. Епохи відрізняються одна від іншої не тільки рівнем технологій, але й, в першу чергу, рівнем агресивності. Образи цієї виставки в реальному, символічному та естетичному плані говорять про той тривожний, неспокійний час, в якому ми живемо. Наша мета і гідність ‒ зберегти світ людської єдності, розуміння добра, щоб не допустити агресивного повалення людських духовних пріоритетів. Таке прагнення ‒ невід’ємна частина менталітету України», ‒ пояснює Олександр Дубовик.

За словами авторитетного французького мистецтвознавця Жана-Клода Маркаде, «від творчості Дубовика віє не тільки сакральністю православного іконопису, але і квітковою веселковістю українських ланів, прикрашення одягу, внутрішнього устаткування хат, взагалі всією кольоровою палітрою, яку Малевич приписав Україні. Дубовик переплавляє цю образотворчу і кольорову спадщину в унікальний світ символів, в діалог з різними мистецькими культурами, в потаємну знакову систему. Він веде розмову і з іконою, і з Малевичем, і з школою Матюшина, і з бойчукізмом, і з спектралізмом Богомазова, але рішення абсолютно специфічні: картини Дубовика випромінюють життєрадісність, вони радість для ока, душі і духа».

Олександр Дубовик народився 1931 року в Києві. Навчався в Київському державному художньому інституті. Виставки його робіт в різні роки проходили в Парижі, Нью-Йорку, Чикаго, Бухаресті, Майнці, Потсдамі, Москві, Відні, Варшаві, Тегерані. Олександр Дубовик неодноразово брав участь у форумі мистецьких проектів Art Kyiv Contemporary. З 2009 року є почесним академіком Академії мистецтв  України. Роботи Олександра Дубовика знаходяться в колекціях Національного художнього музею України, Третьяковської галереї, Музею сучасного мистецтва Тегерана, чиказького Zimmerly Art Museum, а також у приватних збірках у Німеччині, Швеції, США, Канади, Франції, Португалії тощо.

Виставка триватиме до 7 серпня. Вхід для дорослих коштує 50 грн, для пільгових категорій – 20 грн.