Автівки у салонах Києва розкуповують як “гарячі” пиріжки

Читайте також

Сотні пінгвінів захопили ТРЦ Гулівер

Антарктида захоплює столичний ТРЦ Gulliver!

У Солом’янському районі Києва вибухнула бомба

Саморобна бомба вибухнула у дворі багатоповерхівки у Солом’янському районі Києва.

Які продукти в Україні найбільше здорожчали за час війни

За останні три роки ціни на продукти та послуги в Україні зросли на 44,2%, що значно вплинуло на купівельну спроможність громадян.

Старшого сина Петра Порошенка оголошено в розшук за неявку до ТЦК

Олексій Порошенко переховується від мобілізації в Британії та вже вдруге не з'явився за повісткою до ТЦК.

До 170 гривень за кілограм! Як тобі таке, Ілон Маск?

В Україні ціни на овочі стрімко зростають, і грудень не став винятком.

Поділитися

Новина про запровадження невдовзі 15% військового збору з усіх автівок, що ввозяться в Україну – байдуже, новеньких, з автосалону, чи вже вживаних “битків” зі США – спричинила ажіотаж у київських автосалонах. Наклались дві тенденції: відкладений попит, коли споживачі довго мріяли про нове авто, а майбутнє здорожчання розцінили, як сигнал до купівлі. А також типове ринкове правило: якщо сьогодні предмет коштує одних грошей, а завтра зросте в ціні – значить, треба брати.

Що станеться з ринком вживаних автівок

Обкладати 15% збором нові та вживані легковики, які підлягають першій державній реєстрації, запропоновано у проєкті закону №11416, що 18 квітня з’явився у переліку зареєстрованих у ВР документів. Згідно з ним, додатковим збором обкладуть усі легковики, що перетинатимуть кордон України (нові та “свіжопригнані” вживані). Обчислювати розмір податку будуть, відштовхуючись від вартості легковика, яку визначать відповідно до договорів купівлі-продажу, міни, довідок митних органів, акта експертної оцінки авта – тобто, досить широкого переліку документів.

Але, за словами експертів Інституту досліджень авторинку, і без додаткових податків чи зборів наявна система оподаткування імпорту нових/вживаних автівок з ДВЗ досить складна. Покупець сплачує мито, акциз, ПДВ, збір до Пенсійного фонду. А у випадку з тими-таки “битками” – ще й низку супровідних платежів: доставку, страхування, митно-брокерські послуги, сертифікацію, банківські комісії.

“Додавання ще одного досить значного збору призведе до ще більшого уповільнення сегмента імпорту легковиків з пробігом, який зараз і без того працює з удвічі меншими темпами (близько 20 тис. авто в місяць), проти того, які були у довоєнні часи (+50 тис. авто в місяць)”, – кажуть у Інституті досліджень авторинку.

Поки що українці почали масово спустошувати автомобільні салони та скуповувати машини, поки уряд не запровадив 15% військового збору при купівлі нового авто.

Про це повідомив генеральний директор Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів (ВААІД) Олег Назаренко, передає AUTO-Consulting.

“Покупці намагаються швидко придбати ті автівки, які є у наявності, щоб уникнути сплати додаткових 15% нового податку. Але такий ефект буде не довгим, бо потім продажі зупиняться і замість підвищення наповнення бюджету, уряд отримує падіння”, — наголосив гендиректор ВААІД.

На думку посадовця, навіть 5% відрахувань у Пенсійний фонд, які і зараз сплачують покупці, будуть під питанням. Бо навантаження у 20% при купівлі автомобіля — це вже велика сума, до якої покупці будуть звикати дуже довго.

Наразі законопроект №11416 — це лише пропозиції Уряду з підвищення надходжень у бюджет. Проте ця ініціатива може дуже швидко вступити в дію.

Що відомо про новий військовий збір

Уряд готується прийняти законопроєкт про підвищення ставок військового збору. Серед змін, які пропонуються, є і 15% військовий збір при купівлі нового авто (крім випадків забезпечення осіб з інвалідністю).

Основні зміни, які пропонуються:

  • підвищення ставки військового збору до доходів, визначених статтею 163 Кодексу, до 5% (зараз 1,5%);
  • встановлення обовʼязку сплати військового збору юридичними особами у розмірі 1% доходу від будь-якої діяльності для платників податку на прибуток підприємств та платників єдиного податку третьої та четвертої групи;
  • встановлення обовʼязку сплати військового збору у розмірі 5% в розрахунку двох мінімальних заробітних плат на місяць фізичними особами-підприємцями платниками єдиного податку першої, другої та четвертої групи;
  • встановлення обовʼязку сплати військового збору у розмірі 1% від доходу ФОП платниками єдиного податку третьої групи;
  • встановлення обовʼязку сплати військового збору у розмірі 5% від вартості банківських металів юридичними та фізичними особи, які здійснюють операції з придбання у банків банківських металів;
  • встановлення обов’язку сплати військового збору у розмірі 30% від вартості реалізованих ювелірних виробів підприємствами, установами та організаціями та ФОП, які здійснюють роздрібну торгівлю ювелірними виробами із золота, платини та дорогоцінного каміння (в тому числі виробленими із давальницької сировини);
  • встановлення обов’язку сплати військового збору у розмірі 15% від вартості набутого рухомого майна підприємствами, установами та організаціями, фізичними особами, які набувають право власності на легкові автомобілі, що підлягають першій державній реєстрації в Україні територіальними органами МВС, крім випадків забезпечення легковими автомобілями осіб з інвалідністю згідно із законодавством;
  • встановлення обов’язку сплати військового збору у розмірі 5% від доходу з продажу нерухомого майна фізичними особами, якими протягом звітного податкового року здійснено продаж одного обʼєкта нерухомості;
  • встановлення обовʼязку сплати військового збору у розмірі 5% постачальниками електронних комунікаційних послуг, які надають послуги мобільного зв’язку, сплаченої кінцевими користувачами таких послуг.

Нагадаємо, 18 липня Верховна Рада прийняла у цілому законопроект №11256-2 про підвищення акцизного податку на паливо. Крім того, парламент підтримав правку про зміну тарифів на газ. Закон має набути чинності 1 вересня 2024 року.