Балет «Буратіно» повертається у Національну оперу

Національна опера України розширює репертуар для юних глядачів. У театрі поновлюють балет Юрія Шевченка «Буратіно». Ця світла і весела історія за мотивами казки Олексія Толстого не йшла на сцені театру майже одинадцять років, тож нині сприйматиметься глядачами як прем’єра – вважає балетмейстер-постановник Віктор Литвинов.

«Цей балет – про нові пригоди добре знайомого дерев’яного бешкетника. Дивно, але симпатяга з довжелезним носом виявляється здатним не тільки на хуліганські витівки, а й на справжні вчинки і почуття», – розповідає Литвинов. За сюжетом, уся дія зосереджена в театрі, де директором є Карабас Барабас, а мрійник Тато Карло працює майстром з виготовлення й ремонту ляльок. Разом з Буратіно та Мальвіною, які тікають від своїх переслідувачів, глядачі потрапляють до бутафорської майстерні, костюмерної, спостерігають за уроком балету та репетиціями.

Буратіно

«Така собі реальність у казці, чи театр у театрі – з ляльками, які більше схожі на справжніх акторів. Ми навмисне відмовилися від деяких персонажів і пов’язаних з ними сюжетних ліній, а добро у нашій історії перемагає зло не шляхом відплати, а завдяки чарівним перетворенням, – пояснює Віктор Литвинов. – Класична хореографія поєднується із сучасними елементами балету, й часто-густо межує зі справжнім трюкацтвом». Але деякі зміни все ж у балетній постановці зроблені.  Постановку вирішено було скоротити, зробивши обидві дії дещо коротшими, що жодним чином не позначилося на сюжеті, а швидке навпаки – балет став динамічнішим.

Свого часу «Буратіно» став першим великим балетом для володаря восьми «Київських Пекторалей», композитора Юрія Шевченка. Твір вийшов жвавим, невимушеним й різнобарвним. Зокрема, дорослим глядачам музика час від часу підкидає жартівливі сюрпризи.

Керуватиме оркестром Герман Макаренко, для якого одинадцять років тому цей балет став дебютом у якості диригента-постановника.

Автори вистави сподіваються, що «Буратіно» буде цікавим для сімейного перегляду і задоволення від казки отримають не лише діти. Жартуючи, Віктор Литвинов розшифровує це так: «Казка для дітей, а також  для тих, хто ніколи не подорослішає й навіть для тих, хто вже впав у дитинство». Тож є всі підстави сподіватися, що казка для усієї родини посяде гідне місце у репертуарі театру.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне