Балет «Дама з камеліями» у Національній опері

Головні герої балету «Дама з камеліями» представлять на суд глядачів трагічну історію паризької куртизанки. Хореографію балету «Дама з камеліями» здійснила художній керівник балетної трупи театру Аніко Рехвіашвілі, написавши лібрето разом з диригентом-постановником балету Олексієм Бакланом, який також працював і над музичною композицією твору.

Дама з камеліями

Вистава побудована на суто класичній музичній основі. Постановників зацікавили «дзеркальні паралелі»: сучасні пластичні й віртуальні засоби виразності та класична музика, історія, яка була написана у середині XIX століття, та сучасна театральна мова, якою ця історія розповідається.

Нові креативні рішення були використані й у створенні сценографії та костюмів (художник-постановник – Наталія Кучеря). Декорації «оживають» завдяки різноманітним оптичним ефектам. Костюми наближені до сучасної fashion-естетики, подекуди навіть провокаційні.

Говорячи про виконавців головних партій Аніко Рехвіашвілі висловлює думки: «Нинішню балетну молодь відрізняє не штучний романтизм. Я рада, що в театр прийшло таке покоління – це як ренесанс, оновлення, – і продовжує, кажучи вже безпосередньо про «Даму з камеліями» і про виконавицю головної партії Анастасію Шевченко. – Настя каже, що, коли танцює Даму, весь час плаче. Не може впоратися зі своїми емоціями, хоча не розуміє, чому так. Уявляєте, наскільки глибоке проникнення в образ, в характер героїні, співпереживання її історії! З Настею відбувається під час танцю щось дивовижне, і це важливо. Саме такі балерини – майбутнє українського балету, я переконана в цьому».

Головні партії виконують: Анастасія Шевченко (Марі Дюплессі, паризька куртизанка), Юлія Кулик (Кларисс, юна дівчина), Денис Недак (Александр, молодий письменник), Дмитро Чеботар (Герцог де Гіз), Владислав Іващенко (Александр, батько молодого письменника), Сергій Клячін (Ференц Ліст), Максим Мотков (Аукціонщик), Людмила Мельник (Нінон, мати Кларисс) та ін.

У виставі бере участь хор хлопчиків Державної чоловічої хорової капели України ім. Л. Ревуцького.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне